Προς το περιεχόμενο

Fortnite [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Switch]


chrisppp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συζήτηση για το Fornite της Epic Games με το δημοφιλές και free to play Battle Royale mode. 

Επίσημη σελίδα: https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/home

-----

Σχετικά με αγορά Fortnite Battle Pass στο PS4

   Καλησπερα σε ολους.Ειμαι κατοχος PS4 και εχω account στο PS store.Exω ομως και και δυο sub accounts για τους γιούς μου.Μηπως ξερει κανενας να μου πει,αν αγορασω με το δικο μου account τα 1000 V-Bucks που χρειαζονται για την αγορα του Fortnite Battle pass,αν θα μπορουν τα δυο sub accounts να εχουν προσβαση στο Battle pass;;; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, chrisppp είπε

   Καλησπερα σε ολους.Ειμαι κατοχος PS4 και εχω account στο PS store.Exω ομως και και δυο sub accounts για τους γιούς μου.Μηπως ξερει κανενας να μου πει,αν αγορασω με το δικο μου account τα 1000 V-Bucks που χρειαζονται για την αγορα του Fortnite Battle pass,αν θα μπορουν τα δυο sub accounts να εχουν προσβαση στο Battle pass;;; Ευχαριστω.

οχι μονο το account που θα το αγορασεις, δηλαδη το epic account που θα κανεις link

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

PS4 FORTNITE ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ

Καλησπερα παιδια,

γνωριζει κανενας να μου πει γιατι το fortnite μου το βγαζει σε καποιες κονσολες εδω σε καταστημα που εργαζομαι κλειδωμενο ενω σε αλλες οχι? Ακομα και μετα απο αρχικοποιηση που εκανα σε αυτες τις κονσολες σε καποιες παραμενει κλειδωμενο. Γνωριζει κανενας?

Υπαρχει περιπτωση να το εχουν κανει τα πιτσιρικια που ερχονται εδω κ παιζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, rovgio είπε

Καλησπερα παιδια, γνωριζει κανενας να μου πει γτι το fortnite μου το βγαζει σε καποιες κονσολες εδω σε καταστημα που εργαζομαι κλειδωμενο ενω σε αλλες οχι? Ακομα και μετα απο αρχικοποιηση που εκανα σε αυτες τις κονσολες σε καποιες παραμενει κλειδωμενο. Γνωριζει κανενας? Υπαρχει περιπτωση να το εχουν κανει τα πιτσιρικια που ερχονται εδω κ παιζουν?

Όταν πατάς για να ξεκινήσει, τί μύνημα σου βγάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Όταν πατάς για να ξεκινήσει, τί μύνημα σου βγάζει?

Μου εδειχνε μια λιστα με αλλους χρηστες σαν να ειχαν μονο εκεινοι προσβαση κ οτι εγω πρεπει να παω να το κατεβασω απο το store. Κατι τετοιο θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πρόβλημα με χρεώσεις στο Fortnite στο PS4

Καλησπέρα

μήπως  μπορεί να  μου  απαντήσει κάποιος; 

Πριν λίγες  μέρες  αγορασα κατι για το fortnite  με την Credit card  μου που στοιχιζε 20 ευρώ κ την άλλη μέρα  με  πηραν από την ασφάλεια καρτών κ μου είπαν ότι γίνονται καποιες ασυνηθιστες αγορές κάθε ένα λεπτό με μεγάλα ποσά που ανέρχονται στα 500 ευρώ στο ps4 κ αν τα κάνω  εγώ.Βέβαια επαθα εγκεφαλικό κ μου ακύρωσαν  την κάρτα  μου κ μου είπαν να παω τράπεζά να πω ότι είναι απάτη κ να κάνω μια διαδικασία να μου επιστραφούν τα λεφτά μου.....το εύχομαι. ..

