Προς το περιεχόμενο

Mε τιμή μόλις €154, το ZTE Nubia Z17 Lite είναι μια από τις πιο δυνατές προσφορές


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Με τιμή κάτω από τα 155 ευρώ στο ηλεκτρονικό κατάστημα του GeekBuying, το Nubia Z17 Lite της ZTE αποτελεί ένα από τα smartphone που ξεχωρίζει για το συνδυασμό κόστος-επιδόσεων.

Σε θέμα εμφάνισης, το μοντέλο της ZTE είναι ένα όμορφο smartphone, με την κινεζική εταιρεία να έχει δώσει έμφαση, στην ποιότητα κατασκευής,  στην οθόνη και στα ελάχιστα περιθώρια περιμετρικά που αυτή διαθέτει κάτι που δε συναντάμε εύκολα σε τόσο φθηνή συσκευή. Για την οθόνη πιο συγκεκριμένα, αυτή έχει μέγεθος 5.5 ιντσών, στηρίζεται στην TFT τεχνολογία και έρχεται με ανάλυση Full HD. Προστατεύεται από το ανθεκτικό γυαλί Gorilla Glass ενώ για τη σύνδεση με φορτιστή ή τον υπολογιστή, το Nubia Z17 Lite ενσωματώνει μια USB Type-C θύρα. Η ίδια θύρα αναλαμβάνει και την έξοδο ήχου, χωρίς να χρειάζεται να ανησυχείτε για τη σύνδεση των κλασσικών σας ακουστικών αφού στη συσκευασία υπάρχει ο κατάλληλος προσαρμογέας.

c22e460d6b5e6be4268c584013fec38d.jpg.310d59669e7398db6354d3750fc1cba0.jpg

Οι εξαιρετικές επιδόσεις του Nubia Z17 Lite το κατατάσσουν πολύ άνετα σε μια από τις πιο συμφέρουσες αγορές αφού στο εσωτερικό συναντάμε το Snapdragon 653 SoC με οκταπύρηνο επεξεργαστή, 6GB LPDDR3 μνήμη, 64GB αποθηκευτικό χώρο καθώς και Adreno 510 GPU. Η μπαταρία των 3200mAh υπόσχεται αυτονομία μίας ημέρας ενώ υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση μέσω του προτύπου QC 3.0. Για τις φωτογραφικές επιδόσεις, η ZTE ενσωματώνει αρχικά μια κάμερα 16MP στο εμπρόσθιο μέρος κατασκευής Samsung.

Screenshot_1.jpg.a599b47bb2a6b58404a891c94689a444.jpg

Στο πίσω μέρος υπάρχει υιοθέτηση 2 αισθητήρων των 13MP όπως σε πιο ακριβά smartphones. Και οι δύο αισθητήρες είναι κατασκευής Sony και διαθέτου διάφραγμα f/2.2. Όχι μόνο αυτό αλλά είναι σε θέση να καταγράψουν βίντεο ακόμα και στην 4Κ ανάλυση.

Τέλος του ZTE Nubia Z17 Lite τρέχει Android 7.1, είναι Dual SIM, έχει αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος και συνδέεται χωρίς πρόβλημα με τα περισσότερα δίκτυα 4ης γενιάς.

Όσοι ενδιαφέρονται να προχωρήσουν σε αγορά, θα πρέπει να επισκεφθούν το παρακάτω link.

ZTE Nubia Z17 Lite - GeekBuying

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από geekbuing όμως δεν έχουμε εγγύηση μιας και στα ψιλά γράμματα λέει πως καλύπτει μόνο το κόστος επισκευής όχι των ανταλλακτικών. Την έχω πατήσει με ελλατωματικη οθόνη ούτε το DOA μου δέχτηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2018 στις 12:04 ΠΜ, Geo4ever είπε

Από geekbuing όμως δεν έχουμε εγγύηση μιας και στα ψιλά γράμματα λέει πως καλύπτει μόνο το κόστος επισκευής όχι των ανταλλακτικών. Την έχω πατήσει με ελλατωματικη οθόνη ούτε το DOA μου δέχτηκαν

για αυτο τα δινει φθηνα οπως και το jumbo σε καποια προιοντα λεει με μικρα γραματα δεν υπαρχει εγγυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω το παραμικρό ασυνήθιστο χαρακτηριστικό. Μου διέφυγε κάτι; Είναι ένα κλασικό κινέζικο low-mid range τηλέφωνο σε κλασική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω nubia (ZTE M2) και το μετάνιωσα έχετε υπόψιν ότι παίρνει μηδενικά updates και το Ελληνικά Μενού είναι 40% ολοκληρωμένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένα κινέζικο android δεν λαμβάνει OTA updates μετά από λίγους μήνες (εξαιρούνται οι μεγάλοι κατασκευαστές όπως Xiaomi, Huawei, Oppo, κ.α.). Δυστυχώς ξεχνιούνται τελείως αμέσως μόλις βγουν τα νέα μοντέλα.

