Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα.έχω κάνει αίτηση φορητοτητας στη Vodafone.για το triple play με adsl γραμμή.να σημειώσω εδώ πως στον ίδιο χώρο υπάρχει και vdsl άλλης εταιρείας.πιστεύετε πως αν η adsl κολλάει θα υπάρχει πρόβλημα αν το συνδέσω με το vdsl της άλλης εταιρείας;δε θα παίζει;ή θα παίζει κανονικά;υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει κάτι παρόμοιο ή πρέπει να περιμένω την ενεργοποίηση και βλέπουμε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ ότι στο σπίτι έχω και vdsl άλλης εταιρείας σε ξεχωριστή σύνδεση,με άλλο αριθμό.λες αν δεν κουμπώσω τον αποκωδικοποιητή της vodafone πάνω στη δική τους γραμμή,αλλά πάνω στην άλλη γραμμή που σίγουρα υποστηρίζει την ταχύτητα,θα υπάρχει πρόβλημα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι γτ πολύ απλά δεν θα παίζει 

Εγω που έχω vodafone σε 50 vdsl λόγω ότι συνδέομαι σε καμπίνα οτε και έχω 50 μέσω χονδρικής οτε δεν μπορω να βάλω τηλεόραση 

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, bill2015 είπε

Εγω που έχω vodafone σε 50 vdsl λόγω ότι συνδέομαι σε καμπίνα οτε και έχω 50 μέσω χονδρικής οτε δεν μπορω να βάλω τηλεόραση 

Αν η καμπίνα είναι στον προγραμματισμό του Vectoring κι έχει ενεργοποιηθεί σε αυτήν, είναι δυνατόν να δοθεί (και ήδη γίνεται) και TV. Απλά υποχρεωτικά θα γυρίσει και η τηλεφωνία σε VoIP. Και αυτό συμβαίνει διότι απλά σύμφωνα με τον κανονισμό από τις νέες καμπίνες που δίνουν Vectoring, υποχρεωτικά η υπηρεσία είναι VLU που σημαίνει μόνο ΙΡ υπηρεσίες (Internet, τηλεφωνία, TV κλπ) και όχι VPU που έχεις τώρα (δηλαδή Internet από καμπίνα και τηλεφωνία  από το αστικό κέντρο, αφού δεν υποστηρίζεται στην περίπτωση αυτή TV).

Αν ενδιαφέρεσαι μπορείς να επικοινωνήσεις για τα σχετικά, αν μπορεί να γίνει στην περίπτωσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώτησα τους είπα αν δεν γίνεται να μίνει η τηλεφωνία tdm ας γυρίσει σε voip αλλά δεν μπορέι λεει να πει 

Ναι η καμπίνα μου την ανάλαβε ο οτε για 1/2019 

Έχω μπέι σε λίστα μόλις γίνει διαθεσιμότητα θα με καλέσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα παλαιότερα (δώρο για 3 μήνες) ως HOL TV και με βεβαιότητα λέω ότι δεν παίζει αλλού. Ούτε σε γραμμή άλλης εταιρείας, αλλά ούτε σε άλλη γραμμή της ίδιας εταιρείας.

Η υπηρεσία IP TV κάθε παρόχου, είναι κλειδωμένη (μέχρι σήμερα) στην γραμμή για την οποία έχει ενεργοποιηθεί. Επίσης στη Vodafone (εξ όσων γνωρίζω) δεν υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία On the Go (όπως σε Cosmote και Nova) ώστε τουλάχιστον να λειτουργεί παράλληλα σε κάποια κινητή συμβατή συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...