Γυριζω και παιρνω τηλέφωνο την Sony ps κ τους λεω οτι κάποιος εχει χακαρει τους κωδικούς μου  κ αγοράζουν  πράγματα  κ με έχουν  χρεωσει κ αντί να με βοηθησουν μου είπαν να τα πληρωσω γιατί θα μου κλειδωσουν την κονσόλα κ εκεί ήρθε και το δεύτερο εγκεφαλικό κ χρωστάω την κονσολα κ θα μου την παρουν κιόλας.Απο την ασφάλεια καρτών μου είπαν ότι τώρα τελευταία έχει  συμβεί σε πολλούς αυτό με  το ps αλλά  η Sony  δεν  το παραδέχεται.

Τι γίνεται  σε αυτή την περίπτωση. ;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που επείγει καταρχήν είναι να πάρεις τα χρήματα σου πίσω.

Αν αυτες οι αγορές που έγιναν από την Sony έγιναν στο δικό σου λογαριασμό μάλλον δεν σε χακαραν αλλά έκανες αγορές καταλάθος. Σε αυτήν την περίπτωση η Sony έχει αυτήν την πολιτική από ότι έχω διαβάσει εδώ από άλλα μελη. Δηλαδή αν πάρεις τα χρήματα σου πίσω μέσω τρίτου ( paypal συγκεκριμένα αλλά υποθέτω ότι και για τραπεζική συναλλαγή ισχύει το ίδιο), σε κάνει ban.

Επίσης για την ασφάλεια του λογαριασμού σου οπωσδήποτε βάζεις two factor authentication ώστε να σου έρχεται sms στο κινητό για επιβεβαίωση ταυτότητας κάθε φορά που γίνεται νέα προσπάθεια σύνδεσης από άγνωστη συσκευή.

Τέλος, η ασφάλεια καρτών τι ακριβώς είναι? Από την τράπεζα σου υποθέτω σε κάλεσαν σωστά?

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονική  κάρτα της μισθοδοσίας  μου μα δεν τα  έκανα εγώ βρε παιδιά.Εαν τα έκανα  εστω οπως λέτε καταλαθος που είναι αυτα που αγορασα?Κ τι σημαίνει το ban που μου λετε ?Εγω ξέρω ότι γίνεται στο παιχνίδι οχι να μου μπλοκάρουν όλη την κονσόλα όπως μου είπαν 

11 ώρες πριν, petran91 είπε

Αυτό που επείγει καταρχήν είναι να πάρεις τα χρήματα σου πίσω.

Αν αυτες οι αγορές που έγιναν από την Sony έγιναν στο δικό σου λογαριασμό μάλλον δεν σε χακαραν αλλά έκανες αγορές καταλάθος. Σε αυτήν την περίπτωση η Sony έχει αυτήν την πολιτική από ότι έχω διαβάσει εδώ από άλλα μελη. Δηλαδή αν πάρεις τα χρήματα σου πίσω μέσω τρίτου ( paypal συγκεκριμένα αλλά υποθέτω ότι και για τραπεζική συναλλαγή ισχύει το ίδιο), σε κάνει ban.

Επίσης για την ασφάλεια του λογαριασμού σου οπωσδήποτε βάζεις two factor authentication ώστε να σου έρχεται sms στο κινητό για επιβεβαίωση ταυτότητας κάθε φορά που γίνεται νέα προσπάθεια σύνδεσης από άγνωστη συσκευή.

Τέλος, η ασφάλεια καρτών τι ακριβώς είναι? Από την τράπεζα σου υποθέτω σε κάλεσαν σωστά?

Απο την τράπεζα 

 

11 ώρες πριν, petran91 είπε

Αυτό που επείγει καταρχήν είναι να πάρεις τα χρήματα σου πίσω.

Αν αυτες οι αγορές που έγιναν από την Sony έγιναν στο δικό σου λογαριασμό μάλλον δεν σε χακαραν αλλά έκανες αγορές καταλάθος. Σε αυτήν την περίπτωση η Sony έχει αυτήν την πολιτική από ότι έχω διαβάσει εδώ από άλλα μελη. Δηλαδή αν πάρεις τα χρήματα σου πίσω μέσω τρίτου ( paypal συγκεκριμένα αλλά υποθέτω ότι και για τραπεζική συναλλαγή ισχύει το ίδιο), σε κάνει ban.

