Προς το περιεχόμενο

High Sierra εγκατάσταση


alexxkidd31

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην κοινότητα! Έχω να κάνω μια ερώτηση. Αυτές τις μέρες σκοπεύω να εγκαταστήσω το high Sierra σε ένα σχεδόν ίδιο σύστημα όπως αυτό

https://hackintosher.com/builds/400-budget-coffee-lake-hackintosh-build-guide-gigabyte-z370-hd3/

 

Ο οδηγός που ακολουθείται είναι αρκετά εύκολος, vanilla ,δεν βλέπω κάποια δυσκολία, έχει ως και custom efi φάκελο.ο οδηγός όμως είναι για το high Sierra 10.3.3

Η απορία μου είναι η εξής.να κάνω εγκατάσταση αυτή την έκδοση ή κατευθείαν την 10.3.5; Το συγκεκριμένο site έχει οδηγίες και για τα δύο update, όπου απ όσο καταλαβα κάποια kexts ίσως είναι διαφορετικά.

Έχει λογική το να βάλω λοιπά το 10.3.3. και μετά να ακολουθήσω τους οδηγούς και τα αρχεία που έχει για τα updates ή είναι χαζό και υπάρχει πιο απλός τρόπος,πχ να βάλω εξ αρχής τα updates kexts στο αρχικό EFI φάκελο;

Επεξ/σία από alexxkidd31
Λάθος σύνταξη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα με την 10.13.3 για να μπλέξεις αργότερα με τις αλλαγές στα USB από την 10.13.4 και μετά,και έρχονται και νέες αλλαγές  στη 10.13.6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Ξεκίνα με την 10.13.3 για να μπλέξεις αργότερα με τις αλλαγές στα USB από την 10.13.4 και μετά,και έρχονται και νέες αλλαγές  στη 10.13.6

Έγινε, ευχαριστώ ! Αξίζει να πάω από την 10.3.3 παραπάνω ή να μείνω εκεί μέχρι το Mojave; πέρα από υποστήριξη για εξωτερικές κάρτες γραφικών που δεν έχω, έχουν τίποτα κολοσσιαίες διάφορες σε σταθερότητα ή τα ίδια πάνω κάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

`To High είναι απ'οτι αποδεικνύεται ενα μεταβατικό λειτουργικό, οσο πιο "αναίμακτα" την βγάλεις τοσο καλύτερα,

παρ'ολα αυτα ειναι ένα καλο Hackint0sh φροντιστήριο,, ξεκινα λοιπόν με την 3 και μετα αποφασίζεις μόνος σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

`To High είναι απ'οτι αποδεικνύεται ενα μεταβατικό λειτουργικό, οσο πιο "αναίμακτα" την βγάλεις τοσο καλύτερα,

παρ'ολα αυτα ειναι ένα καλο Hackint0sh φροντιστήριο,, ξεκινα λοιπόν με την 3 και μετα αποφασίζεις μόνος σου.

Όντως. Σκέφτηκα το εξής, επειδή θα έχω έναν SSD και έναν εσωτερικό μηχανικό, το APFS για μηχανικούς θα υποστηριχθεί στο Mojave, οπότε ας κάτσω λίγο όπως κάτσω με την 10.3.3 για τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...