Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, stefanos_13 είπε

Αρνί + ρετσίνες απο δωρεά της binance και χαλιέστε .. Τσκ τσκ τσκ :D

Οχι βεβαια πιο πολυ κουβεντα να γινεται, απλα αυτο που ειπα καλομαθα που μαζευα το λιγοτερο 500-700€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 30/4/2024 στις 5:21 ΜΜ, icenex είπε

Οχι βεβαια πιο πολυ κουβεντα να γινεται, απλα αυτο που ειπα καλομαθα που μαζευα το λιγοτερο 500-700€

Πόσα λεφτά πρέπει να είναι μέσα , αν επιτρέπεται, για να παίρνεις 500-700?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Yannis35 είπε

Πόσα λεφτά πρέπει να είναι μέσα , αν επιτρέπεται, για να παίρνεις 500-700?

Τωρα δεν εβγαλα τοσα, αλλα 200€ αλλα στα προηγουμενα launchpool εβγαζα μισθους..Προσωπικα εχω 100bnb...

Ειχα ριξει 20κ και κατι ψιλα οταν το bnb εφτασε να κανει 200€.

Πολλοι εδω μεσα τωρα θα με βριζουν γιατι το θεωρουν μεγαλο ρισκο αλλα στα ματια μου δεν ητανε.

Στην τελικη αν θες να βγαλεις καλα λεφτα πρεπει να ρισκαρεις με πολλα λεφτα...

Για μενα μεχρι στιγμης το ρισκο εχει βγει ηδη εχω γυρισει πισω πανω απο 10κ απο τα launchpool χωρις να εχω πουλησει ουτε ενα bnb..Περιμενω να σπασουμε τα 1000$ ανα bnb για να τσιμπησω κερδος και απο αυτα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 03/05/2024 at 21:51, icenex said:

Τωρα δεν εβγαλα τοσα, αλλα 200€ αλλα στα προηγουμενα launchpool εβγαζα μισθους..Προσωπικα εχω 100bnb...

Ειχα ριξει 20κ και κατι ψιλα οταν το bnb εφτασε να κανει 200€.

Πολλοι εδω μεσα τωρα θα με βριζουν γιατι το θεωρουν μεγαλο ρισκο αλλα στα ματια μου δεν ητανε.

Στην τελικη αν θες να βγαλεις καλα λεφτα πρεπει να ρισκαρεις με πολλα λεφτα...

Για μενα μεχρι στιγμης το ρισκο εχει βγει ηδη εχω γυρισει πισω πανω απο 10κ απο τα launchpool χωρις να εχω πουλησει ουτε ενα bnb..Περιμενω να σπασουμε τα 1000$ ανα bnb για να τσιμπησω κερδος και απο αυτα.

Έριξες 20k σε bnb εν μέσω κατάρρευσης ftx με την binance βασικό συνεργάτη εως τότε του sam?

Σκληρός κ...

Εκτός αν αυτά 20k σου είναι ότι είναι για μας τους κοινούς θνητούς τα 200e ...

Οπότε τώρα είναι σα να εχεις 580e.

Κλάιν το έχω κάνει και εγώ.:X

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_1 είπε

Έριξες 20k σε bnb εν μέσω κατάρρευσης ftx με την binance βασικό συνεργάτη εως τότε του sam?

Σκληρός κ...

Εκτός αν αυτά 20k σου είναι ότι είναι για μας τους κοινούς θνητούς τα 200e ...

Οπότε τώρα είναι σα να εχεις 580e.

Κλάιν το έχω κάνει και εγώ.:X

Αυτο εγινε αν θυμαμαι καλα οταν βρεθηκε ο CZ ενοχος και εκανε καποιου ειδους συμφωνια.Αλλα ναι λιγο πολυ ρισκαρα οταν ολοι κλασανε μεντες.

Οχι κοινως θνητος ειμαι και εγω για 700-800€ δουλευω τωρα, απλα ειχα στην ακρη κατι λεφτα που μαζευα για μια δυσκολη στιγμη εδω και καμια 10ετια.Οταν κοντεψα να πεθανω πριν 3-4 χρονια μου γυρισε το μυαλο απο την αναποδη αν μπορω να το πω ετσι και προτιμω να ρισκαρω και να ζησω 2-3 πραγματα παραπανω εγω και η οικογενεια μου παρα να δουλευω μονο κ μονο για να επιβιωσω.Φαντασου δεν εχω παει ακομη διακοπες εστω 5 μερες σε νησι σε ξενοδοχειο κτλ και κοντευω τα 40.Ετσι τα μαζεψα τα λεφτα με οικονομια και ουσιαστικα να μην κανω και πολλα πραγματα.Ε πλεον με κουρασε ολο αυτο και ειμαι διατεθιμενος να ρισκαρω μπας και κανω πιο ανετη την ζωη μου.Να μπορω να παω ενα ταξιδι ρε αδερφε και να μη σκεφτομαι αν θα εχω λεφτα οταν γυρισω.Θα μου πει καποιος μα καλα ειχες τοσα λεφτα στην ακρη.Ναι τα ειχα ακριβως για οταν ερθει μια στραβη.Πχ να μεινω ανεργος, να αρρωστησω και δεν ξερω και εγω τι αλλο στραβο.

