Προς το περιεχόμενο

Ποσο θα κοστισει το τατου?


Effy Stonem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστευω πως στα περισσοτερα μαγαζια θα σου πουν απο 120-160..

Τωρα αν πας κ σε κανεναν γνωστο, μιλανε για διπλασιασμο..

Κρατα την τιμη που σου ειπα στο μυαλο σου κ πηγαινε σε καποιο studio να ρωτησεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, εγώ θα σου πω γενικά να μη λυπηθείς τα χρήματα εφόσον πρόκειται να τα "επενδύσεις" σε κάτι που θα κουβαλάς στο σώμα σου για το υπόλοιπο της ζωής σου. Αυτό που πρέπει να σε ενδιαφέρει είναι αρχικά το να πας σε κάποιον επαγγελματία που θα έχει καθαρο χωρο και αποστειρωμενα εργαλεία και ταυτόχρονα να είναι καλλιτέχνης και στο στυλ που ψάχνεις. Μην τσιγγουνευτεις τα 50€, καλύτερα να το πας λίγο πιο πίσω! 

Επεξ/σία από vins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κοντα στα 300 και παραπανω θα τα υπολογιζα κι εγω, παρα πολυ χονδρικα ομως.

Αν και η τιμη εξαρταται απο το studio που θα πας. Παντως προσωπικα δε θα εκανα οικονομια σε κατι τετοιο, δηλαδη θα πηγαινα σε αυτον που θα ειχε το "καλυτερο" δειγμα δουλειας κατα τη γνωμη μου, ανεξαρτητως κοστους. Και ειδικα σε ενα τετοιο tattoo που μπορει να σου βγει για πλακα θεοστραβο ξερωγω.

Επισης Skins nick?  Καλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, vins said:

Καλημέρα, εγώ θα σου πω γενικά να μη λυπηθείς τα χρήματα εφόσον πρόκειται να τα "επενδύσεις" σε κάτι που θα κουβαλάς στο σώμα σου για το υπόλοιπο της ζωής σου.

Nαι φοβερη επενδυση. Οταν φτασει εκει γυρω στα 40 και θα εχουν θαμπωσει/ζαρωσει κλπ και θα θελει αλλα τοσα να τα αφαιρεσει, θα... τα εχουν βγαλει τα λεφτα τους :lol:

 

Στο μεταξυ τετοιου τυπου τατου, μου ειπε ενας φιλος μου οτι εχει δει σε κατι σελιδες ενηλικων, σε επωνυμες πρωταγωνιστριες του ειδους.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Nαι φοβερη επενδυση. Οταν φτασει εκει γυρω στα 40 και θα εχουν θαμπωσει/ζαρωσει κλπ και θα θελει αλλα τοσα να τα αφαιρεσει, θα... τα εχουν βγαλει τα λεφτα τους :lol:

Στο μεταξυ τετοιου τυπου τατου, μου ειπε ενας φιλος μου οτι εχει δει σε κατι σελιδες ενηλικων, σε επωνυμες πρωταγωνιστριες του ειδους.

Αρχικά το επενδύσεις ήταν σε εισαγωγικά. Μετέπειτα, το γούστο είναι υποκειμενικό και κανένας δε σε αναγκάζει να κάνεις τπτ. Κι εμείς που ασχολούμαστε με υπολογιστες (γιατί κυρίως τεχνολογικό φορουμ είμαστε) δε δίνουμε 500αρες για την κ@υλ@ μας? Είναι επένδυση; Όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, vins said:

Αρχικά το επενδύσεις ήταν σε εισαγωγικά. Μετέπειτα, το γούστο είναι υποκειμενικό και κανένας δε σε αναγκάζει να κάνεις τπτ. Κι εμείς που ασχολούμαστε με υπολογιστες (γιατί κυρίως τεχνολογικό φορουμ είμαστε) δε δίνουμε 500αρες για την κ@υλ@ μας? Είναι επένδυση; Όχι!

Η διαφορα ειναι οτι η κυρια του thread τα Χ ευρω θα τα δωσει κυριολεκτικα για αυτο που αναφερεις.

Οποτε απο αυτην την αποψη, οντως δεν ειναι κακη επενδυση :lol:

Συμφωνω οτι ειναι υποκειμενικο το γουστο και δεν κρινω την επιλογη του καθενος, παρ'ολα αυτα ειναι fact πως τα tatoo, ομορφα ή ασχημα, απο καποια ηλικια και μετα δεν βλεπονται και θελουν επειγοντως ξυλωμα, υπο αυτην την ενοια σχολιασα την εννοια της επενδυσης. Καταλαβα οτι εσυ το εννοεις αλλιως, απλα πιαστηκα απο τη λεξη.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Nαι φοβερη επενδυση. Οταν φτασει εκει γυρω στα 40 και θα εχουν θαμπωσει/ζαρωσει κλπ και θα θελει αλλα τοσα να τα αφαιρεσει, θα... τα εχουν βγαλει τα λεφτα τους :lol:

Στο μεταξυ τετοιου τυπου τατου, μου ειπε ενας φιλος μου οτι εχει δει σε κατι σελιδες ενηλικων, σε επωνυμες πρωταγωνιστριες του ειδους.

ενας φιλος σου τυπε απο το χωριο..μαλλον τον ιδιο φιλο εχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2018 στις 4:49 ΠΜ, Effy Stonem είπε

Γεια σας..εμ εχει κανεις ιδεα πως κυμαίνονται οι τιμες στα τατου..και ποσο θα κοστισουν τα συγκεκριμενα δυο πιστολια?:3

IMG_20180603_044158.png

250-300 περίπου το υπολογίζω.

Και ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ σε καλό τατουατζη. Μη πας σε κάνα γνωστό φίλης που τα κάνει με 40 ευρώ.

Φίλος μου έκανε πάπυρο στη πλάτη με τα ονόματα της οικογένειας του στο λύκειο σε τέτοιον "φίλο γνωστού που είναι καλός", και ακόμα κλαίει.

Του το είχα πει 852 φορές μάζεψε λεφτά να το κάνεις ωραίο, αυτός τα δικά του. 

Δε πειράζει, μερικοι μαθαίνουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...