Προς το περιεχόμενο

Παρουσιάστηκε το οικονομικό gaming phone Honor Play και μαζί το επίσης gamer-friendly Honor 9i


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν είχε το notch ,ο επεξεργαστής γαζωνε πραγματικά ,είχε καλή ψύξη και μέσα στη συσκευασία είχε gaming pad(με ενσωματωμένη μπαταρία) να κουμπωνεις πάνω το κινητό και να φορτίζει όσο παίζεις κάτι θα γινόταν προς τον όρο gaming. Τουλάχιστον θα έβγαζες 5 ώρες pubg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το asus rog751g που εχω δουλευει καργα κάθε μερα , max 220watt μεσα σε 3 ετη εκανα αποσβεση μονο από το ρευμα ξυπνατε προβατα (το σταθερο πριν φαει πούλημα καταναλωση χωρίς οθόνη πολυ πανω από 600watt)

day one αγορα το phone rog της asus όταν βγει το rog2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, Rzarector είπε

Όσο τα κινητά γίνονται όλο και πιο τούμπανα και όλο και φθηνότερα, τόσο οι εταιρίες προσπαθούν να εφευρίσκουν marketing terms για να δελεάσουν το κοινό (gaming smartphone), και το κοινό προσπαθεί όλο και περισσότερο να βρίσκει μελανά σημεία (notch). Για εμένα, πρακτικά το πιο σημαντικό πρόβλημα παραμένουν οι μπαταρίες και οι δεκαετίες περνούν και ακόμη δεν υπάρχει φως στο τούνελ. Gaming ξε-gaming, με 3000 mAh πόσες ώρες gaming μπορείς να έχεις? Πέρα από το γεγονός ότι αν είναι συνέχεια σε υψηλές θερμοκρασίες (λόγο gaming) έχεις μεγαλύτερο ρίσκο έκρηξης. Εσείς κλάψτε για το notch, που του χρόνου στην τελική δεν θα υπάρχει σε κανένα κινητό. 

αγορασε κινητο με soc 625/630/636

προφανως στα writing/loading/κλπ βαριες καταστασεις τα φτυνει, αλλα κατα τ αλλα δεν καταλαβαινεις διαφορα απο ναυαρχιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, techplastic είπε

Η εποχή του gaming-phone λοιπόν.....και για ποια games βασικά μιλάμε..?Προσωπικά για μένα είναι πεταμένα λεφτά.....Ένας πραγματικός gamer δύσκολα θα κάνει την επιλογή και θα πάρει gaming-phone για να λιώνει καθώς η μπαταρία/θερμοκρασία αποτελούν ένα μεγάλο εμπόδιο για τέτοια επιλογή,μια ωραία μέρα και μπάμ το κινητό και άντε τρέχα μετά να το φτιάξεις.Ένας gamer θα έχει το Ps Vita σαν επιλογή που όντως είναι καλύτερη επιλογή μιας και τον καλύπτει σε όλα και το βασικό έχει να διαλέξει ανάμεσα σε δεκάδες καλά games.......Τέτοια phones δεν ξέρω σε τι κοινό απευθύνονται μιας που ακόμα είναι και σε πειραματικό στάδιο.

στα 20 ατομα που θα δεις, σε παω στοιχημα δεν ξερει κανεις τι ειναι το ps vita. Ολοι τους ομως παιζουν σε κινητα και ταμπλετς

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gnsX είπε

Συνδέεται και με hdmi σε οθόνη. Τι σε χάλασε;

Πιο ακριβως ειναι το concept εδω; Παιρνεις καθε χρονο 500€ κινητο και δεν σου εχει μεινει μια να αναβαθμισεις τον c2d (η να αγορασεις μια κονσολα), οποτε το γυρνας σε mobile gaming, με το monitor/mouse/keyboard που σου εμεινε απο το 2007;

Αν μου πεις δεν εχω χωρο, δεν εχω χρημα, μενω στο hong kong σε 15 τετραγωνικα με αλλους τρεις, θα σε καταλαβω, αναγκαστικα ολα τα κανεις στο κινητο και εκει ειναι και η αγορα αυτων των smartphone και του pubg mobile/fortnite και φυσικα θα παιξουν αμεσα με touch input.

Οσο για το android σε tv/monitor με hdmi/mouse/keyboard εχω τις χειροτερες εντυπωσεις για πιο απλα πραγματα οπως video/browsing, ακομα και σαν emulator που το δοκιμασα ειναι απαισιο, χιλιες φορες να παιξεις με κατι σαν το snes mini της nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Πιο ακριβως ειναι το concept εδω; Παιρνεις καθε χρονο 500€ κινητο και δεν σου εχει μεινει μια να αναβαθμισεις τον c2d (η να αγορασεις μια κονσολα), οποτε το γυρνας σε mobile gaming, με το monitor/mouse/keyboard που σου εμεινε απο το 2007;

Αν μου πεις δεν εχω χωρο, δεν εχω χρημα, μενω στο hong kong σε 15 τετραγωνικα με αλλους τρεις, θα σε καταλαβω, αναγκαστικα ολα τα κανεις στο κινητο και εκει ειναι και η αγορα αυτων των smartphone και του pubg mobile/fortnite και φυσικα θα παιξουν αμεσα με touch input.

