Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών) Part IIΙ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά έχω σκάσει να βρω ένα τραγούδι, όσο κι αν έχω ψάξει δεν τα έχω καταφέρει!  γνωρίζω μόνο το στίχο το ρεφρέν

Πάει κάπως έτσι:  "απ τον ύπνο θα ξυπνάς και θα κλαίς  δεν χωρίζουμε θα λες,όσο κι αν παρακαλάς δεν κολλάνε με μία συγγνώμη η καρδιές"

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει!! Τίτλο τραγουδιού τραγουδιστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Υποθέτω πως μάλλον δεν θυμάσαι καλά τους στίχους γιατί όντως δεν ταιριάζει καμία αναζήτηση... Το πιο κοντινό που μου έβγαλε είναι το ¨Με μια συγγνώμη" από Άννα Βίσση (2003)... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Thresh έχει "καρφιτώσει" αυτό το θέμα

Μήπως αυτό;  Νίκος Βέρτης Συγγνώμη;

 

2 ώρες πριν, kostisxxx είπε

Δεν είναι αυτό .. ευχαριστώ πάντως! 

"Όσο και αν παρακαλάς δεν κολλάνε με μια συγνώμη οι καρδιές "

Ρεφρεν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostisxxx είπε

Όχι Χρύσα μου! Ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου 

Δες και Μυτιληναίο το δεν είναι όλες ίδιες οι καρδιές, είναι παλιό, νέο, γρήγορο, λαϊκό, τι είναι περίπου. Γιατί μπορεί να μη θυμάσαι καλά τους στίχους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, XrysaKakou είπε

Δες και Μυτιληναίο το δεν είναι όλες ίδιες οι καρδιές, είναι παλιό, νέο, γρήγορο, λαϊκό, τι είναι περίπου. Γιατί μπορεί να μη θυμάσαι καλά τους στίχους .

Γεια σου Χρύσα μου! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Είσαι πολύ γλυκιά!Πάει κάπως έτσι : "Από τον ύπνο θα ξυπνάς μες τα κλάματα και δεν χωρίζουμε θα λες, όσο και αν παρακαλάς δεν κολάν με μια συγνώμη οι καρδιές "

Λαϊκός είναι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostisxxx είπε

Γεια σου Χρύσα μου! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Είσαι πολύ γλυκιά!Πάει κάπως έτσι : "Από τον ύπνο θα ξυπνάς μες τα κλάματα και δεν χωρίζουμε θα λες, όσο και αν παρακαλάς δεν κολάν με μια συγνώμη οι καρδιές "

Λαϊκός είναι! 

Εεε τώρα με σκλαβώνεις θα ψάξω εντατικότερα 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εφαγα μια φλασια απο ενα τραγουδι που ειχα ακουσει σε ενα club στα τελη του ΄80 αρχες ΄90 δεν θυμαμαι ακριβως.
Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν Ισπανοφωνο και στο ρεφρεν ελεγε κατι σαν Matador
Ο ρυθμος του ηταν σαν το High hopes των Havalinas αλλα με πιο αγρια κρουστα που θυμιζανε και το Mala vida των Mano Negra
Να πω εδω οτι αυτο το τραγουδι δεν το εχω ξανακουσει πουθενα απο τοτε και μπορει να παιζονταν μονο στο συγκεκριμενο club που λεγοταν Poco Loco και ηταν στην Κατερινη.Το αναφερω γιατι ηταν πολυ γνωστο club τοτε και μπορει καποιος απο΄δω να ειχε παει τοτε και να το ακουσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, sakis han είπε

Ρε παιδια εφαγα μια φλασια απο ενα τραγουδι που ειχα ακουσει σε ενα club στα τελη του ΄80 αρχες ΄90 δεν θυμαμαι ακριβως.
Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν Ισπανοφωνο και στο ρεφρεν ελεγε κατι σαν Matador
Ο ρυθμος του ηταν σαν το High hopes των Havalinas αλλα με πιο αγρια κρουστα που θυμιζανε και το Mala vida των Mano Negra
Να πω εδω οτι αυτο το τραγουδι δεν το εχω ξανακουσει πουθενα απο τοτε και μπορει να παιζονταν μονο στο συγκεκριμενο club που λεγοταν Poco Loco και ηταν στην Κατερινη.Το αναφερω γιατι ηταν πολυ γνωστο club τοτε και μπορει καποιος απο΄δω να ειχε παει τοτε και να το ακουσε

Καλημέρα.. φαντάζομαι ότι αυτό που έβγαλε σε αναζήτηση στο YouTube θα το έχεις δεί!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/1/2024 στις 11:43 ΜΜ, sakis han είπε

Ρε παιδια εφαγα μια φλασια απο ενα τραγουδι που ειχα ακουσει σε ενα club στα τελη του ΄80 αρχες ΄90 δεν θυμαμαι ακριβως.
Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν Ισπανοφωνο και στο ρεφρεν ελεγε κατι σαν Matador
Ο ρυθμος του ηταν σαν το High hopes των Havalinas αλλα με πιο αγρια κρουστα που θυμιζανε και το Mala vida των Mano Negra
Να πω εδω οτι αυτο το τραγουδι δεν το εχω ξανακουσει πουθενα απο τοτε και μπορει να παιζονταν μονο στο συγκεκριμενο club που λεγοταν Poco Loco και ηταν στην Κατερινη.Το αναφερω γιατι ηταν πολυ γνωστο club τοτε και μπορει καποιος απο΄δω να ειχε παει τοτε και να το ακουσε

Παίζει να είναι το παρακάτω:

Ritmo Ritmo - Matador

 

Επεξ/σία από Brainkill4r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...