Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναζητώ λαπτοπακι 13.3 (ή 14) ίντσες.

 

Απλη χρηση(εργασίες στο office, youtube, browsing, ταινίες)

 

Δινω μέχρι 250 ευρώ. (Και στα 200€ να ειναι ακόμη καλύτερα)

Δε με πειραζει η αγορά να γίνει απο κινεζικό μαγαζί. (Banggood/gear best/αλλο αξιόπιστο)

 

Θελω 4+ ραμ, ssd, fullhd σίγουρα. Να εχει και καλουτσικη οθόνη. 

 

Βλεπω καποια teclast και ezbook.

 

Ακουω προτάσεις

 

Επεξ/σία από d_gkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Αναζητώ λαπτοπακι 13.3 (ή 14) ίντσες.

Απλη χρηση(εργασίες στο office, youtube, browsing, ταινίες)

Δινω μέχρι 250 ευρώ. (Και στα 200€ να ειναι ακόμη καλύτερα)

Δε με πειραζει η αγορά να γίνει απο κινεζικό μαγαζί. (Banggood/gear best/αλλο αξιόπιστο)

Θελω 4+ ραμ, ssd, fullhd σίγουρα. Να εχει και καλουτσικη οθόνη. 

Βλεπω καποια teclast και ezbook.

Ακουω προτάσεις

https://www.gearbest.com/laptops/pp_009586097571.html?wid=1433363

https://www.banggood.com/Jumper-EZbook-X4-Notebook-Intel-Gemini-Lake-N4100-4GB-RAM-128GB-SSD-14_0-inch-Windows-10-Laptop-p-1313539.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Έχει χρόνο παγκόσμια εγγύηση και την super εγγύηση Amazon (σου στέλνουν άλλο πριν στείλεις το χαλασμένο) σε περίπτωση π.χ. DOA κλπ...

Θα έλθει από ΗΠΑ, διαλέγεις πληρωμή σε δολλάρια και αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping, η τιμή είναι τελική με όλα μέσα...

Και το άλλο που σου είπα είναι καλή περίπτωση...

Μου είναι καλύτερη η τιμή στο πρώτο. Ωραία θα το παραγγείλω σε λίγη ώρα, επέτρεψε μου να σου στείλω μήνυμα για τυχόν αποριες! Να σαι καλά με βοήθησες πολύ! Σε ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Μου είναι καλύτερη η τιμή στο πρώτο. Ωραία θα το παραγγείλω σε λίγη ώρα, επέτρεψε μου να σου στείλω μήνυμα για τυχόν αποριες! Να σαι καλά με βοήθησες πολύ! Σε ευχαριστώ :)

Το δεύτερο είναι πιο κομπλέ με SSD & HDD κλπ, αν πας για το πρώτο πρόσθεσε και αυτό: https://www.amazon.com/gp/product/B079X7K6VP/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=A25SITGFW0OQJA&psc=1 (το δεύτερο το έχει ήδη μέσα)...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Το δεύτερο είναι πιο κομπλέ με SSD & HDD κλπ, αν πας για το πρώτο πρόσθεσε και αυτό: https://www.amazon.com/gp/product/B079X7K6VP/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=A25SITGFW0OQJA&psc=1 (το δεύτερο το έχει ήδη μέσα)...

Μίλησα με ένα φίλο κ όντως μου είπε να πάρω το δεύτερο χιλιεσ Φορές από το πρώτο. Μήπως έχεις κανέναν εύχρηστο οδηγό για φουλ φορματ σε Linux? Να δω να είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο. Το ψάχνω ακόμα. Έχεις άλλες προτάσεις σαν το δευτερο? Σε αλλά σάιτ? Να μην έχει  καθόλου λειτουργικό στη ίδια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Μίλησα με ένα φίλο κ όντως μου είπε να πάρω το δεύτερο χιλιεσ Φορές από το πρώτο. Μήπως έχεις κανέναν εύχρηστο οδηγό για φουλ φορματ σε Linux? Να δω να είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο. Το ψάχνω ακόμα. Έχεις άλλες προτάσεις σαν το δευτερο? Σε αλλά σάιτ? Να μην έχει  καθόλου λειτουργικό στη ίδια τιμή.

