Προς το περιεχόμενο

Νέο Mi 8 SE από τη Xiaomi, το πρώτο με Snapdragon 710


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, leftpc είπε

Λένε να βγάλουν ένα πιο μικρό μοντέλο από το κύριο (6,2") και βγάζουν αυτό στις 5,88".Μπράβο xiaomi μεγάλη διαφορά....

Αν ήταν στις 5,5"-5,6" θα το έπαιρνα δίχως δεύτερη σκέψη.Για κάποιον που ψάχνει μικρό κινητό και οι 2" - 3" κάνουν μεγάλη διαφορά...

και γω. αμεσως έτρεξα να δω διαστασεις και απογοητευτηκα. φτυαράκι και αυτο. αντε να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις διαστάσεις σημασία έχει το πλάτος για το κράτημα στο χέρι. Γι' αυτό οι κατασκευαστές τις κάνουν πιο μακρόστενες τις οθόνες.Τα πλάτη των Mi8  αντιστοιχούν ακριβώς σε οθόνες 5.5" και 5.2" αναλογίας 16:9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Philippe είπε

Στις διαστάσεις σημασία έχει το πλάτος για το κράτημα στο χέρι. Γι' αυτό οι κατασκευαστές τις κάνουν πιο μακρόστενες τις οθόνες.Τα πλάτη των Mi8  αντιστοιχούν ακριβώς σε οθόνες 5.5" και 5.2" αναλογίας 16:9.

Οι διαστάσεις του Mi 8 SE σύμφωνα με το kimovil:

73.1 mm
147.3 mm
7.5 mm

Την στιγμή που το S8 επίσης στις 5,8" με 18:9, έχει πλάτος 68.1 mm.

Το Mi 8 έχει πλάτος 74.8 mm δηλαδή όσο το Mi note 3 σχεδόν.

Κάτι δεν πήγε καλά στο "special"(ή small) edition στο θέμα πλάτους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kostasxiaomi είπε

Η xiaomi αγαπήθηκε για τις 4k μπαταρίες... τώρα τις μειώνει για να αλλάζουμε κινητά κάθε τόσο όταν δεν βγάζουμε την μέρα... αδικαιολόγιτη κίνηση σε αυτά τα μεγέθη κινητών 👎

 

12 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Δεν έχει να κανει με τα Mah. Lenovo φίλου έχει 6k και δεν βγαζει τρίωρο..

Ο Jiovanni έχει δίκιο. Δεν παίζει ρόλο πόση μπαταρία, έχεις, αλλά πόση καταναλώνεις. Άλλη κατανάλωση έχει ο 625, άλλη ο 845. Οι 625 βγήκαν ακριβώς για να έχουν χαμηλή κατανάλωση. Αρκεί να δεις τη διαφορά στη διάρκεια που έχει το Redmi Note 4 με snapdragon, με το Redmi Note 4 με Mediatek, που έχουν την ίδια μπαταρία, οθόνη, ram κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

Ο Jiovanni έχει δίκιο. Δεν παίζει ρόλο πόση μπαταρία, έχεις, αλλά πόση καταναλώνεις. Άλλη κατανάλωση έχει ο 625, άλλη ο 845. Οι 625 βγήκαν ακριβώς για να έχουν χαμηλή κατανάλωση. Αρκεί να δεις τη διαφορά στη διάρκεια που έχει το Redmi Note 4 με snapdragon, με το Redmi Note 4 με Mediatek, που έχουν την ίδια μπαταρία, οθόνη, ram κλπ.

Ναι που να δεις το Α3 2017 τι καιει ..με 2300Mha κραταει 5ωρες sot ...

Θα μπορουσε να κρατησει τα 4000mha και να βγαζει 15h sot .. αλλιως μετα τι καλυτερο προσφερει απο τον ανταγωνισμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα και τοσα μοντελα βγαζουν οι κεραταδες, ΕΝΑ , μα ΕΝΑ ρημαδιασμενο 4.3-4.7" , με μαζεμενα bezels, δικαρτο, με εστω 720p οθονη, 3αρα μπαταρια και εστω 625 snap, δεν μπορουν να βγαλουνε?? 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, zodiak bam είπε

B20 μπαντα θα έχει η θα ζητιανευουμε να μας κανουν hotspot? 😋

Η B20 δεν υπάρχει σε αυτό το μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

Τοσα και τοσα μοντελα βγαζουν οι κεραταδες, ΕΝΑ , μα ΕΝΑ ρημαδιασμενο 4.3-4.7" , με μαζεμενα bezels, δικαρτο, με εστω 720p οθονη, 3αρα μπαταρια και εστω 625 snap, δεν μπορουν να βγαλουνε?? 

Eγω χρησιμοποιω ενα συνδυασμο Α3 2017+ iphone SE και εχω βρει την υγεια μου..μπορω να πω οτι το Se ειναι πολυ ποιο βολικο για on the go..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cpgr είπε

Eγω χρησιμοποιω ενα συνδυασμο Α3 2017+ iphone SE και εχω βρει την υγεια μου..μπορω να πω οτι το Se ειναι πολυ ποιο βολικο για on the go..

και εγω συνδιασμο iPhone 5s με xiaomi note5 εχω,  και ενοειται δεν αλλαζω το μεγεθος του 5s με τιποτα... αλλα αλλο πραγμα να κουβαλας 2 τηλεφωνα και αλλο μια συσκευη... 

Μου κανει φοβερη εντυπωση οτι κανενας δεν βγαζει μικρη συσκευη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsakalos! είπε

και εγω συνδιασμο iPhone 5s με xiaomi note5 εχω,  και ενοειται δεν αλλαζω το μεγεθος του 5s με τιποτα... αλλα αλλο πραγμα να κουβαλας 2 τηλεφωνα και αλλο μια συσκευη... 

Μου κανει φοβερη εντυπωση οτι κανενας δεν βγαζει μικρη συσκευη... 

ΧΖ1,ΖΧ2 compact ..αλλα σονυ εχει καποιες ελλειψεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cpgr είπε

ΧΖ1,ΖΧ2 compact ..αλλα σονυ εχει καποιες ελλειψεις..

φιλε 5" και 5.2" ειναι δαυτα... εγω ενοω κατι βαρια βαρια ελαφρα ποιο μεγαλο απο iphone se...  και παλι, 600+ για sony... δυσκολο..  γιαυτο ειπα για xiaomi.. να βγαλει ακτι στα 100-150ε max, με χαρακτηριστικα σαν το Note 4, αλλα με μικρη οθονη 4.3-4.7maximum  και μαζεμενο μεγεθος..... αναρπαστο θα γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...