Προς το περιεχόμενο

Μία ασυνήθιστα “βαθιά” εγκοπή στην οθόνη φαίνεται να διαθέτει το πρωτότυπο του Google Pixel 3 XL


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Κανένα ελιτισμό δεν είχε το μέλος που σχολίασες, εσυ βλέπεις πράγματα που δεν υπάρχουν. Ξεκαβαλα το δικό σου καλάμι πρώτα πριν μιλήσεις για μένα...

"Εντάξει, καταλαβαίνουμε όλοι οτι η καγκουριά ή/και η τσέπη σας δεν σας αφήνει να έχετε iPhone "

ε μαλλον αλλο διαβαζω εγω και αλλο εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, dancer είπε

"Εντάξει, καταλαβαίνουμε όλοι οτι η καγκουριά ή/και η τσέπη σας δεν σας αφήνει να έχετε iPhone "

ε μαλλον αλλο διαβαζω εγω και αλλο εσυ

Που είναι αυτό το σχόλιο; Γιατί κάθισα και διάβασα όλο το θέμα για χάρη σου και πριν γράψεις εσυ, κανεις δεν έγραψε κάτι τέτοιο. Και να έγραψε, δεν είπα ότι δεν υπάρχουν και αυτοί που νομίζουν ότι το να έχουν iPhone τους κάνει καλύτερους. Αλλα είναι πολύ λιγότεροι από αυτούς που νομίζουν ότι είναι πυρηνικοί επιστήμονες επειδή έχουν Android...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ αμα εβλεπες και διαβαζες τη παραθεση θα καταλαβαινες, επειδη εισαι απο τη πλευρα του μηλου δεν μπορεις να καταλαβεις το ποσοι ειναι αυτοι που εχουν την ιδια αποψη με του μελους που εγραψε εδω, δεν υπαρχει λογος να σου απαντησω παραπερα εδω μιλανε οι αποδειξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, dancer είπε

εμ αμα εβλεπες και διαβαζες τη παραθεση θα καταλαβαινες, επειδη εισαι απο τη πλευρα του μηλου δεν μπορεις να καταλαβεις το ποσοι ειναι αυτοι που εχουν την ιδια αποψη με του μελους που εγραψε εδω, δεν υπαρχει λογος να σου απαντησω παραπερα εδω μιλανε οι αποδειξεις

Ποια παράθεση μου λες; Το πρώτο σχόλιο σου σε αυτό το θέμα δεν έχει καμία παράθεση. Εγώ δεν βλέπω σε κάθε θέμα που αφορά την apple αυτούς που λες, τους ευαγγελιστές του Android βλέπω να μας πρηζουν συνεχώς για το ποσο καλύτερο είναι το Android από το iOS και ποσο πρόβατα είμαστε που έχουμε iPhone....

Επεξ/σία από greekfox1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

Εγώ δεν βλέπω σε κάθε θέμα που αφορά την apple αυτούς που λες

come on dude...Δεν εισαι και κανας καινουριος...Υπαρχουν και οι μεν και οι δε...Οποιος το αρνειται προφανως ανηκει σε μια απο τις 2 κατηγοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

come on dude...Δεν εισαι και κανας καινουριος...Υπαρχουν και οι μεν και οι δε...Οποιος το αρνειται προφανως ανηκει σε μια απο τις 2 κατηγοριες.

Εννοείται ότι υπάρχουν και οι μεν και οι δε, το εγραψα ήδη αν προσέξεις τα σχόλια μου. Απλώς λέω ότι σε κάθε, μα σε κάθε θέμα σχετικό με την apple, ή ακόμα και σε άσχετο, θα έχουμε 3 σελίδες ποστ από μέλη που νομίζουν ότι επειδή έχουν android είναι πιο έξυπνοι από τους υπόλοιπους. Και αυτοί το τελευταίο καιρό είναι περισσότεροι από τους apple fanboys που νομίζουν ότι το iPhone τους ανεβάζει το status...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Και αυτοί το τελευταίο καιρό είναι περισσότεροι από τους apple fanboys που νομίζουν ότι το iPhone τους ανεβάζει το status

Γιατι εκανες galop και τους μετρησες?Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια,βγαινουμε και Offtopic...και κανουμε vs το θεμα χωρις λογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Γιατι εκανες galop και τους μετρησες?Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια,βγαινουμε και Offtopic...και κανουμε vs το θεμα χωρις λογο...

