Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με drone γείτονα


santac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, εδώ και αρκετό καιρό έχω μετακομίσει σ ένα νέο σπίτι. είναι οροφοδιαμέρισμα  2ου ορόφου.

αν και λείπω πολλές ώρες από το σπίτι έχω παρατηρήσει κάποιες στιγμές ένα drone να κόβει βόλτες εδώ γύρω. την πρώτη φορά δε κατάλαβα τι ήταν, νόμιζα ήταν κάποιο πουλί. όταν όμως πλησίασε το κατάλαβα. Το Σάββατο έλειπα όλη μέρα από το σπίτι και γύρισα σήμερα το απόγευμα. κάθομαι στον υπολογιστή και το βλέπω πάλι αρκετά κοντά στο παράθυρο. για πολύ λίγο και μετά έφυγε.

Αυτή η κατάσταση μου την έχει δώσει. Δε ξέρω τίνος είναι απλά υποψιάζομαι στο περίπου το σπίτι απ όπου ξεκινάει. Δε μπορώ να χτυπάω κουδούνια και να αρχίζω τα παράπονα. Μου ερχόταν να πάρω τίποτα και να το πετάξω αλλά δε νομίζω να το πετύχαινα και από κάτω είναι δρόμος κι έχει 1-2 αυτοκίνητα παρκαρισμένα και απέναντι άλλο σπίτι. Φοβάμαι μη κάνω ζημιά.

Άλλη λύση είναι να βγω στο μπαλκόνι, να πάρω το λάστιχο και να το σημαδέψω με πίεση. μέχρι να το κάνω όμως θα έχει φύγει και θα βρέξω και κανέναν που είναι από κάτω. Πρέπει να κάτσει να είμαι ήδη έξω και να το κάνω γρήγορα.

Το ενοχλητικό της υπόθεσης είναι ότι στο σαλόνι, λόγω του ότι είμαι ψηλά και δεν υπάρχει σπίτι απέναντι δεν έχω κουρτίνες.

σκέφτηκα να πάω στην αστυνομία αλλά φαντάζομαι θα με δουλεύουν. έχω πάει μια φορά για να κάνω παράπονα για έναν γείτονα που με έκλεινε με το αυτοκίνητο του, δε γουστάρω να ξαναπάω.

ακούω λύσεις; υπάρχει κάτι να κάνω παρεμβολή και να πέσει;

Δεν πλησιάζει πολύ κοντά, αλλά έχει τύχει όπως σήμερα να έρθει σχεδόν δίπλα. δεν έχω καμιά όρεξη να με δω στο youtube

Έστω ότι του πετάω τίποτα και το ρίχνω, μπορεί ο άλλος να με κατηγορήσει; λογικά θα με βλέπει σε video άρα θα ξέρει ποιος το έκανε. Μη βρούμε και το μπελά μας από πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα τα παιδια που ασχολούνται θα ξέρουν περισσότερα αλλα δεν νομιζω να υπαρχει νόμος "μη ριχνετε νερό απο το μπαλκονι σας γιατι μπορεί να πετάει ενα drone απ εξω". Βεβαια δεν νομιζω να του κανει και πολλα το νερο εκτός αν ειναι τελείως toy drone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοούσα αν ο ιδιοκτήτης μπορεί να ζητήσει τα ρέστα αν το καταρρίψω.

Λογικά θα με βλέπει στην κάμερα οπότε θα ξέρει ποιος το έκανε. Γιατί αν έρθει και ζητήσει εξηγήσεις ….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, santac είπε

εννοούσα αν ο ιδιοκτήτης μπορεί να ζητήσει τα ρέστα αν το καταρρίψω.

Λογικά θα με βλέπει στην κάμερα οπότε θα ξέρει ποιος το έκανε. Γιατί αν έρθει και ζητήσει εξηγήσεις ….

Πότιζες τα λουλούδια σου και δεν το είδες. Αυτός τι έκανε και πετούσε τόσο κοντά σε κτήρια. (50 μέτρα ελάχιστο έχει αναφερθεί ο νόμος αν θυμάμαι καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εδω εισαι https://www.skroutz.gr/c/1421/fishing_accessories.html?from=catspan&keyphrase=απόχη&order_by=popularity&order_dir=desc

λογικα μετα θα ερθει να σου το ζητήσει πισω, οποτε κάνεις μια κουβέντα με ηρεμία και χωρις να ενοχλήσεις κανέναν άλλο.

Αν ξαναγινει.... νερακι

Επεξ/σία από Thulogur
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...