Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω (με τα πολυ λιγα που ξερω και για coding και για crypto, σε σχεση με αρκετους εμπειρους φιλους στο φορουμ αυτο) στεκομαι λιγο σε

α) καποιες αναφορες του satoshi για τα fees - σκοπος ηταν να υπαρχουν fees για μεγαλης αξιας συναλλαγες μονο, μαλιστα λεει στο αλλον να μην το πολυσυζητησουν απο την αρχη κ δημιουργηθει λαθος εικονα.

β) κατι σχετικα με το μπλοκ size, το οποιο αναγνωριζουν μεταξυ τους οτι ισως ειναι θεμα οταν αυξηθουν πολυ οι συναλλαγες, αλλα ο satoshi πιστευει οτι θα αυξηθουν αντιστοιχα και οι δυνατοτητες τεχνολογιας κ θα ειναι οκ ( μπορει να μην το καταλαβα και σωστα αυτο). Μαλιστα αργοτερα επιασα και στο twitter (!) καποιον να λεει οτι αυτο ειναι αποδειξη οτι το btc το σαμποταρισε απο μεσα το fiat κατεστημενο, κανοντας το πιο δυσχρηστο κ ακριβο απο τα fiat systems για να μην ειναι ανταγωνιστικο ( θα ξαναψαξω το λινκ να το παραθεσω).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 14/02/2024 at 10:25, greekfragma said:

 

ένα ποσοστό των κερδών σας παρακαλώ....γιατί τα λέω αλλά δε τα παίζω.😅

επόμενο οφφερ: θα φάμε κάνα 10ήμερο στα 50 με 52. 55 διόρθωση στα 50 άραγμα κάνα 2βδόμαδο και μετά 60μπαμ. :P 

 

On 14/02/2024 at 21:23, tcktcktck said:

να σου δώσουμε ποσοστό για το επόμενο όφερ αλλά αν δεν πέσει στα 50 από τα 55 και μείνουμε έξω να μασ καλύψεις τη διαφορά... Αυτό θα είχε ενδιαφέρον

 

βγήκε και το 10ήμερο ακριβως και σήμερα στα 55. κάτι έλεγες? :P 

άμα γίνει μπραφ στα 50 και μετά καπάκι στα 60 κανόνισε να ξαναγκρινιάξεις.

εγώ φταίω που δε τα παίζω και κοιτάζω το ledger μου να κάθεται.

 

image.png.78c55e008f32bbea5190c699b6b3e92e.png

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

 

 

βγήκε και το 10ήμερο ακριβως και σήμερα στα 55. κάτι έλεγες? :P 

άμα γίνει μπραφ στα 50 και μετά καπάκι στα 60 κανόνισε να ξαναγκρινιάξεις.

εγώ φταίω που δε τα παίζω και κοιτάζω το ledger μου να κάθεται.

 

image.png.78c55e008f32bbea5190c699b6b3e92e.png

δεν γκρίνιαξα. Προσφορά σου έκανα.Θα δούμε σύντομα αν έπρεπε να την είχες πάρει...

Προσωπικά είμαι all in στο κεφάλαιο που έχω αφιερώσει στα crypto οπότε μακάρι να έχεις δίκιο αλλά δεν έχω πρόβλημα να headge-αρω και λίγο αν πέσει. Άντε να πάει στα 60 να πάρουμε κανένα κέρδος για να έχουμε για το επόμενο dip.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, tcktcktck said:

δεν γκρίνιαξα. Προσφορά σου έκανα.Θα δούμε σύντομα αν έπρεπε να την είχες πάρει...

Προσωπικά είμαι all in στο κεφάλαιο που έχω αφιερώσει στα crypto οπότε μακάρι να έχεις δίκιο αλλά δεν έχω πρόβλημα να headge-αρω και λίγο αν πέσει. Άντε να πάει στα 60 να πάρουμε κανένα κέρδος για να έχουμε για το επόμενο dip.

 

για να μη παρεξηγηθουμε για καζαμίες και φίφες που γράφουμε...τουλάχιστον εγώ γράφω για χαβαλέ τις προβλέψεις μου και στηρίζονται απλά σε παρατηρήσεις συμπεριφορών σε αντίστοιχες περιόδους ανόδου με παλιότερα.

