Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi ανακοίνωσε το νέο Mi Band 3 στα €26


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχοντας δοκιμασει miband 1 και 2, προφανως το κινητρο ειναι μονο η τιμη, καθως η ακριβεια σε αυτα που κανει ειναι λιγο meh,

για fitness κτλ για μενα δεν αξιζει και γενικα μετα απο λιγο καιρο το βαριεσαι και το χεις σαν ρολοι ή το παρατας στην ακρη οπως εγω :P , καλο θα ηταν να ειχε τουλαχιστον χρονομετρο

μια αλλη επιλογη θα επρεπε να εχει ειναι να μπορεις να απενεργοποιήσεις το bluetooth

επισης δε θεωρω οτι υπαρχει λογος να πας απο το 2 στο 3 για να απαντας κλησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το mi 2 που το έχουν φίλοι μου ΔΕΝ παίζει με ελληνικά. Σε κάλεί κάποιος και βλέπεις μονο αριθμός και όχι το όνομα. Το ίδιο για μνμ που λαμβάνεις. Δεν είναι σοβαρό πρόβλημα αυτό; Ισως υπάρχει έκδοση λογισμικού που παίζουν αλλά δεν είμαι σίγουρος ούτε είναι σίγουρο ότι αυτό που θα πάρεις θα παίζουν.

Και γιατί λοιπόν να μην πάρεις το huawei color band a2 που κάνει τα ΙΔΙΑ και περισσότερα αφου ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ τα ελληνικά (έχεις ειδοποιήσεις από κλήσεις  ΜΕ ονομα επαφής στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ, sms ποιος στέλνει και πρώτες λέξεις από το μνμ και ασφαλώς FB, messanger και όποια άλλη app έχεις). Και όλα αυτά σε ίδια ή καλύτερη τιμή. Το αγόρασα 20€ σε black friday (τιμή ΕΛΛΑΔΟΣ, public, Germanos) και η κανονική ειναι 40€ τότε, τώρα 28€. Και πλέον έχει ανταλλακτικά λουράκια από το ebay με 2€ (δεν ξέρω πως περνάνε βέβαια αλλά έχει). 

 

Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσεις το xiaomi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@fingolfingr

Πές ότι έχεις ακουστικά ή κάποιο φτηνό bluetooth/hands free τύπου που δεν μπορεί να το κάνει (call pickup/call reject)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, keysmith είπε

το mi 2 που το έχουν φίλοι μου ΔΕΝ παίζει με ελληνικά. Σε κάλεί κάποιος και βλέπεις μονο αριθμός και όχι το όνομα. Το ίδιο για μνμ που λαμβάνεις. Δεν είναι σοβαρό πρόβλημα αυτό; Ισως υπάρχει έκδοση λογισμικού που παίζουν αλλά δεν είμαι σίγουρος ούτε είναι σίγουρο ότι αυτό που θα πάρεις θα παίζουν.

Και γιατί λοιπόν να μην πάρεις το huawei color band a2 που κάνει τα ΙΔΙΑ και περισσότερα αφου ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ τα ελληνικά (έχεις ειδοποιήσεις από κλήσεις  ΜΕ ονομα επαφής στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ, sms ποιος στέλνει και πρώτες λέξεις από το μνμ και ασφαλώς FB, messanger και όποια άλλη app έχεις). Και όλα αυτά σε ίδια ή καλύτερη τιμή. Το αγόρασα 20€ σε black friday (τιμή ΕΛΛΑΔΟΣ, public, Germanos) και η κανονική ειναι 40€ τότε, τώρα 28€. Και πλέον έχει ανταλλακτικά λουράκια από το ebay με 2€ (δεν ξέρω πως περνάνε βέβαια αλλά έχει). 

 

Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσεις το xiaomi?

η αυτονομια φιλε. Δεν νομιζω να κραταει πανω απο 10μερο. Το mi βγαζει ανετα 20 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dr.Fuzzy είπε

Έχω το 2 εδω και 1.5 χρόνο και μάλλον θα πάω στο Xiaomi Amazfit Bip κυρίως για το GPS και τις 45 μερες μπαταρία. Αν το έχει καποιος ας πει εντυπώσεις.

10-15 μερες με 1 ωρα gps μερα παρα μερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με ένα 50ρικο το bip εξουσιάζει, έχει τα πάντα και βουτάω και στη θάλασσα με αυτό, το έχω 7 μήνες, του έχω αλλάξει τα φώτα και δεν καταλαβαίνει τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, txcellas είπε

η αυτονομια φιλε. Δεν νομιζω να κραταει πανω απο 10μερο. Το mi βγαζει ανετα 20 μερες

κοίτα εγώ που το huawei το φοράω μόνο σε άσκηση 3 φορές την εβδομάδα ας πούμε (να μετράει βήματα και κανα παλμό) κρατάει και μένα 20 μέρες αλλά είναι τις περισσότερες ώρες εκτός χεριού και ασφαλώς όχι συνδεδεμένο. Να το φοράω συνέχεια κρατάει πάλι τουλάχιστον 10 μέρες (πάλι χωρίς σύνδεση ΒΤ, και όχι συνέχεια να μετράει παλμούς κτλ).. Δεν το λες και λίγο.. 

