Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για Μπυρες


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, panossar95 είπε

Εντάξει εσύ αδερφέ χαλάρωσε που τα λέμε επίτηδες.

Ο άνθρωπος είπε ότι έχει "πρόβλημα" στη κατανάλωση. Για αυτό προτείναμε αυτές τις μπύρες.

Όχι θα του προτείνουμε Στέλα που έχει 2 ευρώ η μία επειδή οι άλλοι θέλουν να πιουν 10 μπύρες ο καθένας τη μέρα.

Ts γραφτους αγόρι μου στα τέτοια σου και πήγαινε πάρε κάτι φθηνό να πιούνε, άμα θέλουν καλή μπυρα να πάνε μόνοι τους να πάρουν.

Άμα είναι 2 άτομα και ο καθένας θέλει 6 Στέλα την ημέρα θα δίνει δηλαδή ο άνθρωπος 24 ευρώ τη μέρα για μπύρες.. Μάλιστα τρομερό. Και άμα κάτσουν ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ όπως λέει ο φίλος θα τα πληρώνεις εσύ?

Και για να προλάβω κάποιον "έξυπνο" που θα πει "έτσι φέρεσαι εσύ στους φίλους σου?". Θα πω όχι γιατί οι φίλοι μου έχουν μυαλό και δεν έχουν τρελές απαιτήσεις σαν αυτή. Να τους πληρώνω μπύρες για 3 μήνες. Άλλο να έρχονται μια φορά τη βδομάδα και να πας να πάρεις 10 καλές μπύρες να το ευχαριστηθείς και άλλο να χαλάς λεφτά κάθε μέρα για κάτι τέτοιο.

Συν ότι οι φίλοι μου θα δίνανε και αυτοί λεφτά για να πιούμε.

Ελεος δηλαδή με μερικους εδώ μέσα που τα βλέπουν όλα εύκολα.

Διαβαζε τι γραφω. Εδωσα  stella artois και αλλες 5 Ελληνικες μπυρες. Μπυρες ομως. Αυτα που δινεται εσεις ειναι κατι που μοιαζει με μπυρα. Δεν εδωσα μονο stella το ξεχυλωσες. 1.15 εχει η βεργινα το μπουκαλι, σιγα το luxury. Το ιδιο και η alpha που την προτιμω.

Finkbrau δεν πηρα αλλα φανταζομαι και η Ερμης Angus η μπλε, κανει μονο για να καθαρισεις κανα παγκο. Σε τελικη αναλυση αν δεν τους θελει ας μην τους κανει παρεα, η λογικη τους σερβιρω μια σαβουρα δεν εχει νοημα. 

Αν ειναι να κατσουν ολο το καλοκαιρι, το λιγοτερο που θα τον απασχολει ειναι η τιμη της μπυρας.

αν ειναι τοσο αντιπαθητικοι οσο λεει, η λυση ειναι το μπαναρισμα και οχι μια κακη μπυρα....

Ας δοκιμασει να δωσει αυτες που ειπατε και αν τις πιουν ας τις ξαναπαρει....simple. Αλλιως τι νοημα εχει να παρει κανα καραβι απο αυτες; Παλια Ελληνικη ασπρομαυρη κωμωδια με Βεγγο κτλ θυμιζουν οι τακτικες σας :)

Επεξ/σία από Zerg13
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τους έχω μισήσει έτσι ενώ στην αρχή έλεγα να μαι επιφυλακτικός. Κάλεσε εμένα φίλε μου ούτε καν 3 μήνες. 1 μήνα αρμένικη βίζιτα και προτίμηση στις άλφα, τίμιος τσιπς γαρ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O zerg μαρέσει γιατι εκτός από κρασιά ξέρει και από μπύρες 🙂

Προς τον OP: Πάνε lidl ή όπου αλλού σε βολεύει και βρες φτηνές μπύρες μετά τσεκαρε στο ratebeer.com (τρομερό site) την ποιότητα τους.