Δεν χρειάζεται να κάνω γκάλοπ για να διαπιστώσω τη πραγματικότητα. Δες π.χ το θέμα για το iOS 12 πόσοι γράφουν χρήσιμα πράγματα που συνεισφέρουν στη συζήτηση και πόσοι μπήκαν για να κράξουν, για να πουν ποσο καλύτερο είναι το Android κλπ. Και όχι μόνο εδώ, και στο αντίστοιχο θέμα του διπλανού forum τα ίδια γίνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

Δες π.χ το θέμα για το iOS 12 πόσοι

τωρα λιγο που το βλεπω ...μου προκαλει δεος το ποσους μετοχους της Apple εχουμε στο forum...Για την πρωτη σελιδα μιλαω,αν ο καθενας εκανε ενα μικρο donate στο Insomnia,θα λειτουργουσα απροβληματιστα και updated για τα επομενα 50 χρονια...Μετα στην 2η σελιδα βλεπως απαντησεις για τους πρωτους προφανως που νομιζουν οτι η Apple ειναι μια και αλλη καμια...και απο την 3η σελιδα γινεται το θεμα ξεκαθαρα vs μια ο ενας να απανταει μια ο αλλος...οτι παντα δηλαδη. 
Ομως αυτο που λες οτι σκανε οι Androidακηδες και το κανουν vs δεν το βλεπω...Βλεπω ενα καρο φανατισμενους της Apple να ευλογανε τα γενια τους και μετα να παιρνουν τις απαντησεις που πρεπει...Ενω για παραδειγμα οταν βγαζει ενα update μια εταιρια με android ας πουμε Samsung ολοι  τρεχουν και ρωτανε,να το βαλω παιδες?Μηπως ειναι φολα?Το εχει τεσταρει κανεις?κτλπ κτλπ...στο IOS 12 Ομως το πρωτο σχολιο του θεματος ειναι το εξης: 

Είναι μια κατηγορία μόνη της η Apple από κάθε άποψη! 

Αρα τι να πεις εκει...Στοιχηματιζω οτι ο τυπος αν εχει Iphone το πιθανοτερο ειναι να μην παιρνει καν το 12 η συσκευη του...Πιο κατω βλεπεις "τρελανε μας ρε apple γαμω...." κτλπ...Αρα μετα φταιει ο οποιοσδηποτε που παει και λεει το οτιδηποτε σε αντιπαραθεση?
Οκ καποιοι φερανε καποια παραδειγματα γτ ειναι καλο το 12 κτλπ κτλπ...Οι παραπανω ομως?

Δεν παιρνω το μερος κανενος το ξεκαθαριζω,απλα λιγο κριτικη σκεψη δεν βλαπει. Εκτος αν εχουμε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα γιατι κ εγω ισως εχω πεσει στην λουπα ορισμενες φορες) ολοι μας μετοχες και κρινοντε τα λεφτουδακια μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, greekfox1 είπε

Κανείς δεν διαφωνεί ότι το notch το εβαλε πρώτη η essential. Όποιος όμως πιστεύει οτι θα το έβαζαν οι περισσότεροι κατασκευαστες αν δεν το έβαζε η apple, έχει ψευδαισθήσεις....

Μην κάνεις flame και vs με όλο το κόσμο. Το topic είναι για το pixel 3 XL. Σάμπως ποσοστά θα πάρουμε όλοι μας για το αν η μία ομάδα μαρκετινγκ αντέγραψε την άλλη.... ή ξέρεις πότε σχεδιάστηκε το καθένα πριν βγει στο production? OLED made by samsung φοράνε τα X και προφανώς δεν τράβαγε κανένα ζόρι να δώσει τις οθόνες η Samsung στην apple που σκάει χρήμα και βγήκε πρώτη στο production με διαφορά.... 'Ελεος.

Επίσης λες και θα βρεθεί power user που θα θέλει ναυαρχίδα apple ή android και θα πει ναι ή όχι λόγω notch. Οι καταναλωτες το μόνο που πρέπει να κοιτάμε είναι το usability και το value for money. Και ο καθένας βάζει όποιο θέλει πρώτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/6/2018 στις 7:49 ΜΜ, EuphangeL είπε

Οι androidάκηδες έχουν όχι απλά ξεφύγει, βρίσκονται σε τελική ευθεία απογείωσης για άλλους ουρανούς οτινανισμού.

Εντάξει, καταλαβαίνουμε όλοι οτι η καγκουριά ή/και η τσέπη σας δεν σας αφήνει να έχετε iPhone, αλλά πρέπει να σταματήσετε να πλάθεται έναν φανταστικό κόσμο στο μυαλό σας που επιβεβαιώνει αυτή την επιλογή σας ως την καλύτερη.

