Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο πραγματικό full-screen smartphone, το Vivo Apex, κυκλοφορεί τον Ιούνιο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι ο μόνος που δεν έχει βρει ακόμα ένα νέο κινητό να του κάνει το "κλικ"?
Έχω βαρεθεί να βλέπω κινητά με notch, άλλα με κουμπιά στην οθόνη και πόσο κενό από κάτω χωρίς λόγο..
Το ιδανικό πιστεύω θα ήταν μικρό κενό στην πάνω πλευρά για selfie camera-flash-ακουστικό και full bezel less
στην κάτω πλευρά (αφού έτσι κι αλλιώς όλοι βάζουν τα κουμπιά στην οθόνη), σε ένα ιδανικό μέγεθος κάτω από 6 ίντσες για το χέρι και τσέπη..

Επεξ/σία από ekans
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 ώρες πριν, Human Soul είπε

Προσωπικά δεν με καλύπτει κινητό που δεν έχει μπροστινή κάμερα για αυτόν ακριβώς το λόγο που ανέφερα. Το παραδέχομαι έχω βγει κάποιες selfie (οι οποίες δεν έχουν ανέβει στα social media ) αλλά μου είναι πάρα πολύ χρήσιμο για βιντεοκλήσεις. 

Ευτυχώς που έκανες την διευκρίνιση γιατί η κρεμαλα ήταν έτοιμη! 

Spoiler

😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Cellmaniac είπε

Μπορούσαν να βάλουν την κάμερα στο κάτω μπεζελ ( που έχει ) και όχι αυτό το χαζό συρτάρι που βγαίνει από πίσω. 

πού το είδες ρε μπαγάσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι κρίμα να μην παίρνει το credit ο πρωτοπόρος. Bezeless οθόνη (καμία δεν είναι full screen ακόμα) με κάμερα /αισθητήρες στο κάτω μέρος και πιεζοηλεκτρικό ηχείο την οθόνη, έκανε η Sharp με το Crystal X,  δύο χρόνια πριν την Xiaomi με το Mix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μ@λ@κι@ πάει cloud! Η χώρα του copy/paste (ΚΙΝΑ) κάνει την επανάσταση της και πρωτοπωρεί με το VIVO bezeless, full hd, cd, dvd, home cinema κινητό της. Πσσσσσσσ.....Μιλάμε θα γίνει χαμός στα ταμεία. θα τρέξω να κάνω κράτηση συσκευής, μαλλον, φεύγω τώρα για τα γραφεία της vivo να πάρω σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Dts_Dimensions είπε

Η μ@λ@κι@ πάει cloud! Η χώρα του copy/paste (ΚΙΝΑ) κάνει την επανάσταση της και πρωτοπορεί με το VIVO bezeless, full hd, cd, dvd, home cinema κινητό της. Πσσσσσσσ.....Μιλάμε θα γίνει χαμός στα ταμεία. θα τρέξω να κάνω κράτηση συσκευής, μαλλον, φεύγω τώρα για τα γραφεία της vivo να πάρω σειρά.

Όντως πάει σύννεφο φίλε μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2018 στις 11:44 ΜΜ, AntiCambeR είπε

Τι screen-to-body-ratio έχει,98%;

Τα IPhone και τα Sony θα έχουν τέτοιο ratio το 2025  😁

Με 67% έχουν μέλλον ίσως για 2030

 

https://m.gsmarena.com/apple_iphone_8_plus-8131.php

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θετικό με την συρταρωτή κάμερα είναι πως άμα ποτέ προσβληθείς από κάποιον ιό, θα γνωρίζεις πότε κάποιος θα αποπειραθεί να σε κατασκοπεύσει realtime σε επίπεδο οπτικό, κατά τα άλλα, προτιμώ το notch από αυτό

Επεξ/σία από tsf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...