Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με νοιάζει το gameplay μίλησα μόνο ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ τομέα και αυτά που γράφτηκαν πιο πάνω ΔΕΝ ισχύουν και διατύπωσα την γνώμη μου ξαναγράφω μονο για τον ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΟΜΕΑ να το γράψω άλλη μια? σε ελληνικά γράφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Δεν με νοιάζει το gameplay μίλησα μόνο ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ τομέα και αυτά που γράφτηκαν πιο πάνω ΔΕΝ ισχύουν και διατύπωσα την γνώμη μου ξαναγράφω μονο για τον ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΟΜΕΑ να το γράψω άλλη μια? σε ελληνικά γράφω

Η άποψή σου όμως παραμένει υποκειμενική , δεν μπορείς αν λες ότι η δική σου άποψη είναι αντικειμενική και των άλλων υποκειμενική !

Θα σου πω κάτι αντικειμενικό για το bf5 : Εχουν φτιάξει καλύτερα τις φιγούρες των στρατιωτών  δίνοντας μεγαλύτερη λεπτομέρεια , που φυσικά αυτο δεν δίνει κάποιο μπόνους στην συνολική εικόνα του παιχνιδιού. .

Παίζω battlefield από οταν βγήκε το battlefield 2 και δηλώνω μεγάλος θαυμαστής του συγκεκριμένου τίτλου , είμαι λοιπών σε θέση να μπορώ να διακρίνω καπως "αντικειμενικά" το κάθε bf και αντικειμενικά το 5 σαν battlefield ;έχει μόνο ένα καλό σε σχέση με τα προηγούμενα και αυτό είναι το πόσο μεγάλη σημασία δίνει για να επιτευχθεί η νίκη στα objectives ! Σε όλα όμως τα υπόλοιπα είναι πολύ υποδεέστερο και όπως πολύ σωστά αναφέρει ο @vassilis018 θα πρέπει να γκρεμιστεί η DICE και να ξαναχτιστεί γιατί η DICE σε αυτόν τον τίτλο τα έκανε σαλάτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Η άποψή σου όμως παραμένει υποκειμενική , δεν μπορείς αν λες ότι η δική σου άποψη είναι αντικειμενική και των άλλων υποκειμενική !

Θα σου πω κάτι αντικειμενικό για το bf5 : Εχουν φτιάξει καλύτερα τις φιγούρες των στρατιωτών  δίνοντας μεγαλύτερη λεπτομέρεια , που φυσικά αυτο δεν δίνει κάποιο μπόνους στην συνολική εικόνα του παιχνιδιού. .

Παίζω battlefield από οταν βγήκε το battlefield 2 και δηλώνω μεγάλος θαυμαστής του συγκεκριμένου τίτλου , είμαι λοιπών σε θέση να μπορώ να διακρίνω καπως "αντικειμενικά" το κάθε bf και αντικειμενικά το 5 σαν battlefield ;έχει μόνο ένα καλό σε σχέση με τα προηγούμενα και αυτό είναι το πόσο μεγάλη σημασία δίνει για να επιτευχθεί η νίκη στα objectives ! Σε όλα όμως τα υπόλοιπα είναι πολύ υποδεέστερο και όπως πολύ σωστά αναφέρει ο @vassilis018 θα πρέπει να γκρεμιστεί η DICE και να ξαναχτιστεί γιατί η DICE σε αυτόν τον τίτλο τα έκανε σαλάτα.

καταρχήν θα συμφωνήσω με ποια άποψη είναι "αντικειμενική/υποκειμενική"

όλων τις απόψεις οφείλουμε να τις σεβόμαστε και να τις κρίνουμε χωρίς να προσβάλουμε όμως αυτόν που την εκφέρει

έτσι θα συμφωνήσω μαζί σου

και θα διαφωνήσω με τον φίλο σχετικά με ότι θεωρεί την άποψη του αντικειμενική και των άλλων υποκειμενική και θα του πω απλά ότι τα ίδια λέω και σε φίλο που δουλεύει σε στούντιο παραγωγής παιχνιδιών στο εξωτερικό (κάθε μέρα του τα χώνω όποτε μιλάμε)

...έλεγα ότι είμαι ο μόνος "δεινόσαυρος" εδώ μέσα...

τι είπες τώρα για το BF2

...και τι μου θύμισες

είμαι πολύ φανατικός του είδους

τα έχω παίξει και σε υπολογιστή

τα έχω στον υπολογιστή όλα τα Battlefield

τα έχω και στην κονσόλα (XBOX360/XBOX One)

απλά από το Battlefield 4 και μετά Battlefield 1 και Battlefield V έχω ξενερώσει

από το άσχημο netcode και τα bugs που υπάρχουν και δεν διορθώνονται ποτέ από την EA/DICE (όποιο στούντιο)

