Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο Χαλάνδρι, στο Hunters Room & Grill Restaurant. Ο,τι κρεατα δοκιμάσαμε ηταν εξαιρετικα. Και τα ορεκτικα με ιδιαίτερη, ομορφη παρουσίαση (ναι, εξαφανιστηκαν πριν προλάβω φωτο). 

IMG_20220603_213857.jpg.e7bbaab127d5caa0e069c5e9fecf91e8.jpg

IMG_20220603_210538.jpg.1b246913738b02cc68d229c4b88f81ce.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, poulinos είπε

ιωαννινα βλαχοι

καποια μισοφαγωμενα20220614_162807.jpg

ήσουν στη πρωτεύουσα της κρέπας! λίγο πιο κάτω απ τους βλάχους, είναι η ΜΑΣΑ. ότι καλύτερο μπορείς να φας σε κρέπα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

On 15/06/2022 at 12:14, gsisr said:

ήσουν στη πρωτεύουσα της κρέπας! λίγο πιο κάτω απ τους βλάχους, είναι η ΜΑΣΑ. ότι καλύτερο μπορείς να φας σε κρέπα!

δεν το ηξερα.thanxs

On 14/06/2022 at 22:39, Menelaos83 said:

Πολυ τιμιοι οι Βλαχοι, οποτε ανεβαινω πανω τους τιμαω

ισχυει :D

 

βλαχοι part 2

20220616_152050.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης

Είπα να φτιάξω και να δοκιμάσω για πρώτη φορά τα περιβόητα ρολάκια κανέλας. Από εμφάνιση είναι απλά και ταπεινά, αλλά από γεύση θερίζουν. Ο πρώτος μου δοκιμαστής τα εκθείασε. 😁

image.jpeg.42a70e386f47f513828483898a890d0b.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Είπα να φτιάξω και να δοκιμάσω για πρώτη φορά τα περιβόητα ρολάκια κανέλας. Από εμφάνιση είναι απλά και ταπεινά, αλλά από γεύση θερίζουν. Ο πρώτος μου δοκιμαστής τα εκθείασε. 😁

image.jpeg.42a70e386f47f513828483898a890d0b.jpeg

-Ρε συ, τι βάζει ο @Mrs. Hydeστα ρολάκια κανέλας και είναι τόσο νόστιμα;
-Ταχίνι.
-Α τον ανώμαλο!
 

Επεξ/σία από kkailas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, kkailas είπε

-Ρε συ, τι βάζει ο @Mrs. Hydeστα ρολάκια κανέλας και είναι τόσο νόστιμα;
-Ταχίνι.
-Α τον ανώμαλο!
 

😛😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Mrs. Hyde said:

Είπα να φτιάξω και να δοκιμάσω για πρώτη φορά τα περιβόητα ρολάκια κανέλας. Από εμφάνιση είναι απλά και ταπεινά, αλλά από γεύση θερίζουν. Ο πρώτος μου δοκιμαστής τα εκθείασε. 😁

image.jpeg.42a70e386f47f513828483898a890d0b.jpeg

Omg φαίνονται οντως πεντανοστιμα! 

Στειλε συνταγή μόνο αν ειναι για ασχετους :P δεν ειμαι για advanced πραγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, *nenya* είπε

Omg φαίνονται οντως πεντανοστιμα! 

Στειλε συνταγή μόνο αν ειναι για ασχετους :P δεν ειμαι για advanced πραγματα. 

Έλα, ρε συ. Είναι πανεύκολη η συνταγή. Λίγο χρονοβόρα μονάχα, καθώς πρέπει ν' αφήσεις σε δύο φάσεις το ζυμάρι σου στην άκρη, όπως και να το ανοίξεις για να βάλεις τη γέμιση και να το κάνεις ρολάκι. Θα έλεγα να το τολμήσεις. Μη σε αποθαρρύνει. Φτιάξε την κρύα σου καφεδάρα, βάλε μουσική και ούτε που θα το καταλάβεις. 

Έχει διάφορες παραλλαγές. Μπορείς να τα κάνεις σκέτα, μπορείς να τα κάνεις με σάλτσα καραμέλας, με γλάσο... Εγώ ακολούθησα αυτή τη συνταγή, επειδή είμαι fan τού λεμονιού και πορτοκαλιού σε συνταγές. Για το γλάσο, αν θες να τα "πιτσιλίσεις" απλώς, η αναλογία είναι εντάξει. Αν θες να τα καλύπτει λίγο περισσότερο, θα πρέπει ν' αυξήσεις την αναλογία σου στα υλικά. Επίσης, κοίτα να είσαι φειδωλή με τον χυμό λεμονιού, καθώς αραιώνει πολύ εύκολα. Όσο πιο πηχτό είναι, τόσο θα παραμείνει πάνω τους. Όσο πιο αραιό, θ' απορροφηθεί και θα χαθεί. Θέμα γούστου - απλά σε ενημερώνω.  

*Κι είναι, όντως, πεντανόστιμα. Δοκίμασα το πρωί, πριν τον καφέ μου, και μου άρεσε πάααρα πολύ. 

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2022 στις 12:14 ΜΜ, gsisr είπε

ήσουν στη πρωτεύουσα της κρέπας! λίγο πιο κάτω απ τους βλάχους, είναι η ΜΑΣΑ. ότι καλύτερο μπορείς να φας σε κρέπα!

Ισχύει!

Για κάποιον άγνωστο λόγο, παρόλο που τα Ιωάννινα έχουν απίστευτα μέρη για φαγητό όλων των ειδών και ειδικά κρέας, έχουν αναγορευτεί ως η πρωτεύουσα της κρέπας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Έλα, ρε συ. Είναι πανεύκολη η συνταγή. Λίγο χρονοβόρα μονάχα, καθώς πρέπει ν' αφήσεις σε δύο φάσεις το ζυμάρι σου στην άκρη, όπως και να το ανοίξεις για να βάλεις τη γέμιση και να το κάνεις ρολάκι. Θα έλεγα να το τολμήσεις. Μη σε αποθαρρύνει. Φτιάξε την κρύα σου καφεδάρα, βάλε μουσική και ούτε που θα το καταλάβεις. 

Έχει διάφορες παραλλαγές. Μπορείς να τα κάνεις σκέτα, μπορείς να τα κάνεις με σάλτσα καραμέλας, με γλάσο... Εγώ ακολούθησα αυτή τη συνταγή, επειδή είμαι fan τού λεμονιού και πορτοκαλιού σε συνταγές. Για το γλάσο, αν θες να τα "πιτσιλίσεις" απλώς, η αναλογία είναι εντάξει. Αν θες να τα καλύπτει λίγο περισσότερο, θα πρέπει ν' αυξήσεις την αναλογία σου στα υλικά. Επίσης, κοίτα να είσαι φειδωλή με τον χυμό λεμονιού, καθώς αραιώνει πολύ εύκολα. Όσο πιο πηχτό είναι, τόσο θα παραμείνει πάνω τους. Όσο πιο αραιό, θ' απορροφηθεί και θα χαθεί. Θέμα γούστου - απλά σε ενημερώνω.  

*Κι είναι, όντως, πεντανόστιμα. Δοκίμασα το πρωί, πριν τον καφέ μου, και μου άρεσε πάααρα πολύ. 

Ειναι οντως πανευκολα και ακολουθω την ιδια συνταγη, εναλλακτικα φτιαχνω και αυτα που ειναι το ιδιο ωραια μαζι με μια καφεδαρα απλα προσθετω και μικρς κομματακια κουβερτουρας

https://akispetretzikis.com/recipe/6282/danezika-rola-me-krema-kai-stafides

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...