Έβγαλε iPhone με notch και FaceID η Apple, χαχαχούχα οι androidάκηδες οτι τι είναι αυτά, πως είναι έτσι κλπ. Μετά αρχίσαν σαν μανιτάρια να πετάγονται android με notch από δω και από κει, κανένα χαχα και χιχιχι. Και εκτός από tuboflo Βερόπουλος, κουβέντα για την παραμονή fingerprint sensor στο πίσω μέρος, με λιγδωμένες δαχτυλιές πάνω στις κάμερες κλπ.

Φυσικά όμως, το Essential Phone είδε η Apple και έχωσε το iPhone X. Σε ένα 6μηνάκι πατ πατ πατ το είδε, το έβαλε κάτω και το πέταξε στη παραγωγή, έτσι δουλεύουν αυτά γενικά. Κάθονται οι CEO και κοιτάνε τις κυκλοφορίες των άλλων. Ούτε δείγματα παίζουν από τις εταιρίες που τους προμηθεύουν με τις αντίστοιχες τεχνολογίες που τους επιτρέπουν να χώνουν όλα αυτά (οθόνη) ούτε 2-3 χρόνια design

Κινέζικα android μόνοοοο

Είσαι ο λόγος που δεν συμμετέχω στο γελοίο subforum "Ειδήσεις" του Insomnia μιας και σχόλια σαν το παραπάνω μου προκαλούν εμετό.
Τίποτα άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

τωρα λιγο που το βλεπω ...μου προκαλει δεος το ποσους μετοχους της Apple εχουμε στο forum...Για την πρωτη σελιδα μιλαω,αν ο καθενας εκανε ενα μικρο donate στο Insomnia,θα λειτουργουσα απροβληματιστα και updated για τα επομενα 50 χρονια...Μετα στην 2η σελιδα βλεπως απαντησεις για τους πρωτους προφανως που νομιζουν οτι η Apple ειναι μια και αλλη καμια...και απο την 3η σελιδα γινεται το θεμα ξεκαθαρα vs μια ο ενας να απανταει μια ο αλλος...οτι παντα δηλαδη. 
Ομως αυτο που λες οτι σκανε οι Androidακηδες και το κανουν vs δεν το βλεπω...Βλεπω ενα καρο φανατισμενους της Apple να ευλογανε τα γενια τους και μετα να παιρνουν τις απαντησεις που πρεπει...Ενω για παραδειγμα οταν βγαζει ενα update μια εταιρια με android ας πουμε Samsung ολοι  τρεχουν και ρωτανε,να το βαλω παιδες?Μηπως ειναι φολα?Το εχει τεσταρει κανεις?κτλπ κτλπ...στο IOS 12 Ομως το πρωτο σχολιο του θεματος ειναι το εξης: 

Είναι μια κατηγορία μόνη της η Apple από κάθε άποψη! 

Αρα τι να πεις εκει...Στοιχηματιζω οτι ο τυπος αν εχει Iphone το πιθανοτερο ειναι να μην παιρνει καν το 12 η συσκευη του...Πιο κατω βλεπεις "τρελανε μας ρε apple γαμω...." κτλπ...Αρα μετα φταιει ο οποιοσδηποτε που παει και λεει το οτιδηποτε σε αντιπαραθεση?
Οκ καποιοι φερανε καποια παραδειγματα γτ ειναι καλο το 12 κτλπ κτλπ...Οι παραπανω ομως?

Δεν παιρνω το μερος κανενος το ξεκαθαριζω,απλα λιγο κριτικη σκεψη δεν βλαπει. Εκτος αν εχουμε (βαζω και τον εαυτο μου μεσα γιατι κ εγω ισως εχω πεσει στην λουπα ορισμενες φορες) ολοι μας μετοχες και κρινοντε τα λεφτουδακια μας...

Το συγκεκριμένο θέμα αφορούσε την apple και το ios 12. Εντάξει αναμενόμενο είναι να γράψουν και οι fanboys, αλλά οτιδήποτε σχόλιο για το πόσο καλό/κακό είναι το ios 12 ή αν είναι θετικές ή όχι οι προσθήκες του, ήταν εντός θέματος. Εκτός θέματος και προκλητικότατοι, ορισμένες φορές(αλλά εκει όχι μόνο δεν σε πειράζει, αλλά λες ότι δίνουν και τις απαντήσεις που πρέπει) είναι οι android fans που αρχίζουν τα vs, το πόσο καλό και άγιο είναι το android κλπ. Και όχι μόνο σε αυτό το θέμα το οποίο έφερα ως παράδειγμα, αλλά σχεδόν σε όλα τα σχετικά με την apple θέματα. Καταντάει κουραστικό να μπαίνω να διαβάσω για το ios 12 και τι καινούριο θα φέρει στο Iphone μου και αντί για αυτό, να βλέπω οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό. Να μπει τέλος σε αυτή τη κατάσταση ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ

1 ώρα πριν, gthe είπε

Μην κάνεις flame και vs με όλο το κόσμο. Το topic είναι για το pixel 3 XL. Σάμπως ποσοστά θα πάρουμε όλοι μας για το αν η μία ομάδα μαρκετινγκ αντέγραψε την άλλη.... ή ξέρεις πότε σχεδιάστηκε το καθένα πριν βγει στο production? OLED made by samsung φοράνε τα X και προφανώς δεν τράβαγε κανένα ζόρι να δώσει τις οθόνες η Samsung στην apple που σκάει χρήμα και βγήκε πρώτη στο production με διαφορά.... 'Ελεος.

