Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα (part II)


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 292
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια διορθωση. Ο θεος εκανε τους αντρες και τους δεινοσαυρους. Οι δεινοσαυροι εξελιχθηκαν σε σαυρες, οι οποιες ειναι θυληκες και τροποποιουνται σε ομορφες γυναικες τα σαββατοβραδα και στο ινσταγκραμ χαρη στο μεικ απ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο τελικός του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη Mόσχα και ο Τιμ θέλει να κάτσει όσο το δυνατόν πιο κοντά στο γήπεδο, μιας και δε βλέπει πολύ καλά απ'τη θέση του. Κάθεται και παρατηρεί ότι μια θέση στην πρώτη σειρά είναι άδεια. Τότε γυρίζει σε εκείνον που καθόταν παραδίπλα και τον ρωτά εάν η θέση είναι πιασμένη. «Όχι», του λέει ο άνδρας, «η θέση είναι άδεια». «Αυτό είναι απίστευτο», είπε ο Τιμ. «Ποιος θα άφηνε μια τέτοια θέση;». Και τότε ο άνδρας του απαντά: «Βασικά η θέση ανήκει σε εμένα. Υποτίθεται πως θα ερχόμουν με την γυναίκα μου, όμως πέθανε. Αυτό είναι το μόνο Παγκόσμιο Κύπελλο που δεν είμαστε μαζί από τότε που παντρευτήκαμε». «Ω, τα συλλυπητήρια μου. Αυτό είναι απαίσιο... Όμως δεν μπορούσες να βρεις κάποιον άλλο, ένα φίλο, συγγενή ή γείτονα για να έρθει μαζί σου;». Ο άνδρας κουνά αρνητικά το κεφάλι. «Όχι», είπε. «Είναι όλοι στην κηδεία».

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα ένας τύπος χτυπάει την πόρτα και λέει:
– Ρε φίλε, μπορείς να έρθεις να με σπρώξεις;
– Ξέρεις τί ώρα είναι, άνθρωπέ μου;! 4 και τέταρτο! Περίμενε όμως να ντυθώ κι έρχομαι, γιατί κι εγώ το έχω πάθει!
 
Βγαίνει ο άνθρωπος σε δύο λεπτά, κοιτάει από δω, κοιτάει από κει, δεν βλέπει κανένα αυτοκίνητο στο δρόμο.
Την ώρα που είναι έτοιμος να ξαναμπεί στο σπίτι, ακούει μία φωνή:
– Φίλε εδώ! Στις κούνιες…
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουντιαλικά ανέκδοτα:

- Η κ@λαρα σου μου προκαλεί πανικό
- ΤΙ ΕΙΠΕΣ;!;!
- Λεω, με τις μ@λακίες σου χάσαμε το Γερμανια-Μεξικο

---------------------------------------------------------------------

Η Γερμανία έχασε για 2η φορά στη Ρωσία 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Cro-Magnon είπε
Μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα ένας τύπος χτυπάει την πόρτα και λέει:
– Ρε φίλε, μπορείς να έρθεις να με σπρώξεις;
– Ξέρεις τί ώρα είναι, άνθρωπέ μου;! 4 και τέταρτο! Περίμενε όμως να ντυθώ κι έρχομαι, γιατί κι εγώ το έχω πάθει!
 
Βγαίνει ο άνθρωπος σε δύο λεπτά, κοιτάει από δω, κοιτάει από κει, δεν βλέπει κανένα αυτοκίνητο στο δρόμο.
Την ώρα που είναι έτοιμος να ξαναμπεί στο σπίτι, ακούει μία φωνή:
  Απόκρυψη περιεχομένων

– Φίλε εδώ! Στις κούνιες…

Έβαλες την περίληψη...