Τωρα το πλανο μου ειναι να βγαλω λεφτα για τα γουστα μου και οσα επενδυσα να τα βαλω παλι πισω για ωρα αναγκης.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Τωρα το πλανο μου ειναι να βγαλω λεφτα για τα γουστα μου και οσα επενδυσα να τα βαλω παλι πισω για ωρα αναγκης.

Αυτο ειναι το πιο σημαντικο. Αν δεν το εχεις κανει ηδη, χαλαλι τα οποια κερδη μπορει να χασεις στο μελλον. Τουλαχιστον τα μισα γυρισε τα πισω γτ δεν κανεις πλεον τπτ χωρις να εχεις χρημα στην ακρη (διακοπες, υγεια, επισκευη σε ιχ κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Αυτο ειναι το πιο σημαντικο. Αν δεν το εχεις κανει ηδη, χαλαλι τα οποια κερδη μπορει να χασεις στο μελλον. Τουλαχιστον τα μισα γυρισε τα πισω γτ δεν κανεις πλεον τπτ χωρις να εχεις χρημα στην ακρη (διακοπες, υγεια, επισκευη σε ιχ κτλ)

Εχω γυρισει πανω κατω γυρω στα μισα απο οσα εβαλα...Απλα καποια απο αυτα τα εφαγα σε γουστα, καινουργιο pc δωρα σε γυναικα και παιδι.Αλλα ναι λιγο πολυ και μηδεν να πανε ολα που λεει ο λογος δεν θα μου κατσει τοσο ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τη λογική σου. Και εγώ τώρα μάζεψα κάποια λεφτά και άρχισα πάλι να παρακολουθώ την αγορά. Άσχημη στιγμή φυσικά, αλλά με την πρώτη μεγάλη πτώση θα επενδύσω. Ακόμα νιώθω άσχημα που δεν είχα λεφτά όταν το btc είχε πάει 15000.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, yiannis_1 είπε

Έριξες 20k σε bnb εν μέσω κατάρρευσης ftx με την binance βασικό συνεργάτη εως τότε του sam?

Σκληρός κ...

Όποιος δεν έβλεπε ότι το BNB είχε συμπιεστεί τρελά και αργά ή γρήγορα θα ανέκαμπτε ... μάλλον δεν το έχει το άθλημα.

Μιλάω για το χρονικό σημείο ακριβώς αφού έγινε η συνθηκολόγηση του CZ με το SEC.

Έιχα στη binance ETH και το μετέτρεψα σε BNB όταν ήταν BNB/ETH = 0.11. Τώρα είναι στο 0.2 και έχουμε ακόμα δρόμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tcktcktck είπε

Στα πράσινα το bnb σήμερα . Κάτι θα ανακοινωθεί λογικά 

Το FDUSD όμως δεν έχει ανέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, kkatzos said:

Όποιος δεν έβλεπε ότι το BNB είχε συμπιεστεί τρελά και αργά ή γρήγορα θα ανέκαμπτε ... μάλλον δεν το έχει το άθλημα.

Μιλάω για το χρονικό σημείο ακριβώς αφού έγινε η συνθηκολόγηση του CZ με το SEC.

Με το συγκεκριμένο άθλημα εννοείς.

download.jpg

Επεξ/σία από yiannis_1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tcktcktck είπε

Στα πράσινα το bnb σήμερα . Κάτι θα ανακοινωθεί λογικά 

Νομιζω αυτος ητανε ο λογος.. Αντε να βγαλουμε μισθο αυτη την φορα :P

https://www.binance.com/en/support/announcement/introducing-notcoin-not-on-binance-launchpool-farm-not-by-staking-bnb-and-fdusd-b78921ecf7c94e50973850fc47f497b9

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτήσω βρε παιδιά, ένας αρχάριος με πολύ γενικές γνώσεις και κατανόηση από που θα συμβουλεύατε να ξεκινήσει ;

Γνωρίζω χονδρικά τα περι κρυπτο κλπ, προσπαθώ να διαβάσω όλες τις δημοσιεύσεις εδω και δυσκολεύομαι ξα καταλάβω κάποια πράγματα και ορολογίες κυρίως ... 

ανοίγω πορτοφόλι ; παω binance ; ποια θα ήταν μια σχετικά ασφαλής επιλογή για έναν αρχάριο  και για ένα βασικο κεφάλαιο πχ 1-2 χιλιάρικα για ξεκίνημα ;

Μην μου πείτε τετριμμένα του στυλ έχουν ρίσκο δεν είναι καλή εποχή γιατί αυτά τα έχω κατανοήσει ήδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...