Ενδεικτικά εγώ αγόρασα χτες προσφορά την βεργίνα (από τις καλύτερες φτηνές ελληνικές) 6αδα 58 cent ανα κουτάκι προσφορά. Φοβερό value for money.

Επεξ/σία από infested
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα χτες στον Κρητικό Έζα γυάλινο μπουκάλι με 0,69 € (το περιεχόμενο + 0,14 το μπουκάλι που όμως το παίρνεις πίσω)

Για 1,38€/λίτρο άψογη επιλογή

Πήγαινε να φορτώσεις κάνα πορτ μπαγκάζ :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, varoul k. είπε

μείνε στις καλυτερες/αγαπημενες τους μαρκες αλλα παρτους μαζι στο σουπερ μαρκετ και οταν φτασετε ταμειο, βαλε ολα τα πραγματα του νοικοκυριου σου μαζι συν καλουδια που θα φανε αυτοι και ολες τις μπυρες ξεχωριστα με το ματσουκι-διαχωριστικό του ταμείου και ενώ το κάνεις σφύριζε αδιάφορα

θα το πιάσουνε το νόημα

ποιός τα πλήρωσε; 🤓

δλδ αμα δεν στησουμε και κωλο σε αυτους που μας τρωνε με τα ματια απο απεναντι, θα μας πεις και ανεραστους

ε οχι κυριε, αυτο παραπαει

κακως, εχουνε φερει κατι γαμηστερά μπραζίλιαν μπικίνι ό,τι πρέπει για κάτι μη μου άπτου ξυνογκαυλωτικές γκόμενες σαν του λόγου σου 😕

τι ειναι αυτο; δωσε πληροφοριες τρελε μου

Η Καμενίτσα είναι ρωσική νομίζω. Μπουκάλι πλαστικό σαν κόκα κόλα 2.5-3 λίτρα με 1.80 το βρίσκω εγώ στα Πατήσια. Για τα λεφτά της είναι τέλεια. Απλά πρέπει να τη πιεις τη πρώτη μέρα άντε δεύτερη το πολύ γιατί χάνει γεύση μετα.

Τη πράσινη παρε, η κόκκινη δεν είναι τόσο ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αφού είναι έτσι η κατάσταση θα πρότεινα μια από τις δύο λύσεις

1) τους πληρώνεις όλες τις μπύρες και παίρνεις τις πιο φθηνές που υπάρχουν (ας ειναι και κάτουρο). προφανώς δεν θα στοκάρεις μπύρες για όλο το καλοκαίρι, θα πάρεις μερικές γιατί αν ειναι τόσο χάλια δεν θα της πίνουν, αν και βέβαια μετά την τρίτη μπύρα δεν νιώθεις γεύση.

2) έχεις μερικές φθηνές ή ακριβές (εσύ θα αποφασίσεις ανάλογα το πορτοφόλι σου) στο σπίτι σου. μετά την δεύτερη μπύρα θα λες δεν έχω άλλες. αν γκρινιάξουν κτλπ , τους λες εκεί ειναι το σουπερ μαρκετ πηγαίνετε να πάρετε οσες θέλετε. από την στιγμή που δεν πίνεις και μπύρες ειναι λογικό να μην έχεις σπίτι σου ολόκληρη κάβα. πχ εγώ δεν πίνω καφέ, πρέπει να έχω όλους τους καφέδες σπίτι μου για τους επισκέπτες? τα γαϊδούρια πρέπει να τα αντιμετωπίζεις ως γαϊδούρια

 

Επεξ/σία από jakegate7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε παρε την χειροτερη μπυρα που κυκλοφορει στο εμποριο και οταν ζητησουν δωσε τους.

Αν δεν τους αρεσει πες τους αυτες εχω τι να κανω; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ΒΙΟΣ 5 φτηνή καλή Ελληνική μπύρα. 

Πιο κάτω από αυτήν δεν είναι μπύρες. Πιο πάνω αν θες συζητάμε, υπάρχουν πολλές φοβερές Ελληνικές όπως Septem, Volkan, Sknipa, Flaros, και πολλές ακόμα. 

