Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο καμεροκινητό σήμερα!


GoldenAssassin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το htc σίγουρα θα είναι δύναμη.

καμια φορά ο θόρυβος στις νυχτερινές δεν είναι τόσο κακος όσο το ακραίο παστελομα που κάνουν μερικά software προκειμένου να τον κρύψουν.

Πάντα ένας μικρός αισθητήρας θα βγάλει θόρυβο την νύχτα.

Εάν θες να βγάλεις ένα σκηνικό νύχτα και όχι άνθρωπο που θα τον εντοπίσει το κινητό και θα κρατήσει γρηγορο κλείστρο προκειμένου να μη βγει κουνημενος, ένα σταθερό σκηνικό καλό είναι επειδή το κινητό θα κρατήσει παραπάνω ανοιχτό το κλείστρο για να πάρει φως να βάζετε χρονομέτρο ας πούμε 3 δευτερόλεπτα έτσι ώστε να μη φάει το ταπ από εσένα και σου βγεί κουνημενη.

Υπάρχουν μερικοί που βαρανε το κλικ για την φωτογραφία σαν να είναι το κουμπί ασφαλείας σε τορνο.αυτοι δε σώζονται ούτε με DSLR.

5 λεπτά πριν, GoldenAssassin είπε

Κοιτα επειδη το εχω κανει με κινητα φιλου. Αν εχω το φως του ηλιου και τραβαω τοπια δαγκωτο θα κρατουσα το G5. Με λιγο εντιτ τα αποτελεσματα μοιαζουν επαγγελματικα. Το θεμα ειναι οτι στην φωτογραφιση ανθρωπων και σε συνθηκες κακου φωτισμου οπως και να το κανουμε χανει σε σχεση με τις νεες γενιες.... HTC δεν ψηνω..δεν εντυπωσιαστηκα απο τα αποτελεσματα του σε αυτα τα λεφτα...

Έχεις εικόνα από νεώτερο σε άνθρωπο νύχτα;είναι το χειρότερο σενάριο έτσι;

Γρήγορο κλείστρο σε τεχνητό η λίγο φωτισμό.

Σπάνια βγάζουμε ανθρώπους νύχτα αφού ξέρουμε ότι δε θα αξίζει σαν εικόνα αλλά και αν χρειαστεί δεν έχουμε και υψηλές απαιτήσεις.

 

5 λεπτά πριν, GoldenAssassin είπε

Κοιτα επειδη το εχω κανει με κινητα φιλου. Αν εχω το φως του ηλιου και τραβαω τοπια δαγκωτο θα κρατουσα το G5. Με λιγο εντιτ τα αποτελεσματα μοιαζουν επαγγελματικα. Το θεμα ειναι οτι στην φωτογραφιση ανθρωπων και σε συνθηκες κακου φωτισμου οπως και να το κανουμε χανει σε σχεση με τις νεες γενιες.... HTC δεν ψηνω..δεν εντυπωσιαστηκα απο τα αποτελεσματα του σε αυτα τα λεφτα...

Έχεις εικόνα από νεώτερο σε άνθρωπο νύχτα;είναι το χειρότερο σενάριο έτσι;

Γρήγορο κλείστρο σε τεχνητό η λίγο φωτισμό.

Σπάνια βγάζουμε ανθρώπους νύχτα αφού ξέρουμε ότι δε θα αξίζει σαν εικόνα αλλά και αν χρειαστεί δεν έχουμε και υψηλές απαιτήσεις.

 

5 λεπτά πριν, GoldenAssassin είπε

 

 

Επεξ/σία από georgerapp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή σε αυτόματα αποτελέσματα το S9+ και το Pixel 2 είναι οι απόλυτοι άρχοντες. Με manual πείραγμα το P20 και P20+ παίρνουν την πρωτιά. Από εκεί και έπειτα το one plus δεν είναι κακό σίγουρα αλλά δεν συγκρίνεται με τα παραπάνω. 

Για το HTC 12 που έρχεται σίγουρα να περιμένεις καλά πράγματα. Η εταιρία από το HTC 10 και μετά είναι πραγματικά σοβαρή δύναμη στο φωτογραφικό κομμάτι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...