Αυτά που βλέπεις με Linux δεν έχουν λειτουργικό!

https://www.hrkgame.com/en/games/product/windows-10-professional-oem-pc-cd-key/

https://www.google.gr/search?ei=KAMVXNW9JsPrrgS4mJrQBQ&q=Καθαρή+εγκατάσταση+Windows+10&oq=Καθαρή+εγκατάσταση+Windows+10&gs_l=psy-ab.12..35i39j0i8i30.20227.36533..38654...2.0..0.150.578.0j4......0....1..gws-wiz.......0i71j35i304i39j0i8i13i30.P_8jhZ_KDwE

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Κι όμως δείχνει να έχει Linux μέσα, σε άλλα laptop (στο kinito365) λέει free dos δηλαδή δεν έχουν λογισμικό. Συγνώμη δεν το παίζω έξυπνη, απλώς θέλω να καταλάβω αν κατάλαβα κάτι λάθος. Δε πειράζει λέω να το χτυπήσω και θα τη βρω την άκρη βήμα βήμα από κάποιο σάιτ. Είχα κάνει παλιά dual boot σε άλλο λαπτοπ , πιστεύω θα τη βρω την άκρη. Έχω ξεχάσει πολλά.

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη προτεινετε την αγορα λαπτοπ απο το Αμερικανικο amazon, θελω να ρωτησω εαν υπαρχει περιπτωση να πληρωσουμε τελωνειο, παρολο που εχουμε προπληρωσει στο amazon αυτα τα εξοδα, και επισης τι γινεται σε περιπτωση που χαλασει το λαπτοπ. Τι εγγυηση υπαρχει; Αξιζει για ποσο κατω των 50 ευρω αγορα απο Αμερικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Επειδη προτεινετε την αγορα λαπτοπ απο το Αμερικανικο amazon, θελω να ρωτησω εαν υπαρχει περιπτωση να πληρωσουμε τελωνειο, παρολο που εχουμε προπληρωσει στο amazon αυτα τα εξοδα, και επισης τι γινεται σε περιπτωση που χαλασει το λαπτοπ. Τι εγγυηση υπαρχει; Αξιζει για ποσο κατω των 50 ευρω αγορα απο Αμερικη;

Διάβασε τα προηγούμενα posts και θα δείς τι και πως...

1 ώρα πριν, sp3cial είπε

Κι όμως δείχνει να έχει Linux μέσα, σε άλλα laptop (στο kinito365) λέει free dos δηλαδή δεν έχουν λογισμικό. Συγνώμη δεν το παίζω έξυπνη, απλώς θέλω να καταλάβω αν κατάλαβα κάτι λάθος. Δε πειράζει λέω να το χτυπήσω και θα τη βρω την άκρη βήμα βήμα από κάποιο σάιτ. Είχα κάνει παλιά dual boot σε άλλο λαπτοπ , πιστεύω θα τη βρω την άκρη. Έχω ξεχάσει πολλά.

https://en.wikipedia.org/wiki/FreeDOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ zacharis! Εν τω μεταξύ στο kinito365 δεν έχει κουμπί να το βάλω στο καλάθι. Τους έστειλα εμαιλ να δω πως να το παραγγείλω. Το βράδυ μπαίνουν και τα crazy Sundays του Eshop. Για να δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Σε ευχαριστώ πολύ zacharis! Εν τω μεταξύ στο kinito365 δεν έχει κουμπί να το βάλω στο καλάθι. Τους έστειλα εμαιλ να δω πως να το παραγγείλω. Το βράδυ μπαίνουν και τα crazy Sundays του Eshop. Για να δούμε. 

Εξαντλήθηκε μάλλον, μέχρι το μεσημέρι υπήρχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω για φίλη laptop μέχρι 900 ευρώ. Θα κάνει προγραμματισμό. Συνεπώς θέλουμε καλή οθόνη κατά προτίμηση 15,6 8gb μνήμη, i7 επεξεργαστή και όχι απαραίτητα ssd καθώς υπάρχει ένας Samsung 850 evo. Θα αγοραστεί από Ελλάδα από αξιόπιστο skroutzομαγαζο ή όποιο άλλο αξιόπιστο προταθεί. Θα ήθελα κάποια από τις επαγγελματικές σειρές και όχι πχ Dell inspiron. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ακούω τις προτάσεις σας 

Επεξ/σία από anikologr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, waveparticle είπε

 Ποιο όμως από αυτά που άφησες? 

Όποιο σ' αρέσει, εγώ θ΄αγόραζα το Acer Aspire 7 A717...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, greekpro είπε

Budget gaming laptop και σε άτοκες δόσεις, ίδια χαρακτηριστικά με το acer nitro 5 και το legion y520 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...