Επίσης για την ασφάλεια του λογαριασμού σου οπωσδήποτε βάζεις two factor authentication ώστε να σου έρχεται sms στο κινητό για επιβεβαίωση ταυτότητας κάθε φορά που γίνεται νέα προσπάθεια σύνδεσης από άγνωστη συσκευή.

Τέλος, η ασφάλεια καρτών τι ακριβώς είναι? Από την τράπεζα σου υποθέτω σε κάλεσαν σωστά?

εμένα δεν μου ήρθε ποτέ sms

Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να μου έχουν  χακαρει τους λογαριασμούς μου κ να τα πηραν αλλοι?Εγώ μπορώ να μπω κάπου  στο play station  να δω τις αγορές μου?

εμένα πάντως μου είπαν από την ασφάλεια καρτων οτι τώρα τελευταία έχουν πολλές καταγγελίες για το ίδιο θέμα  στο ps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω έχω καιρό να κάνω κάποια αγορά από το PSN αλλά όταν αγοράζεις κάτι δεν ζητάει τον cvv (3ψηφιο pin) που αναγράφεται στο πίσω μέρος της κάρτας; 

Μπες στο PSN και κάπου έχει purchase history εκεί θα δεις τι αγορές έχεις κάνει και πότε. 

Δες μέσω Web banking τι αγορές γιναν με την κάρτα σου. Αν δεν έχεις πήγαινε και ζητά από την τράπεζα κάποιο έγγραφο να δεις που γίναν οι αγορές. 

Αν για κάποιο λόγο έχουν γίνει όντως στο PSN οι αγορές και  κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής και σου επιστραφεί το πόσο πάει το PS4 το μπλοκάρει η Sony από τις online υπηρεσίες της. Αυτό είναι το BAN. 

Δεν γνωρίζω αν θα σου ακυρώσει και τον λογαριασμό αλλά την κονσόλα σίγουρα. 

Το βασικό για μένα είναι να πάρεις τα χρήματα πίσω γιατί είναι μεγάλο το ποσό 500 ευρώ. Παιζεις και Offline δεν χάθηκε ο κόσμος. 

Υ.Γ. όπως αναφέρθηκε και ποιο πάνω βάλτε 2 step verification ώστε να χρειάζεται εκτός των κωδικών PSN και έναν 6ψηφιο κωδικό που σου έρχεται στο κινητό. 

Επεξ/σία από DimosMcLaren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όντως ζητήθηκε ο 3ψηφιος κ τον έβαλα για να αγορασω κατι που έκανε 20 ευρώ αυτό το αναγνωρίζω αλλά μετά από αυτό έγιναν αλλες αγορές 496 ευρώ που δεν τα έκανα εγώ  εκεί είναι το θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω υπάρχει κάποιο παιδάκι, ανηψακι, βαπτιστήρι ή γειτονοπουλο που έχει πρόσβαση στο PS4 ; 

Μήπως κάποιο παιδάκι πήρε την κάρτα και την τσάκισε και ψαχνεσαι άδικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιαδηποτε αγορα στο ps store σου στελνουν ψηφιακη αποδειξη  στο Email του λογαριασμου

απο εκει μπορεις να δεις την ωρα που πραγματοποιηθηκαν  η συναλλαγες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι games παίζεις ?

Λογικά οι αγορές έγιναν από την κονσόλα σου. Πιθανώς μέσα από κάποιο άλλο game - έχει τύχει με τον ανιψιό μου που ξετίναξε την κάρτα του πατέρα του μέσα από το FIFA αγοράζοντας Fut Points ( κάπως έτσι το λένε νομίζω).

Υπάρχει λύση και να μην πληρώσεις και να έχεις κονσόλα χωρίς ban. Σε παρακαλώ δες το προσωπικό μήνυμα που σου έστειλα ΠΡΙΝ κάνεις αμφισβήτηση των συναλλαγών στην τράπεζα σου.

Επεξ/σία από jon_pallis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...