Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, greekfragma είπε

για να είναι πρέπει να ΚΛΕΙΣΕΙ κιόλας!

Επιασε ιστορικό  υψηλό  είτε  κλείσει  είτε όχι  ,θα  έχω να την λέω στους καταστροφολογους   !!!

Επεξ/σία από salvador_
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, greekfragma είπε

για να είναι πρέπει να ΚΛΕΙΣΕΙ κιόλας!

Τι να κλείσει; Από τη στιγμή που το έπιασε το score στο ταμπλό κατοχυρώθηκε. Έχουμε νέο παγκόσμιο ρεκόρ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθε φορα που παει να φυγει πανω απο το ΑΤΗ, πεφτει το Coinbase. Το οποιο ειναι ο custodian των ETFs. 

 

Τράβα χειροφρενο να ψωνισουμε μου μυριζει το πραγμα 🤣

Επεξ/σία από narta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

το ερωτημα ειναι στα ποσα θα ειναι τα χαμηλα αυτου του κυκλου .. 15κ 20κ ?

Το χαμηλο το ειδαμε 9/11/22 15.5k. Αν εννοεις του επόμενου, ΑΝ ισχυει το 75%-80% απο το υψηλό 30k-50k ανάλογα που θα κάτσει το υψηλό

 

Προσωπικά πιστευω οτι με την εισοδο του TradiFi μεσω των ETF θα είναι τελείως διαφορετικός αυτος ο κυκλος και οι επόμενοι πολύ πιο ηπιοι απο αυτο που εχουμε συνηθίσει. 

Επεξ/σία από narta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι άσχετος Θέλω να μετατρέψω κάποια crypto (BTC) σε EUR. Στη binance έχω 3 επιλογές

  • Bank Transfer
  • SEPA Instant
  • Wallet (EUR)

Αυτή τη στιγμή ό,τι και να επιλέξω δεν έχει διαφορά. Τα 2 πρώτα δίνουν το ίδιο ποσό, το wallet δίνει κάποια cents παραπάνω. Προηγούμενες μέρες η διαφορά ήταν μεγαλύτερη, Μιλάμε για ποσό κοντά στα 1000€. Δηλαδή έχανα κάπου στα 20€ ανάλογα την επιλογή.

Γενικά τι με συμφέρει να κάνω; Ποια η διαφορά στα 2 πρώτα; Προφανώς πρέπει να βάλω IBAN ώστε να τα πάρω στον λογαριασμό μου. Στην τελευταία επιλογή μένουν στην binance? Και κάνω μετά ανάληψη σε δεύτερο χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, b00mb00m είπε

Επειδή είμαι άσχετος Θέλω να μετατρέψω κάποια crypto (BTC) σε EUR. Στη binance έχω 3 επιλογές

  • Bank Transfer
  • SEPA Instant
  • Wallet (EUR)

Αυτή τη στιγμή ό,τι και να επιλέξω δεν έχει διαφορά. Τα 2 πρώτα δίνουν το ίδιο ποσό, το wallet δίνει κάποια cents παραπάνω. Προηγούμενες μέρες η διαφορά ήταν μεγαλύτερη, Μιλάμε για ποσό κοντά στα 1000€. Δηλαδή έχανα κάπου στα 20€ ανάλογα την επιλογή.

Γενικά τι με συμφέρει να κάνω; Ποια η διαφορά στα 2 πρώτα; Προφανώς πρέπει να βάλω IBAN ώστε να τα πάρω στον λογαριασμό μου. Στην τελευταία επιλογή μένουν στην binance? Και κάνω μετά ανάληψη σε δεύτερο χρόνο;

Ρε γύρνα τα σε ada και άστα κάνα 6μηνο ακόμα. Τι ρευστοποιήσεις σκέφτεσαι προ halving. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, b00mb00m είπε

Επειδή είμαι άσχετος Θέλω να μετατρέψω κάποια crypto (BTC) σε EUR. Στη binance έχω 3 επιλογές

  • Bank Transfer
  • SEPA Instant
  • Wallet (EUR)

Αυτή τη στιγμή ό,τι και να επιλέξω δεν έχει διαφορά. Τα 2 πρώτα δίνουν το ίδιο ποσό, το wallet δίνει κάποια cents παραπάνω. Προηγούμενες μέρες η διαφορά ήταν μεγαλύτερη, Μιλάμε για ποσό κοντά στα 1000€. Δηλαδή έχανα κάπου στα 20€ ανάλογα την επιλογή.

Γενικά τι με συμφέρει να κάνω; Ποια η διαφορά στα 2 πρώτα; Προφανώς πρέπει να βάλω IBAN ώστε να τα πάρω στον λογαριασμό μου. Στην τελευταία επιλογή μένουν στην binance? Και κάνω μετά ανάληψη σε δεύτερο χρόνο;

Εχει επιλογή η binance  να τα κάνεις  μετατροπή από btc σε ευρώ  η stable  coins εάν θες να τα κλειδώσεις  σε σταθερά νομίσματα. 

Εάν τα κάνεις  μετατροπή  btc euro   μπορείς να κάνεις ανάληψη  μέσω Sepa  με χρέωση  1 ευρώ  και 3-4 ευρώ θα σε χρεώσει  η τράπεζα  για  το έμβασμα.  Η αλλιώς έχεις την επιλογή  να σου κρατήσει  2%  μέσω κάρτας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...