Προς το περιεχόμενο

Παρουσιάστηκε το οικονομικό gaming phone Honor Play και μαζί το επίσης gamer-friendly Honor 9i


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ειχαν χιουμορ παντως, θα επρεπε στα pubg/fortnite mobile να τους εριχναν σε κοινους servers με τα pc. 1000% αυξηση στις πωλησεις απο σπασμενα gaming τηλεφωνα και σπασμενες οθονες. Ετσι γινονται οι μπιζνες.

Επεξ/σία από Razor333
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, GrigM είπε

Κανοντας περα την αηδια μου, τοσο προς τις εταιρειες οσο κ προς τους ηλιθιους που αγοραζουν κινητα "gaming", εχω να πω ενα πραγμα.

Στα laptops (τα οποια κι αυτα δεν μπορουν να θεωρηθουν 100% gaming λογω μικρου χωρου) ηξερες απο παντα οτι πληρωνεις 2-3 φορες την αξια του hardware (σε σχεση με tower) αλλα οντως μπορει να αποδωσει αρκετα παραπανω απο ενα απλο notebook.

Αυτο, διοτι τα gaming εχουν μεγαλυτερο ογκο, βαρος, desktop style keyboard κ καποιες φορες ψυξη πυργου.

Στα κινητα ομως ΤΙ? Η μεγαλυτερη συχνοτητα του chipset?

Πού ειναι η ανεξαρτητη καρτα γραφικων, η οποια θα ενεργοποιειται οταν μπαινεις στο παιχνιδι?

Πού ειναι το παχος που χρειαζεται για να κινηθει ο αερας κ να ψυξει το εσωτερικο, πριν αρχισουν να ξεκολλουν τα σωθικα του κινητου?

Ισως δεχομουν,εως καποιο βαθμο, ενα κινητο ως "gaming", αν μεσα στο πακετο ειχε τουλαχιστον VR glasses κ Powerbank. 

Οπως και να 'χει, ολο αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι μια τεραστια κοροιδια κ οποιοι την υποστηριζουν, ή ακομη χειροτερα δινουν τα λεφτα τους για αυτη,τους αξιζει οταν μετα απο 2-3 μηνες τα βγαλουν σε site αγγελιων, να τους μεινουν στο συρταρι για να κλαινε τα χρηματα που εδωσαν.

Νομίζω τα gaming κινητά κυρίως διαφοροποιούνται στην οθόνη τους. Υποστηρίζουν περισσότερα Hz. Τώρα αν η διαφορά φαίνεται δεν έχω ιδέα. Επίσης ένα ASUS ROG που είδα είχε όντως καλύτερη ψύξη και κλοκαρισμένο 845. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σκεφτόμουν πως το gaming εξελίσσεται σε ένα ecosystem προώθησης τεχνολογιών με σκοπό το πορτοφόλι μας κι αποφάσισα να ποστάρω την σκέψη μου αλλά όταν έγραψα την λέξη gaming, είχα το πληκτρολόγιο στα ελληνικά και μέσα από αυτήν την συμπαντική σύμπτωση, επιβεβαιώθηκε η αρχική μου σκέψη πως θέλουν να μας "γδύσουν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

33 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Αν ειχαν χιουμορ παντως, θα επρεπε στα pubg/fortnite mobile να τους εριχναν σε κοινους servers με τα pc. 1000% αυξηση στις πωλησεις απο σπασμενα gaming τηλεφωνα και σπασμενες οθονες. Ετσι γινονται οι μπιζνες.

X1__2_2.jpg?v=1520909339

Επεξ/σία από raid_av
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποίος ο λόγος όλες οι Κινέζικες εταιρίες να κοτσάρουν ένα "φρύδι" τύπου iPhone X (λες και αντιγράφοντας την κουράδα ναυαρχίδα της Apple θα ανηψώσει το κινητό στο ανάλογο επίπεδο...) στα καινούρια τους τηλέφωνα; Χάνεται χώρος από την οθόνη για το τίποτα. Και τι εννοεί "gamer-friendly" το άρθρο; Απλά δηλαδί το πλασάρουν έτσι επειδή έχει μεγάλη μπαταρία, RAM και 16:9 οθόνη; Τουλάχιστον η Razer είχε κάποιο σύστημα ψύξης στο "gaming" τηλέφωνο που λάνσαραν πέρσυ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Gavlaan είπε

Ποίος ο λόγος όλες οι Κινέζικες εταιρίες να κοτσάρουν ένα "φρύδι" τύπου iPhone X (λες και αντιγράφοντας την κουράδα ναυαρχίδα της Apple θα ανηψώσει το κινητό στο ανάλογο επίπεδο...) στα καινούρια τους τηλέφωνα; 