Όσον αφορά τα ελληνικά menu, ελάχιστοι κατασκευαστές έχουν πληρότητα. Δεν έχω βάλει ποτέ κινητό μου στα ελληνικά αλλά από φίλους πάντα βλέπω παραπάνω από το μισό κείμενο των μενού στα αγγλικά.

Επεξ/σία από Dr_Slump
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2018 στις 12:21 ΠΜ, takis20vt είπε

 Καλησπερα σε ολους εαν το παραγγειλω θα πληρωσω και τελωνειο γνωριζει κανεις

https://gearbestgreece.com/gearbest-guides/μέθοδος-αποστολής-gearbest-priority-line/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα από εδώ https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-nubia-z17-lite-55-inch-4g-lte-smartphone-6gb-64gb-130mp-dual-rear-camera-snapdragon-653-octa-core-android-71-blue-566.html#/4-colour-black με θήκη tpu και tempered glass 161,00 € με αποστολή από Γερμανία (δεν θα βρεις εύκολα από αλλού). Στην πραγματικότητα ξεκίνησε απο Πολωνία και μου ήρθε με UPS στο σπίτι. Το κόστος μεταφοράς έρχεται δωρεάν λόγω της έκπτωσης 4% νέου πελάτη με κουπόνι που έρχεται με e-mail. Το παρήγγειλα την προηγούμενη Παρασκευή, ξεκίνησε την Δευτέρα και μου ήρθε την Τετάρτη. Στο kimovil ,λέει ότι δίνει 24 μήνες εγγύηση. Σαν τηλέφωνο εξαιρετικό (στα μείον η ελλειψη μπάντας Β20 και η χρήση ακουστικών με προσαρμογέα σε type c που περιέχεται όχι όμως τα ακουστικά), το πήρα για δώρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/6/2018 στις 12:59 ΜΜ, Dr_Slump είπε

Δεν βλέπω το παραμικρό ασυνήθιστο χαρακτηριστικό. Μου διέφυγε κάτι; Είναι ένα κλασικό κινέζικο low-mid range τηλέφωνο σε κλασική τιμή.

low ειναι αυτο; Σοβαρα ειναι low με 6/64, δηλαδη τα mid εχουν 12/128;

Επεξ/σία από orck
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

low ειναι αυτο; Σοβαρα ειναι low με 6/64, δηλαδη τα mid εχουν 12/128;

O Snapdragon 653 είναι mid range του 2016, οπότε κατεβαίνει αυτομάτως κατηγορία. Τα 6GB είναι το μόνο εντυπωσιακό χαρακτηριστικό στην τιμή, ενώ τα 64GB αποθηκευτικού χώρου πιστεύω πως είναι απολύτως απαραίτητα για ένα κινητό το 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dr_Slump είπε

O Snapdragon 653 είναι mid range του 2016, οπότε κατεβαίνει αυτομάτως κατηγορία. Τα 6GB είναι το μόνο εντυπωσιακό χαρακτηριστικό στην τιμή, ενώ τα 64GB αποθηκευτικού χώρου πιστεύω πως είναι απολύτως απαραίτητα για ένα κινητό το 2018.

Ελπιζω να μην το βλεπεις σαν αντιπαραθεση που θα ρωτησω, τι θα βαλεις σε 64GB σε ενα κινητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, orck είπε

Ελπιζω να μην το βλεπεις σαν αντιπαραθεση που θα ρωτησω, τι θα βαλεις σε 64GB σε ενα κινητο;

Grand Theft Auto: San Andreas 2.44 Gb

Mortal Kombat X 2.0 Gb

WWE Immortals 2.3 Gb

Fahrenheit: Indigo Prophecy 3.5 Gb

Icewind Dale 2.4 Gb

Bards Tale 3.5gb

Sygic apps 15gb (full world maps)

:)

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, orck είπε

Ελπιζω να μην το βλεπεις σαν αντιπαραθεση που θα ρωτησω, τι θα βαλεις σε 64GB σε ενα κινητο;

Ένα μέσο παιχνίδι πιάνει 3GB, οπότε σε 64GB δεν χωρούν πάνω από 20 παιχνίδια. Το δικό μου (OnePlus 6) έχει 128GB και είναι σχεδόν γεμάτο και δεν έχω καν αρκετή μουσική μέσα που θα ήθελα. Μετάνιωσα που δεν πήρα το 256GB, μιας και δεν δέχεται microSD :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...