Ένα ζευγάρι κοιμάται αμέριμνο στο σπίτι, 3 η ώρα το πρωί, όταν ξαφνικά χτυπάει το κουδούνι. Έντρομοι πετάγονται από το κρεβάτι. Ο άντρας πάει στο θυροτηλέφωνο και ρωτάει:
- "Ποιος είναι;"
Ακούγεται μια αντρική φωνή.
- "Φίλε, κατεβαίνεις να με σπρώξεις λίγο, σε παρακαλώ;"
- "ΤΙ; ενίσταται ο άντρας, "Μας ξύπνησες νυχτιάτικα για να κατέβω να σε σπρώξω; Δεν είσαι με τα καλά σου. Άντε παράτα μας!" και γυρίζει στο κρεβάτι του, όπου εξηγεί στη γυναίκα του τι έγινε.
Σε κανένα 10λεπτο, μόλις τους ξαναπαίρνει ο ύπνος, να σου πάλι το κουδούνι. Πετάγεται από το κρεβάτι ο τύπος, τρέχει στο θυροτηλέφωνο κι ακούει πάλι την ίδια φωνή:
- "Έλα, ρε φίλε! Κατέβα λίγο να με σπρώξεις σε παρακαλώ!".
Έξαλλος ο άντρας, του απαντάει :
- "Ρε, άμα κατέβω κάτω, θα σε κάνω μαύρο, το κατάλαβες; Εξαφανίσου, μην φωνάξω την αστυνομία!".
Γυρίζει ξανά στο κρεβάτι, οπότε του λέει η γυναίκα του:
- "Βρε αγάπη μου, ξυπνήσαμε που ξυπνήσαμε, κι όσο να’ναι άνθρωποι είμαστε. Θα μπορούσε να συμβεί και σε σένα μέσα στη νύχτα να μείνεις με το αυτοκίνητο και να μην υπάρχει ψυχή να σε βοηθήσει. Άντε, κάνε ένα ψυχικό, να πάει στα κομμάτια, μπας και ησυχάσουμε..."
- "Τέλος πάντων, ας σου κάνω το χατίρι, γιατί αυτός είναι ικανός να ξαναχτυπήσει..."
Ρίχνει ένα μπουφάν πάνω από τις πιτζάμες και κατεβαίνει στον δρόμο, όπου όμως δεν υπάρχει ψυχή! Κοιτάει από ‘δω, κοιτάει από ‘κει, τίποτα. Βάζει μια φωνή:
- "Πού είσαι εσύ που φωνάζεις τόση ώρα να σε σπρώξω;"
Κι ακούει τη φωνή του τύπου από το παρκάκι δίπλα:
- "Εδώ, στις κούνιες!"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν μια φορά ο Βάιος και η παρέα του στη θάλασσα.
Σε κάποια φάση και ενώ όλοι κάνανε το μπανάκι τους αμέριμνοι, ο Βάιος, που είχε ξανοιχτεί, παθαίνει κράμπα και αρχίζει να καλεί σε βοήθεια.

Η παρέα σάστισε...
Ένας από την παρέα αμέσως επιχειρεί να του πετάξει ένα σχοινί το οποίο, όμως, αποδεικνύεται μικρό.
O Βάιος συνεχίζει να πνίγεται και να καλεί σε βοήθεια.
Κάποιος άλλος προσπαθεί να του πετάξει ένα στρώμα.
Ο αέρας όμως ήταν δυνατός και το στρώμα καταλήγει αλλού για αλλού...
Η κατάσταση είχε ζορίσει.
Ο Βάιος που δεν είχε πολλές δυνάμεις ακόμα άρχισε να βουλιάζει!
Ξαφνικά ένας τρίτος από την παρέα αποφασίζει να πάρει την ευθύνη πάνω του και να σώσει τον Βάιο!

Βγάζει, λοιπόν, ένα λάπτοπ από την τσάντα του, το ανοίγει, πατάει alt + f5 + shift + tab + page up + f11 + caps lock και από το λάπτοπ βγαίνουν, ως δια μαγείας, πέντε ακτίνες oι οποίες πέφτουν πάνω στον Βάιο.

Μετά όπως οι ακτίνες ακουμπάνε τον Βάιο ξαναπατάει ο τύπος num lock + insert + f9 + f4 + scroll + escape και οι ακτίνες σηκώνουν τον Βάιο και τον βγάζουν στην παραλία.

Η γυναίκα του Βάιου, με δάκρυα ευγνωμοσύνης αγκαλιάζει τον λουόμενο και του λέει:

- Να σαι καλά ανθρωπέ μου, έσωσες τον άντρα μου! Αλλά πες μου τι μηχάνημα είναι αυτό που έχεις και τον έσωσες?
-Σώνει βαιο...

 

😂😂😂😂

-πεθανε η κυρα ποπη απο πανω ρεε!
-ελα ρεε τι εγινε??
-να βγηκε χτες στο μπαλκονι με κατι χαλια...
-και..??
-εεε τα τιναξε..!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...