Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμά Κινητής Τηλεφωνίας


Ts Cherryman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αλλάξω το πρόγραμμά μου σε Cosmote από Vodafone μόνο και μόνο για να πάρουμε σαν οικογένεια το οικογενειακό πακέτο. Το σκεφτόμαστε γιατι έχουμε cosmote σταθερό τηλ. και cosmote tv.

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος κάτι καλύτερο να προτείνει.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είστε ικανοποιημένοι από Vodafone, όταν κάνετε αίτηση προς Cosmote θα σας κάνουν σίγουρα καλύτερη προσφορά. Οπότε συγκρίνετε και διαλέγετε το καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θελεις παντως μονο κινητο τρεχει τωρα ενα απο cyta που εχει 16€

https://deals-cyta.gr/offer/offer15-aff?utm_term=advertorial&utm_campaign=offer15-aff&utm_source=LW&utm_medium=CD19340&lkws_12678=5b01675f-30ce-3114-60b4-da0f2e15ded8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά, δεν το περιέγραψα καλά... Εγώ Vodafone CU φοιτητικό, η αδερφή μου έχει ένα what's up και οι γονείς μου έχουνε ένα πρόγραμμα της Wind.

Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να τους βάλω What's Up σε όλους (και εμένα) για να μιλάμε μεταξύ μας, πρακτικά απεριόριστα, κάθε μήνα να κάνουμε ανανέωση 10€ στον καθένα, και να παίρνει το πακέτο με 8.5€ : 400' + 400 SMS προς WHAT'S UP & 200’+ 200 SMS προς όλους + 200MB για 1 μήνα συν και το δώρο απο το Reload It 1200MB.

Τώρα δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι με το σταθερό που έχουμε, να μιλάμε κάπως απεριόριστα με το σταθερό μας. Αν ξέρετε κάτι και εσείς...

Αυτό που θέλω να αποφύγω είναι να πληρώνουμε κάθε μηνά τεράστια ποσά σε πάγια και χωρίς λόγο.

Πάντως, προσωπικά εγώ απο τo CU δεν θέλω να φύγω γιατί είναι πολύ καλό. Το ιδανικό νομίζω θα ήταν να είχα Dual SIM και να έχω CU + What's Up.

Αν έχετε κάποια συμβουλή, κανα "κολπάκι" θα το εκτιμούσα!

 

Επεξ/σία από Ts Cherryman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Vodafone μπορείς να συνδέσεις 1 σταθερό+1 κινητό και μερικά καρτοκινητα. Έτσι έχεις απεριόριστα λεπτά μεταξύ τους και 1GB για κάθε καρτοκινητο, αλλά προυποθετει συμβόλαιο. Η άλλη λύση είναι το WhatsUp όπως είπες ή η Wind σε f2g με magic numbers αν σας ενδιαφέρει και η μεταξύ σας επικοινωνία. Κατά την γνώμη μου τα ΜΒ είναι πιο πολλά σε Whatsup, αλλά με τα Magic Numbers και τα λοιπά δώρα το f2g βγαίνει πιο οικονομικο για ομιλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι τα ΜΒ είναι πιο σημαντικά απο την ομιλία. Όλοι μιλάνε απο Messenger και Viber πια. Τα 400 λεπτά είναι αρκετά για κάθε μέλος μιας οικογένειας, και μετά τα 200 για όλα τα δίκτυα νομίζω είναι καλά, όσον αφορά το What's Up τέλος πάντων.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως!

Επεξ/σία από Ts Cherryman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...