τα έχω χώσει αρκετές φορές σε DICE μέλη που έχω πετύχει μέσα στο παιχνίδι

η απάντηση τους ναι έχεις δίκιο αλλά είμαστε μικρό στούντιο (DICE LA το BF4) και (DICE Στοκχόλμη) το BFV δεν μπορούμε να τα διορθώσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υποκειμενική μου άποψη είναι ότι το BF1 ήταν το χειρότερο BF στην ιστορία, κακό gungame, χειρότερο conquest (ή running simulator) όλων τον εποχών, η ατμόσφαιρα έγινε το επίκεντρο εις βάρος του gameplay, χειρότερα άρματα όλων των εποχών, εμφάνιση behemoths, gas και gas masks, explosives overdose, suppression κτλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς κάθε προσωπική άποψη είναι υποκειμενική αλλά υπάρχουν όμως κάποια αντικειμενικά κριτήρια δηλαδή το bf5 σε σχέση με το bf1, και τα δύο χρησιμοποιούν την frostbyte, στο 5 είναι βελτιωμένη και χρησιμοποιεί επιπλέον DXR, DLSS, όσο και να χτυπιούνται κάποιοι επειδή βλέπουν βίντεο στο youtube χωρίς να έχουν ίδια εμπειρία άρα και άποψη για θολούρα και λοιπές βλακείες ΔΕΝ έχουν άποψη αλλά αναπαράγουν αυτά που ακούν εδώ και εκεί (προφανώς και αυτές τις απόψεις δεν τις σέβομαι και αυτούς που τις υποστηρίζουν τους θεωρώ ηλίθιους) όσον αναφορά το DLSS

Στο DXR τώρα εάν κάποιος έκατσε σε οθόνη 4Κ με την ρύθμιση στο ultra και δεν κατάλαβε διαφορά απλά έχει πρόβλημα οπτικό και σίγουρα δεν φταίει το hardware ή το software..., τώρα ΑΝ και εδώ έχουμε απόψεις του Νικολάκη που είδε το μεθυσμένο ιρλανδό είτε τον κοντοστούπη tech jesus να του λέει ότι το rtx είναι μαλακία και έχει κάνει την καλύτερη αγορά όλων των εποχών vfm rx580 και shame nvidia αγαπάμε amd....sorry αλλά δεν θα προσαρμόσω κάτι αντικειμενικό RTX για τις παρόλες που διατυπώνει ο κάθε ημι εδώ και εκεί

Τώρα τι αρέσει στον καθένα είναι φυσικά δικό του θέμα και ας την βρίσκει όπως γουστάρει πρόβλημα ουδέν αλλά δεν γίνεται να κάνουμε το άσπρο μαύρο έτσι από άποψη.......

Επεξ/σία από Coppermine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dfk_7677 είπε

Η υποκειμενική μου άποψη είναι ότι το BF1 ήταν το χειρότερο BF στην ιστορία, κακό gungame, χειρότερο conquest (ή running simulator) όλων τον εποχών, η ατμόσφαιρα έγινε το επίκεντρο εις βάρος του gameplay, χειρότερα άρματα όλων των εποχών, εμφάνιση behemoths, gas και gas masks, explosives overdose, suppression κτλ.

τα gas και τα gas masks ήταν πραγματικότητα στον Α' ΠΠ.

και θα σε παρακαλέσω Διονύση να αναβαθμίσεις τον Panadol και να καθαιρέσεις τον Νικηφόρο :P

Ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mtifosi είπε

Πραγματικά μόνο και μόνο για το gunplay το 5 είναι πολύ καλύτερο από το 1 παρόλο τα κουσούρια του.

Μπορείς να μου το αναλύσεις λίγο αυτό ; Μην πετάτε μια λέξη ή όρο στα αγγλικά νομίζοντας οτι δίνετε μια ολοκληρωμένη απάντηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2020 στις 7:39 ΜΜ, panoskatos είπε

Μπορείς να μου το αναλύσεις λίγο αυτό ; Μην πετάτε μια λέξη ή όρο στα αγγλικά νομίζοντας οτι δίνετε μια ολοκληρωμένη απάντηση.

Τι ανάλυση χρειάζεται αυτή η ορολογία στα FPS ...αν δεν το καταλαβαίνει κάποιος που ασχολείται δεν έχω κάτι άλλο...δεν υπάρχει ορολογία στο λεξιλόγιο . Βάλε  συγκριτικό και αν δεν βλέπεις διαφορά οκ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mtifosi είπε

Τι ανάλυση χρειάζεται αυτή η ορολογία στα FPS ...αν δεν το καταλαβαίνει κάποιος που ασχολείται δεν έχω κάτι άλλο...δεν υπάρχει ορολογία στο λεξιλόγιο . Βάλε  συγκριτικό και αν δεν βλέπεις διαφορά οκ ...

Ωραία απάντηση , γεμάτη επιχειρήματα ! 
Αμά δεν μπορείς να υποστιρίξεις μια ατάκα που πετάς άστο καλύτερα .

13 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

9.01gb το update.

Μάλλον λόγω το νέου χάρτη

Από σήμερα είναι το chapter 6 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Ωραία απάντηση , γεμάτη επιχειρήματα ! 
Αμά δεν μπορείς να υποστιρίξεις μια ατάκα που πετάς άστο καλύτερα .

Από σήμερα είναι το chapter 6 ?

Για πες εσυ τότε τα επιχειρήματα σου που είναι καλύτερο το BF1 που είσαι και γνωστής ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mtifosi είπε

Για πες εσυ τότε τα επιχειρήματα σου που είναι καλύτερο το BF1 που είσαι και γνωστής ...

Απάντησε πρώτα έσυ αυτό που σ εχω ρωτήσει , εγω έχω ολόκληρο σεντόνι να σου αραδιάσω. Πες μας για το gunplay σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...