Ο leader φτιάχνει την μόδα και οι υπόλοιποι ακολουθούν γιατί αλλιώς θα χάσουν μερίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά: ποια games; Σε Android αυτά που αξίζουν,κάπως, είναι μετρημένα στα δάκτυλά και κάποια από αυτά δε χρειάζονται κορυφαίο κινητό για να παίξουν. Ποιος ο λόγος να πληρώσω για κάτι τέτοιο;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά: ποια games; Σε Android αυτά που αξίζουν,κάπως, είναι μετρημένα στα δάκτυλά και κάποια από αυτά δε χρειάζονται κορυφαίο κινητό για να παίξουν. Ποιος ο λόγος να πληρώσω για κάτι τέτοιο;

Αυτη είναι η ποιο σωστή  παρατήρηση. Το 90% των παιχνιδιών του play store τρέχει σε ένα mid range κινητό. Το touch control περιορίζει σημαντικά την ποικιλία σε mobile παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εποχή του gaming-phone λοιπόν.....και για ποια games βασικά μιλάμε..?Προσωπικά για μένα είναι πεταμένα λεφτά.....Ένας πραγματικός gamer δύσκολα θα κάνει την επιλογή και θα πάρει gaming-phone για να λιώνει καθώς η μπαταρία/θερμοκρασία αποτελούν ένα μεγάλο εμπόδιο για τέτοια επιλογή,μια ωραία μέρα και μπάμ το κινητό και άντε τρέχα μετά να το φτιάξεις.Ένας gamer θα έχει το Ps Vita σαν επιλογή που όντως είναι καλύτερη επιλογή μιας και τον καλύπτει σε όλα και το βασικό έχει να διαλέξει ανάμεσα σε δεκάδες καλά games.......Τέτοια phones δεν ξέρω σε τι κοινό απευθύνονται μιας που ακόμα είναι και σε πειραματικό στάδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το βρίσκω όμορφο.....δεν θα το αγόραζα γιατί η Huawei έχει άθλιο και πληθωρικό software που δεν αναβαθμίζει ποτέ. Αν το έβγαζαν με Vanilla Android για μένα θα ήταν πολύ καλή συσκευή.

Είμαι κάτοχος Honor 8 και είμαι ακόμα στο android 7 💩.

 

Ποτέ ξανά Huawei κινητό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και τα ίδια λέμε. Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει το μάρκετινγκ που χρησιμοποιούν φτάνει η τιμές των κινητών με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά να μην είναι μικρότερα από αυτά των "gaming smartphones ". Από ότι φαίνεται δεν έχουν τρελές τιμές κρίνοντας από το shark ή το άλλο της nubia και προσθέτουν κάποια έξτρα(όχι και πολύ σημαντικά βέβαια) χαρακτηριστικά για να βοηθούν το gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BurnedPriest είπε

Ουσιαστικά τα gaming smartphones καταργούν μια ολόκληρη κατηγορία προϊόντων. 
Γιατί να φτιάξω gaming pc ή να πάρω PS/Xbox, όταν μπορώ να τα έχω όλα σε μια συσκευή?

Όπως με τα κινητά εξαφανίστηκε η ανάγκη για ξυπνητήρια, σημειωματάρια, calculators, φωτογραφικές μηχανές κλπ, έτσι τώρα εξαφανίστηκε ήδη η ανάγκη για κονσόλες/pc για gaming. 

Ακριβώς εκεί θα πάει όταν οι επεξεργαστές που θα έχουν τα κινητά σε καμιά δεκαριά χρόνια θα μπορούν να παίξουν παιχνίδια επιπέδου παιχνιδοκονσόλας και υπολογιστή. Αλλά προς το παρόν είναι ανέφικτο.

1 ώρα πριν, johncorfas είπε

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά: ποια games; Σε Android αυτά που αξίζουν,κάπως, είναι μετρημένα στα δάκτυλά και κάποια από αυτά δε χρειάζονται κορυφαίο κινητό για να παίξουν. Ποιος ο λόγος να πληρώσω για κάτι τέτοιο;

pupg fortnite και σωρηδόν σε λίγα χρόνια βαριά παιχνίδια. Απλώς ξεκινούν τώρα την μόδα με το hardware και αν δουν απόκριση (που θα δουν εννοείται) θα βγουν και νέα και μεταφορές παιχνιδιών και από όλα. Και με αυτό το ρυθμό το "λίγα" χρόνια μάλλον είναι πολύ λίγα τελικά.

Τώρα όσο για το honor play Μόνο παιχνίδι δεν θυμίζει.. παιχνίδι είναι το Asus Rog ας πούμε και το shark... Και σίγουρα θα δούμε από όλους τους κατασκευαστές.. είναι σίγουρη επιτυχία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...