Οσο για το android σε tv/monitor με hdmi/mouse/keyboard εχω τις χειροτερες εντυπωσεις για πιο απλα πραγματα οπως video/browsing, ακομα και σαν emulator που το δοκιμασα ειναι απαισιο, χιλιες φορες να παιξεις με κατι σαν το snes mini της nintendo.

Δεν πάω να υπερασπιστώ την αγορά του mobile gaming, το concept είναι ότι χρησιμοποιεί μία συσκευή για δουλειά και για διασκέδαση. Το συνδέει και παίζει ή παίζει στην οθόνη του κινητού αν βλέπει.

Απόλαυση είναι το gaming και σκότωμα χρόνου, δεν είναι όλα γραφικά, υδροψύξεις να κυνηγάμε τα fps. Στην τελική μπορεί άνετα ένας να διασκεδάζει με το mobile gaming περισσότερο από σένα που έχεις gaming PC,why the long face?

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, firepc είπε

στα 20 ατομα που θα δεις, σε παω στοιχημα δεν ξερει κανεις τι ειναι το ps vita. Ολοι τους ομως παιζουν σε κινητα και ταμπλετς

Ναι φίλε ίσως και να είναι έτσι,το θέμα είναι τι είδους παιχνίδια ζητάει ο καθένας.....κάποιος θέλει να παίζει στο κινητό του mahjong και του είναι αρκετό και κάποιος άλλος NFS στο Vita ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίσανε πάλι το παραλήρημα με το κράξιμο του Notch. Σαν παππούδες που κράζουν τη νεολαία που "πηγαινει σε αυτά τα κλαμπς" ένα πράμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gnsX είπε

Δεν πάω να υπερασπιστώ την αγορά του mobile gaming, το concept είναι ότι χρησιμοποιεί μία συσκευή για δουλειά και για διασκέδαση. Το συνδέει και παίζει ή παίζει στην οθόνη του κινητού αν βλέπει.

Απόλαυση είναι το gaming και σκότωμα χρόνου, δεν είναι όλα γραφικά, υδροψύξεις να κυνηγάμε τα fps. Στην τελική μπορεί άνετα ένας να διασκεδάζει με το mobile gaming περισσότερο από σένα που έχεις gaming PC,why the long face?

Προφανεστατα, δεν μιλαμε για τα διασκεδαστικα και απολαυστικα παιχνιδακια που παιζουν σχεδον ολα τα smartphones, εδω η φαση ειναι 120Hz οθονη, led rgb, heatpipes και online competitive fps games, απο που τα σκαρφιστηκαν αυτα αραγε και ποσο απολαυστικα ειναι σε ενα κινητο; Ακομα και στα τραβηγμενα ''gaming'' οπως το rog της asus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Προφανεστατα, δεν μιλαμε για τα διασκεδαστικα και απολαυστικα παιχνιδακια που παιζουν σχεδον ολα τα smartphones, εδω η φαση ειναι 120Hz οθονη, led rgb, heatpipes και online competitive fps games, απο που τα σκαρφιστηκαν αυτα αραγε και ποσο απολαυστικα ειναι σε ενα κινητο; Ακομα και στα τραβηγμενα ''gaming'' οπως το rog της asus. 

Γνώμη μου ότι σταδιακά θα αντικαταστήσουν τα gaming laptops. Σε τι βάθος χρόνου δεν ξέρω, αλλά βλέπω projects τύπου Linda της Razer να θεωρούνται φυσιολογικά σε λίγα χρόνια. "Κουφάρια" laptop powered by smartphones, θα τ αγοράζεις σαν αξεσουάρ κινητού, αυτή είναι η αρχή

Επεξ/σία από gnsX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41922-nokia-n-gage.jpg?width=333&height=

Nokia n- GAGE

το πρωτο gaming smartphone, 2003!

Πατωσε..

Ειλικρινά οταν παιζεις ενα παιχνιδι και εισαι στο τσακ να κανεις ρεκορ πχ, και σου πεταγεται κληση η μυνημα απο το κολλητο σου πχ, .. εκει τι νοημα εχει να παιζεις; Θα το εχεις σε λειτουργία flight mode; 

Σας γραφω απο samsung galaxy grand duos (2013) και μια χαρα μπορω και παιζω παιχνιδακια με μετρια γραφικα. Αλλα το κινητο δεν ειναι για παιχνιδια. Ειναι για ωρα αναγκης και η μπαταρια ειναι must. Ας βαζαν 10000 μιλιαμπερορια οπως ενα αλλο κινέζικο κινητο που υπαρχει ενα δυο χρονια τωρα, το εχω δει και σε αγγελιες δε θυμαμαι μοντελο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...