Προς το περιεχόμενο

Intel Arc (Discrete GPUs, Q1 2022)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάκα θα είχε να δούμε νέα αρχιτεκτονική, scalable με πολλαπλά dies/modules. Μακάρι.

Αν πάει για WS αυτό προβλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν από τους άτυχους που είχε αγοράσει Intel 740 για να παίζω Colin McRae... ζεσταινόταν σαν φουρνάκι και κόλαγε το PC. Με μια  voodoο 2 παρέα λύθηκε το πρόβλημα...

Αν μπορέσει η Intel και βγάλει κάτι ανταγωνιστικό σε compute θα πουλήσει εκεί που θέλει να πουλήσει. Έχω να παίξω παιχνίδι σε PC 15 χρόνια και έχω βαρεθεί σε κάθε driver update να διαβάζω 10 βελτιστοποιήσεις σε games και καμία σε GPGPU, και να βάζω - βγάζω drivers στην τύχη μπας και λύσω κάποια ασυμβατότητα.

Άσε που όταν αγοράζεις νέα κάρτα σε κουτί με δράκους και φλόγες 40τόσο χρόνων μαντράχαλος και πας στο ταμείο σε κοιτούν και κάπως....

Επεξ/σία από nicksoti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Intel CREATE Event At SIGGRAPH 2019: New High Performance Raytracing Engine, Raja’s Law, Xe GPU Collabs And More

Θεοποίησαν τον Mr. RTG Raja, άκου Raja's Law.Χαχαχαχα, προβλέπεται ξεφτιλισμός άγριος !!

ESElFFv.jpg

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

για να δουμε τι θα γινει του χρονου. η ιντελ λεει οτι θα εχουμε μεγαλη ανοδο σε αποδοση. καλα το vega εχει σβησει απο τον χαρτη αλλα το θεμα ειναι στην κατηγορια 200-300$ στις discrete μηπως εχουμε κατι καλυτερο.

https://hothardware.com/news/intel-gen12-xe-graphics-big-overhaul

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
12 hours ago, Aten-Ra said:

Κοίτα που περιμένουμε την Intel μπας και πέσουν οι τιμές στις GPU 😂

Και θα την περιμένουμε για πολυ ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το RT όπως πάει μπορεί να είναι αδιάφορο για κάνα χρόνο ακόμα, το "κακό" με την intel είναι ότι δεν ξέρουμε τι υποστηρίξει θα έχει για παλιούς τίτλους, πάντως νομίζω ευχόμαστε όλοι να μπει δυνατά στο παιχνίδι μπας και επιστρέψουμε σε πιο λογικά τιμολογιακά πλαίσια και από γενιά σε γενιά ξανά δούμε σεβαστές αναβαθμίσεις σε επιδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...