αυτή τη στιγμή στα 56Κ νομίζω οτι ήταν να δώσει το έδωσε.θα κάνουμε ένα γύρισμα πίσω στα 50-52 και μετά ξανά τέτοια πράσινα μαρκούτσια για 60 στρογγυλό.

τώρα αν δε κάτσει η πρόβλεψη ε οκ, έχω το ledger και το κοιτάω. δε βρήκα και κάτι αξιόπιστο και ενδιαφέρον να χώσω το κεφάλαιο για κάνα σοβαρό return.

εσείς οι υπόλοιποι τι κάνετε σε αλλαγές αυτό το διάστημα; σορτάρετε και τέτοια ή αράζετε;

το μεγαλύτερο κεφάλαιο μου είναι προφανώς στο βασιλιά BTC και σκοπεύω να το αφήσω εκεί ανέπαφο.

τα ψιλολόγια που έχω σε Theta και Vechain σκέφτομαι τι να κάνω.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα ξεκινησε η μερα. Τσιμπησα ενα 500αρικακι και εγω απο το wallet πουλησα στα 51900 τα εστειλα στην τραπεζα και αφησα τα υπολοιπα μεσα να αυγατισουν. Πιστευω οτι δεν θα δουμε πανω 60 σε αυτο το run σιγουρα θα φαει ενα drop κατω απο τα 50 και μετα ξανα προς τη δοξα τραβα. Εχω αρκετα σε sell order στα 70000 δολλαρια και βλεπουμε. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, salvador_ είπε

Όλα δείχνουν  τα 60Κ να είναι κοντά!! 

Ίσως ναι ίσως όχι θα δείξει εγώ έβγαλα λίγα λέω αντε μην ρισκάρω τόσο. 

Το nicehash πάντως τιμιοτατο. Το μεσημέρι έκανα την εντολή για τα λεφτά μόλις τα έλαβα στην τράπεζα. Πάμε για τα 60 τώρα να βγάλουμε ακόμα ένα μεροκάματο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Ίσως ναι ίσως όχι θα δείξει εγώ έβγαλα λίγα λέω αντε μην ρισκάρω τόσο. 

Το nicehash πάντως τιμιοτατο. Το μεσημέρι έκανα την εντολή για τα λεφτά μόλις τα έλαβα στην τράπεζα. Πάμε για τα 60 τώρα να βγάλουμε ακόμα ένα μεροκάματο. 

Λές για τα κέρδη από το mining? Εγώ τα στέλνω μέσω lightning στην binance και τα τραβάω από εκεί  νομίζω  είναι  πιο συμφέρον  έτσι  από τα τραβήξεις  από την nicehash

Επεξ/σία από salvador_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, salvador_ είπε

Λές για τα κέρδη από το mining? Εγώ τα στέλνω μέσω lightning στην binance και τα τραβάω από εκεί  νομίζω  είναι  πιο συμφέρον  έτσι  από τα τραβήξεις  από την nicehash

Ναι τα εχω πολυ καιρο εκει απο οταν εκανα mining. Κοιτα το nicehash με κρατησε 3 ευρω fee και 3 ακομα η τραπεζα εθνικης οποτε ενταξει δεν ειναι πολλα. Το ειχα τοτε που εκανα mining καθε μηνα τραβουσα οποτε το εμπιστευομαι απολυτα ειναι αμεσο στα παντα. Το binance δεν το εχω δουλεψει καθολου εχω λογαριασμο ειχα κανει για ενα νομισμα αλλα δεν εκανα καν verification απο τοτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω ειναι πολυ νωρίς και καλη ευκαιρία για αυτα τα  coins

ρίξτε τα μια ματιά. ξεκινανε τον άλλο μηνα .

Affyn    (FYN)    Μάρτιος  arena game LAUNCH   Q4 main WORLD game LAUNCH

Paul Barron  https://www.youtube.com/watch?v=6W6Iss3mXyY

Tectum (TET)   ( 8 Μάρτιου   test SPEED)  The World's Fastest Blockchain T12

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...