Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Portal μόλις το είδα στα $3,1. Αρκετά καλή τιμή για πούλημα μιας που το πήραμε τζάμπα! Αλλά σκέφτομαι να μη το πουλήσω γιατί μου φαίνεται προτζεκτάρα. Το κρατάω και βλέπουμε.

Θα το ξεφορτωθείτε εσείς;

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, salvador_ said:

Με πρόλαβες χάχα 

 

Μεγάλο congestion απο το Volume, κλάταρε το CEX, για safety , δεν θα επελεγα κατι περα απο binance και ακομα πιο safe ενα καλο wallet.

17 hours ago, Newbie1 said:

Υπαρχει καποιο alt που να εκανε ath μεχρι στιγμης;

PEPE και to ΒΟΝΚ που βρισκεται στο SOL network, αυτη τη στιγμη εδω και μηνες εφυγαν ολοι απο το BSC network και εχουν παει στο SOL , ιδου και το τεραστιο Volume του SOL, για μενα ισως μια μερα δουμε το SOL να γυρναει το ETH

Γενικα μπαλα μεχρι στιγμης απο σοβαρα προτζεκτς παιζαν το SOL και το AVAX,

τωρα ξυπνησαν ολα, Σημερα κυριως εγινε η εναρξη ισως του Altseason, οδευοντας κοντα στο Halving, το Volume ειναι στο θεο εδω και μια εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγραψα την απορία μου και στο reddit αλλα δεν πέρασε για κάποιο λόγο και την εκφράζω και εδω με copy/paste

Με το φορολογικό πλαίσιο να είναι εντελώς... Ελληνικό, την γνωστή ιστορία με το ζευγάρι που αγόρασε σπίτι με χρήματα που έβγαλε από κρυπτό και μπλα μπλα, ρωτάω λοιπόν αν εγω δεν έχω σκοπό να τα επενδύσω σε αγορά που πρέπει να περάσει στο ονομα μου (σπίτι, αυτοκίνητο, επιχείρηση κτλ) γιατί να μην έχω μια κάρτα ανταλλακτηριου π.χ Binance,Crypto, Nexo κτλ όπου θα μεταφέρω stable coins για τις καθημερινές ανάγκες και το υπόλοιπο ποσό θα βρίσκεται σε cold wallet ? Συν τις άλλοις γλιτώνεις και τη φορολογία που υπάρχει ήδη (θεωρητικά 15%).

Σκέφτομαι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Portal μόλις το είδα στα $3,1. Αρκετά καλή τιμή για πούλημα μιας που το πήραμε τζάμπα! Αλλά σκέφτομαι να μη το πουλήσω γιατί μου φαίνεται προτζεκτάρα. Το κρατάω και βλέπουμε.

Θα το ξεφορτωθείτε εσείς;

Ρε γαμωτο παλι ξεχασα οτι σημερα ανοιγουν αυτα...εγω τα εστειλα μολις πριν απο λιγο..Γενικα βλακεια που τα στελνω αυτα, γιατι ισως στο bullrun παιζει καποια απο αυτα τα προτζεκτ να κανουν τιποτα τρελα gains...

Αλλα λεω δεν βαριεσαι αν ειναι να βγαλουμε λεφτα ας βγαλουμε εκει που επενδυσαμε, αυτα τα εχω για να κανω δωρακια στην παρτη μου και στην γυναικα για να μην τρωω παντοφλα :P

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, arsenal είπε

έγραψα την απορία μου και στο reddit αλλα δεν πέρασε για κάποιο λόγο και την εκφράζω και εδω με copy/paste

Με το φορολογικό πλαίσιο να είναι εντελώς... Ελληνικό, την γνωστή ιστορία με το ζευγάρι που αγόρασε σπίτι με χρήματα που έβγαλε από κρυπτό και μπλα μπλα, ρωτάω λοιπόν αν εγω δεν έχω σκοπό να τα επενδύσω σε αγορά που πρέπει να περάσει στο ονομα μου (σπίτι, αυτοκίνητο, επιχείρηση κτλ) γιατί να μην έχω μια κάρτα ανταλλακτηριου π.χ Binance,Crypto, Nexo κτλ όπου θα μεταφέρω stable coins για τις καθημερινές ανάγκες και το υπόλοιπο ποσό θα βρίσκεται σε cold wallet ? Συν τις άλλοις γλιτώνεις και τη φορολογία που υπάρχει ήδη (θεωρητικά 15%).

Σκέφτομαι λάθος;

Ναι αυτο που λες ειναι ο καλυτερος τροπος αν θες να χρησιμοποιεις τα κρυπτο για καθημερινες συναλλαγες.
Προσεξε ομως αν η καρτα που θα βγαλεις συνεισφερει στο χτισιμο αφορολογητου.
Αν πχ εσυ εχεις ετησιο εισοδημα 15000 ευρω και κανεις αγορες με καρτα 30000 ευρω και αυτο το νουμερο εμφανιστει προς επιλογη στο Ε1 υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα.
Θελει δλδ λιγο μετρο η χρηση της. Υπο φυσιολογικες συνθηκες πχ σουπερ μαρκετ, εισιτηρια, λογαριασμοι, υπηρεσιες δεν θα αντιμετωπισεις καποιο θεμα κατα 99%.

5 ώρες πριν, spykapo21 είπε

PEPE και to ΒΟΝΚ

8 ώρες πριν, Extacy156 είπε

Agix και Rndr

Δεν επιβεβαίωσα τα παραπανω συμφωνα με coinmarketcap και coingecko.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...