Προς το περιεχόμενο

Βραχύς χαλινός πέους κοντό πετσάκι και laser αποκατάσταση


διμιτρισχατζ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω κοντο πετσακι αυτο που λεμε βραχυς χαλινος. Σκεφτηκα την αποκατασταση με laser πρεπει να ειναι πολυ καλη επιλογη και διαβασα διαφορα 

οπως εδω http://phimosi.blogspot.com/p/blog-page_01.html στον κ Θανο

θα ήθελα λίγη βοηθεια ευχαριστω πολύ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το ίδιο θέμα (βραχύ χαλινό) με πολύ αίμα από ένα σημείο και μετά, οπότε πήγα αναγκαστικά για επέμβαση.

Εγώ βέβαια δεν είχα θέμα με τη φίμωση, το πρόβλημα ήταν μόνο ο κοντός χαλινός που από ένα σημείο κι έπειτα έσπαγε. Ήμουν και 19 ετών, οπότε όπως αντιλαμβάνεσαι δεν αντεχόταν η αποχή. 😛

Ιδιώτης γιατρός μου ζήτησε 300 ευρώ για να γίνει το κόψε - ράψε σε κλινική, με τοπική - εννοείται- αναισθησία.

Τελικά πήγα στο Σισμανόγλειο, και καλά ως επείγον. Η ειδικευόμενη κοπελίτσα εκεί ήταν - δεν ήταν 30, και όχι άσχημη, οπότε καταλαβαίνεις συναίσθημα. 😛

Δε με πόνεσε καθόλου, να φανταστείς δε μου έκαναν καν ένεση γιατί δεν είχα ξανακάνει ξυλοκαΐνη, με μία αλοιφή την έβγαλα. Προς το τέλος μόνο, στα ράμματα, όταν είχε περάσει κάνα μισάωρο από την εφαρμογή, άρχισα να αισθάνομαι ελαφρώς τσιμπήματα.

Η επόμενη μέρα ήταν πολύ ενοχλητική, μου είχε τυλίξει το γαριδάκι σα ντολμά με τις γάζες, πονούσα στην ούρηση, έβρεχα και τη γάζα, μία αηδία.

Πήγα για 3-4 απανωτές μέρες εκεί να μου αλλάξει τις γάζες, με έβαζε πάντα πρώτο - πρώτο (φωνάζοντας ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ) και γκρίνιαζαν οι παππούδες που ήταν εκεί από το πρωί. Μετά μου είπε να καθαρίζω την περιοχή μία φορά τη μέρα με χαμομήλι. Τα ράμματα θα έφευγαν σε 2-3 μήνες, αλλά εγώ είχα σχέση και δεν άντεχα την αναμονή. Μόλις επουλώθηκε πλήρως, τα έκοψα μόνος μου στον 1,5 μήνα. Έκτοτε όλα καλά, ακόμα και στις πιο βίαιες διεισδύσεις δεν έχω ενοχληθεί.

Μην ακούς βλακείες για χαμένη αίσθηση κλπ, αυτά γίνονται με την περιτομή. Εμένα με βοήθησε να έχω φυσιολογικότερη λειτουργία, πριν αν το παρακούραζα πονούσε και δε μπορούσα να τελειώσω.

Το εκνευριστικό είναι οι πρώτες 24 ώρες, δεν πονάς, αλλά είσαι μίζερος. Θέλει προσοχή για άλλες 48 και αποχή από το σεξ για κάνα μήνα. Εγώ δεν έχω παράπονο, μου βγήκε τσάμπα, πέρασα όχι άσχημα και η λειτουργία του οργάνου είναι ακριβώς αυτή που θα έπρεπε να είναι. 1-2 ουλές έχουν μείνει στο βλεννογόνο εσωτερικά, να θυμίζουν ότι γεννήθηκα με προβληματικό πουλάκι και το έφτιαξα μεγάλος. 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Panas76 είπε

Από πείρα σου λέω μη το κόψεις 

Μετά στο σεξ δε θα νοιώθεις πολλά 

άλλο ο ο βραχύς χαλινός άλλο η φίμωση

 

και επειδή τα έχω κόψει όλα, ειδικά αν κάνεις τη φάση μεγάλος έτσι κι αλλιώς νιώθεις λιγότερα από ότι μικρότερος, οπότε ουσιαστική διαφορά δεν θα νιώσεις στην αίσθηση (εκτός αν δεν κάνεις ποτέ σεξ; ) 

με τον χαλινό έτσι κι αλλιώς δεν παίζει διαφορά, η βασική διαφορά και η πιο σοβαρή επέμβαση είναι η περιτομή.. ο χαλινός είναι μια βλακεία και μισή, ούτε 10 μέρες επούλωση 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...