Όμως να λειτουργεί η γλώσσα και να βλέπεις ποιος ακριβώς καλεί, τι λέει το sms ή το messenger αντισταθμίζει την (μάλλον) μικρότερη αυτονομία. Δλδ τι έγινε αν το φορτίζεις και μια φορά την εβδομάδα; Δε μιλάμε να το φορτίζεις κάθε μέρα. Αλλά μια φορά την εβδομάδα δεν είναι κακό εφόσον από την άλλη λειτουργούν τα Ελληνικά.. Έτσι το βλέπω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, keysmith είπε

κοίτα εγώ που το huawei το φοράω μόνο σε άσκηση 3 φορές την εβδομάδα ας πούμε (να μετράει βήματα και κανα παλμό) κρατάει και μένα 20 μέρες αλλά είναι τις περισσότερες ώρες εκτός χεριού και ασφαλώς όχι συνδεδεμένο. Να το φοράω συνέχεια κρατάει πάλι τουλάχιστον 10 μέρες (πάλι χωρίς σύνδεση ΒΤ, και όχι συνέχεια να μετράει παλμούς κτλ).. Δεν το λες και λίγο.. 

Όμως να λειτουργεί η γλώσσα και να βλέπεις ποιος ακριβώς καλεί, τι λέει το sms ή το messenger αντισταθμίζει την (μάλλον) μικρότερη αυτονομία. Δλδ τι έγινε αν το φορτίζεις και μια φορά την εβδομάδα; Δε μιλάμε να το φορτίζεις κάθε μέρα. Αλλά μια φορά την εβδομάδα δεν είναι κακό εφόσον από την άλλη λειτουργούν τα Ελληνικά.. Έτσι το βλέπω.. 

Εγω το φοραω καθημερινα και το φορτιζω και 20-25 ημερες. Το βγαζω μονο για να το φορτισω. Ειναι μονιμα συνδεδεμενο με bt και οταν τυχει να τρεξω η να περπατησω καθολη την διαρκει της μερας αυτο μετραει. Επισης κανει και μια αναλυση υπνου οποτε το χρησιμοποιω 24/24. Για εμενα που θελω ενα τετοιο gadzet για να βλεπω και ποιος με καλει (πανω στην μηχανη) ειναι οτι πρεπει.

Με ειδικη εφαρμογη διαβαζεις και τα μηνυματα απο fb-viber-sms κλπ.

Αναλογα με τις αναγκες ο καθενας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα από το Mi Band 2 λόγω μεγέθους, πήγα στο Honor Band 3 λόγω μεγέθους και δυνατοτήτων και τελικά κατέληξα στο Amazfit Pace το οποίο δεν με ενοχλεί καθόλου στο χέρι και είναι πραγματικό εργαλείο λόγω specz και οθόνης. Το έχω βολευτεί στην γυμναστική μου, στα notifications με ελληνικά (διαβάζεις και το μήνυμα χαλαρά αν είναι μικρό) και με την οθονάρα του που δεν καταναλώνει καθόλου μπαταρία μιας και είναι transflective και είναι always on την ημέρα.

 

Ολα είναι θέμα συνήθειας. ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fingolfingr είπε

 Ναι αλλα αν εχει bluetooth μπορείς να πατήσεις το εκεί κουμπί. Δεν εχει νοημα να πατήσεις στο band. Θα ερθει και θα το δούμε.

 

Γιατί εχει το 2;  Ή μήπως οι εφαρμογές της Xiaomi; Επισημα όχι.

 

δηλαδή εγώ που είχα πάντα ελληνικά στο 2 (δεν το χρησιμοποιώ πλέον) και έχω το app της xiaomi (mi fit) εγκατεστημένη επίσημα (το έχω σε συνεργασία με το amazfit pace) στα ελληνικά είμαι ειδική περίπτωση ;;; :))

 

προφανώς και υποστήριζε ελληνικά το 2 , απλά κάποιοι είχαν θέμα (σε παλιές παρτίδες σίγουρα) με την αναβάθμιση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φωτεινότητα της οθόνης βελτιώθηκε ή και σε αυτό εκτός σπιτιου δε βλέπεις τίποτα?  τι να το κάνω το να μου δείχνει επφές και σμσ όταν δε μπορω να τα δω υπο το φως του ήλιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mylo είπε

η φωτεινότητα της οθόνης βελτιώθηκε ή και σε αυτό εκτός σπιτιου δε βλέπεις τίποτα?  τι να το κάνω το να μου δείχνει επφές και σμσ όταν δε μπορω να τα δω υπο το φως του ήλιου?

Το μοναδικό πρόβλημα που είχα/εχω με το 2 ,η φωτεινότητα. Κατα τα αλλά με περασμένο ελληνικό firmware και με την σωστη εφαρμογή στο κινητό και σωστο set up,βλεπω κανονικά κλήσεις(ποιος καλει και αν αξίζει να βγαλεις το κινητό απο την τσέπη, αξία ανεκτίμητη για την φύση της δουλειάς μου), μυνήματα και Viber(ποιος έστειλε) και ειδοποιήσεις απο Facebook Instagram. Γενικά θέλω ενα mi band με πολύ περισσότερη φωτεινότητα, τπτ άλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...