Προς το περιεχόμενο

η μισθοδοσία... πού?


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Ο επόμενος στόχος μου είναι να πάρω ένα Macbook Pro χωρίς να δώσω ούτε ένα ευρώ. :P

 

Ναι δεν θα έχεις δώσει ούτε ένα ευρώ σίγουρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η άλλη μαγκιά που κάνουν οι της alpha, είναι να σου βάζουν με το έτσι θέλω ασφάλεια για την καρτα σου μέσω της axa. Και καλά αν σου κλέψουν την τσάντα θα σε αποζημειώσουν κλπ, σου το πασάρουν οτι είναι αναγκαστικό και οι περισσότεροι ψαρώνουν. Όλο αυτό στο χρεώνουν ένα 15€ και σου λένε ντάξει μωρέ σε 6 μήνες θα λήξει. Εμένα χωρίς να υπογράψω το χαρτί της axa μου το έκαναν αλλά δεν είχε λεφτά μέσα για να πάρουν και μου έστειλε ειδοποίηση η axa οτι τους χρωστάω κιόλας. Πήρα τηλ και έγινε ένα μικρός χαμούλης, και σε κάποια παιδιά απο το εργοστάσιο που τους πήραν τα 15 έκαναν μεγαλη φασαρία και αποφάσισαν να το ακυρώσουν απο όλους επιστρέφοντας τα χρήματα.

1 λεπτό πριν, TopicStrarter είπε

Ναι δεν θα έχεις δώσει ούτε ένα ευρώ σίγουρα :P

Απο την στιγμή που ούτως ή άλλως θα κάνεις κάποιες αγορές. Πχ εγώ ήθελα να πάρω παντελόνι, πήγα στο attica πήρα 200 παντελόνι 50 μια μπλούζα και πήρα πίσω 10%. Δεν είναι οτι πήγα να πάρω για να μαζέψω πόντους. Το ίδιο και με το σουπερμαρκετ, πάω μόνο σκλαβενίτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

 

Απο την στιγμή που ούτως ή άλλως θα κάνεις κάποιες αγορές. Πχ εγώ ήθελα να πάρω παντελόνι, πήγα στο attica πήρα 200 παντελόνι 50 μια μπλούζα και πήρα πίσω 10%. Δεν είναι οτι πήγα να πάρω για να μαζέψω πόντους. Το ίδιο και με το σουπερμαρκετ, πάω μόνο σκλαβενίτη

Μα δεν κάνεις "έτσι και αλλιώς τις αγορές" πολλές τις κάνεις για την επιστροφή και απλά βρίσκεις αφορμή και άλλες μπορείς να πάρεις απο αλλού αλλά προτιμάς το κατάστημα με την επιστροφή (που συνήθως ειναι φυσικό) μη υπολογίζοντας ας πούμε τον χρόνο και την βενζίνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TopicStrarter είπε

Μα δεν κάνεις "έτσι και αλλιώς τις αγορές" πολλές τις κάνεις για την επιστροφή και απλά βρίσκεις αφορμή και άλλες μπορείς να πάρεις απο αλλού αλλά προτιμάς το κατάστημα με την επιστροφή (που συνήθως ειναι φυσικό) μη υπολογίζοντας ας πούμε τον χρόνο και την βενζίνη. 

Αυτά τα υπολογίζει ο προϊστάμενός μου που είναι καρμίρης. Λέμε για νορμάλ καταναλωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η €πιστροφη της Eurobank δεν ειναι σαν τα Yellows της Πειραιως απλα με μεγαλυτερο ποσοστο κερδους; Ή κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1)Εμένα που η μισθοδοσία μου είναι στην Alpha δεν έχει παρόμοιο πρόγραμμα Alpha Bonus όπως της Πειραιώς με επιστροφή;

2)Αν μεταφέρω χρήματα απο την Alpha σε λογαριασμό της Πειραιώς θα έχω επιστροφή απο αγορές,και απο ποιά συγκεκριμένα καταστήματα πρέπει να αγοράζω;

3)Γίνεται να ανοίξω λογαριασμό στην Πειραιώς και να βγάλω κάρτα;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, JimasGR είπε

Η €πιστροφη της Eurobank δεν ειναι σαν τα Yellows της Πειραιως απλα με μεγαλυτερο ποσοστο κερδους; Ή κανω λαθος;

Απλα τα Yellows σου δινουν σε καθε συναλλαγη (0.5π/€ για χρεωστικη, 1π/€ για πιστωτικη) ενω η Επιστροφη σου δινει μονο οταν ψωνιζεις στις συνεργαζομενες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...