Επίσης λες και θα βρεθεί power user που θα θέλει ναυαρχίδα apple ή android και θα πει ναι ή όχι λόγω notch. Οι καταναλωτες το μόνο που πρέπει να κοιτάμε είναι το usability και το value for money. Και ο καθένας βάζει όποιο θέλει πρώτο.

Κανένα flame και vs. Σχολίασα κάτι συγκεκριμένο. Κατά τ' άλλα συμφωνώ μαζί σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Καταντάει κουραστικό να μπαίνω να διαβάσω για το ios 12 και τι καινούριο θα φέρει στο Iphone μου και αντί για αυτό

οτι θες να διαβασεις τα διαβαζεις στο αρθρο...οχι στα σχολια...Τα σχολια ειναι για να πουμε αποψεις οπως κανουμε εμεις τωρα ας πουμε.

Ωστοσο σε αυτο που λες για τις επιθεσεις απο androidακηδες σου εξηγω οτι ειναι λογικο οταν υπαρχουν μεγαλεπιβολα σχολια που εξαντληουν την υπερβολη να υπαρχουν και οι αναλογες απαντησεις...Αν ολοι γραφανε οπως μερικοι, κραταμε μικρο καλαθι-θα δουμε στην πραξη τι γινεται κτλπ κτλπ ποιος θα τους ελεγε κατι?ΚΑΝΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

οτι θες να διαβασεις τα διαβαζεις στο αρθρο...οχι στα σχολια...Τα σχολια ειναι για να πουμε αποψεις οπως κανουμε εμεις τωρα ας πουμε.

Ωστοσο σε αυτο που λες για τις επιθεσεις απο androidακηδες σου εξηγω οτι ειναι λογικο οταν υπαρχουν μεγαλεπιβολα σχολια που εξαντληουν την υπερβολη να υπαρχουν και οι αναλογες απαντησεις...Αν ολοι γραφανε οπως μερικοι, κραταμε μικρο καλαθι-θα δουμε στην πραξη τι γινεται κτλπ κτλπ ποιος θα τους ελεγε κατι?ΚΑΝΕΙΣ

Όταν οι απόψεις είναι εντός θέματος, ναι είναι ευπροσδεκτα και συνεισφέρουν ουσιαστικά στη συζήτηση. Σχόλια σαν αυτά που περιγράφω το μόνο που προσφέρουν είναι ανούσια ένταση και αντιπαλότητα. Και εννοείται ότι ισχύει για όλους.

Σωστό, αλλά να θυμάσαι ότι αυτό που λες, ισχύει και από την ανάποδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, greekfox1 said:

Όταν οι απόψεις είναι εντός θέματος, ναι είναι ευπροσδεκτα και συνεισφέρουν ουσιαστικά στη συζήτηση. Σχόλια σαν αυτά που περιγράφω το μόνο που προσφέρουν είναι ανούσια ένταση και αντιπαλότητα. Και εννοείται ότι ισχύει για όλους.

Σωστό, αλλά να θυμάσαι ότι αυτό που λες, ισχύει και από την ανάποδη...

Μα δεν παιζει να τα εννοεις. Το διαβασες το θεμα? Ολοκληρη η 1η σελιδα ειναι γεματη απο apple fanboys που χαιρονται που και το android αντεγραψε την αηδια το notch. Και σε ολα τα android θεματα το ιδιο γινεται. Αντι να πανε να κραξουν την Αpple που βαζει αυτη την αηδια, την βρισκουν που θα την εχει και ο γειτονας τους.

Εδω σε αλλο νημα ο αλλος ζητησε φωτογραφιες απο τον υπολογιστη μου και τις αποδειξεις αγορας για να τον πεισω οτι εχω λεφτα και απλα δεν γουσταρω να παρω iPhone, και θα μου πεις τωρα εσυ οτι ολοι τα ιδια κανουνε. Ε σορρυ, δεν τα κανουνε. Μονο η μια πλευρα νομιζει οτι οποιος δεν εχει το δικο της κινητο δεν εχει λεφτα να το αγορασει και ζηλευει ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...