Αν δεν σε νοιάζει προσωπικά να πιούνε κάτι καλό, πάρε τα κατουρίματα που θα βρεις προσφορά και τέλειωνε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, qwertyuiop2 είπε

Πώς παίρνετε την επιστροφή των 14 λεπτών από μπουκάλια Βεργίνας (ή άλλα) ;

Στα περισσότερα S/M έχει μηχάνημα, τις βάζεις μία μία και στο τέλος σου βγάζει πιστωτικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panossar95 είπε

Η Καμενίτσα είναι ρωσική νομίζω. Μπουκάλι πλαστικό σαν κόκα κόλα 2.5-3 λίτρα με 1.80 το βρίσκω εγώ στα Πατήσια. Για τα λεφτά της είναι τέλεια. Απλά πρέπει να τη πιεις τη πρώτη μέρα άντε δεύτερη το πολύ γιατί χάνει γεύση μετα.

Τη πράσινη παρε, η κόκκινη δεν είναι τόσο ωραία.

Η κοκκινη θα ειναι καλη και για τα εξαρχεια, βαλτης ενα στουπι μπροστα αναψε την και πετα την :) molotof, κανονικα ειναι γυαλινες αν εχεις προσεξει αλλα δεν πειραζει πολυ :)

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Η κοκκινη θα ειναι καλη και για τα εξαρχεια, βαλτης ενα στουπι μπροστα αναψε την και πετα την :) molotof, κανονικα ειναι γυαλινες αν εχεις προσεξει αλλα δεν πειραζει πολυ :)

Εντάξει αδερφέ, άμα είναι θα δίνουμε 150 ευρώ για τη καλύτερη μπύρα του κόσμου, να είσαι ευχαριστημένος.

Ότι γουστάρουμε θα πίνουμε, έλα κάνε μας τη χάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, jmmys είπε

Πάντως το να φιλοξενεί κάποιους για πολλές μέρες σπίτι σου και να τους κερνας τις μπύρες για οσες μέρες μείνουν, εντάξει είναι ακραίο.Άλλο να κανεις ενα δυο τραπέζια, να τους κεράσεις εξω καναδυο φορές, αυτονόητα αυτά.

Είχαμε φιλοξενήσει πριν πολλα χρόνια ενα ζευγαρι Δανών στο εξοχικό μας,γνωστοι των γονιών μου.Με δυο παιδιά. Οι άνθρωποι οσες φορές βγαιναμε εξω τα πλήρωναν όλα.Πήγαιναν σουπερ μάρκετ και γέμιζαν το ψυγείο.Οι δικοί μου μια φορά πλήρωσαν την ταβέρνα εξω επειδή επέμεναν.Τα παιδιά τους πραγματικα ηταν λες και δεν ειχαμε παιδιά, ηλικία 8 και 10 ετων.ήσυχα,υπάκουα και με πολύ κέφι.

Χαρακτηριστικά ψησαμε 3 φορές στο σπίτι,όλα δικά τους,κρέατα,ποτά,γλυκά.

Φίλε άμα ξανάρθουν και έχεις πρόβλημα,κάποια δουλειά ξέρω γω, μπορώ να τους φιλοξενήσω και εγώ καμιά 10αριά μέρες στο εξοχικό.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panossar95 είπε

Εντάξει αδερφέ, άμα είναι θα δίνουμε 150 ευρώ για τη καλύτερη μπύρα του κόσμου, να είσαι ευχαριστημένος.

Ότι γουστάρουμε θα πίνουμε, έλα κάνε μας τη χάρη.

Ο πλυθυντικος μου αρεσει. Πιες οτι θες, κανε οτι θες, και γραφω οτι θελω, sounds fair,

το λεει αλλωστε και ο τιτλος..  Καμενίτσα....απο το καμμένος 😛

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ο πλυθυντικος μου αρεσει. Πιες οτι θες, κανε οτι θες, και γραφω οτι θελω, sounds fair,

το λεει αλλωστε και ο τιτλος..  Καμενίτσα....απο το καμμένος 😛

Ότι πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...