Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 minutes ago, Edel said:

Τι βλέπουμε εδώ πέρα; κάνε μια ανάλυση και καθώς και περιοχή μαγαζί κλπ κλπ 

πολωνια krakow. σαν ψωμακι με διαφορα υλικα.σαν πιτσα δικια μας αλλα πιο ωραιο

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Ζαπιεκάνκα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επείγον! Έρχομαι Αθήνα με τα παιδιά (10 και 9χρ.). Αρχικά είχα σκεφτεί για βόλτα στο μπαρ μπεε κιου Χαλάνδρι και μετά solo gelato. -Να πάθουν μια πλακιτσα με τον παππού του γενναίου και τις τηγανιτές πατάτες, αλλά προβληματιζομαι για την πτώση της ποιότητας του μπιφτεκιου. Έχουμε καλή αντιπρόταση από τους ειδήμονες;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k1ane είπε

Επείγον! Έρχομαι Αθήνα με τα παιδιά (10 και 9χρ.). Αρχικά είχα σκεφτεί για βόλτα στο μπαρ μπεε κιου Χαλάνδρι και μετά solo gelato. -Να πάθουν μια πλακιτσα με τον παππού του γενναίου και τις τηγανιτές πατάτες, αλλά προβληματιζομαι για την πτώση της ποιότητας του μπιφτεκιου. Έχουμε καλή αντιπρόταση από τους ειδήμονες;;; 

Μια χαρά ειναι η ασφάλεια να στο πω έτσι. Ποιότητα σε τέτοια μαγαζιά δεν βρίσκεις 

εκει να τα πας να χαρούν! 
 

εναλλακτικη το butchers 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Μια χαρά ειναι η ασφάλεια να στο πω έτσι. Ποιότητα σε τέτοια μαγαζιά δεν βρίσκεις 

εκει να τα πας να χαρούν! 
 

εναλλακτικη το butchers 

@k1aneΚαι εγω αυτο θα προτεινα καθως δεν εχω εμπειρια απο το barbeque και επι το πληστον στο butchers τρωω γιατι αυτο εχω κοντα στις περιοχες που τριγυριζω.Ηλιουπολη και περιστερι προς χαλανδρι σπανια παω.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks παιδιά. Ωραίες επιλογές και οι δύο - το juicy μου 'κανε λίγο περισσότερο. 

Margaritagr το μπαρ μπεε κιου το κρατάω (ε, ειμεθα της ποσότητας, καταλαβαίνετε😉 Άμα δεν περισσέψει, δεν φτάνει). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Athens Street food festival έχουμε προτάσεις; 

Θεσσαλονίκη πάντως τα αντίστοιχα που γίνονται στη δεθ και δημαρχείο κατά την άποψή μου έχουν ιδιαίτερα χαμηλή ποιότητα για την τιμή τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, k1ane είπε

Thanks παιδιά. Ωραίες επιλογές και οι δύο - το juicy μου 'κανε λίγο περισσότερο. 

Margaritagr το μπαρ μπεε κιου το κρατάω (ε, ειμεθα της ποσότητας, καταλαβαίνετε😉 Άμα δεν περισσέψει, δεν φτάνει). 

Το mpar Mpe kiou συγκριτικά με το juicy είναι η μέρα με τη νύχτα ποιοτικά. Οχι δε θα πάθεις τπτ στο μπάρ μπε Κίου και έχει τεράστιες μερίδες εντυπωσιακές για παιδιά όμως πως να το κάνουμε θεωρώ το juicy 2 σκάλες πάνω. 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, k1ane είπε

Για το Athens Street food festival έχουμε προτάσεις; 

Θεσσαλονίκη πάντως τα αντίστοιχα που γίνονται στη δεθ και δημαρχείο κατά την άποψή μου έχουν ιδιαίτερα χαμηλή ποιότητα για την τιμή τους. 

Μην περιμένεις ποιότητα σε street food festivals και γενικά σε streetfoodάδικα. Ποιότητα και anti-fitness πολύ σπάνια θα τα βρεις στην ίδια πρόταση. Σε 2 τέτοια πήγα. ΜΕΧ 

Δοκίμασα από καμιά δεκαριά μπεργκεράδικα και 1-2 μου άφησαν καλές εντυπώσεις. Για μένα, το αν θα μπορώ να περπατήσω 15 λεπτά μετά την κατανάλωση του μπέργκερ, είναι ο παράγοντας που καθορίζει το πόσο καλό ήταν :P 

Να σημειώσω πως, ενώ το butcher's είναι οκ, πάντα με πιάνει μία καούρα για ΩΡΕΣ μετά την κατανάλωση. Στο Juicy αυτό δεν το ένιωσα. Για το μπαρ μπεε κιου δεν θα πω γιατί θα με κυνηγούν οι λάτρεις του 😛

 

17 ώρες πριν, Thresh είπε

Και το Benjamin Burger House στο Χαλανδρι είναι επίσης αρκετά καλό.

Έχει buns χωρίς σουσάμι; Μπορείς να το ζητήσεις δηλαδή; Για ένα παιδί απ'το χωριό ρωτάω 😛 

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, tommybertsen said:

Έχει buns χωρίς σουσάμι; Μπορείς να το ζητήσεις δηλαδή; Για να το επισκεφτώ και να το βαθμολογήσω

Δεν θυμάμαι. :(

Btw το Tarantino στο Κουκάκι, τα σπάει άσχημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...