Προς το περιεχόμενο

Internet Θεσσαλονικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δεν με καλύπτει ούτε το δίκτυο hcn ούτε htelco, ποια άλλη προτείνε με το δυνατότερο χαμηλό πάγιο;

Επεξ/σία από theo93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, theo93 είπε

Τελικά δεν με καλύπτει ούτε το δίκτυο hcn ούτε htelco, ποια άλλη προτείνε με το δυνατότερο χαμηλό πάγιο;

Τι να σε πω αδερφέ, είχε μια προσφορά η nova με προπληρωμή για ένα χρόνο (12μηνο) αλλά όταν τους πήρα τηλ με λένε έχει και 75€ τέλος ενεργοποίησης και δεν το κάνω γτ δε γουστάρω νταβατζιλικια. Αυτό για μένα που δεν έχω γραμμή. Αν εσύ εχεις, ίσως είναι πιο φθηνά για μεταφορα, μπες στο site και ζητά να σε καλέσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vins είπε

Τι να σε πω αδερφέ, είχε μια προσφορά η nova με προπληρωμή για ένα χρόνο (12μηνο) αλλά όταν τους πήρα τηλ με λένε έχει και 75€ τέλος ενεργοποίησης και δεν το κάνω γτ δε γουστάρω νταβατζιλικια. Αυτό για μένα που δεν έχω γραμμή. Αν εσύ εχεις, ίσως είναι πιο φθηνά για μεταφορα, μπες στο site και ζητά να σε καλέσουν.

Νομίζω βγαίνει στα 15 περίπου οπότε αν κάνουν δώρο τα τέλη σύνδεσης θα το κάνω, ευχαριστώ ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, theo93 είπε

Νομίζω βγαίνει στα 15 περίπου οπότε αν κάνουν δώρο τα τέλη σύνδεσης θα το κάνω, ευχαριστώ ;)

15 και κάτι ναι, εμένα με το αρνηθηκαν, λέει δε γίνεται είναι φιξ, μακάρι να στα δώσουν, αν έχεις ηδη γραμμή είναι στα 37€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

15 και κάτι ναι, εμένα με το αρνηθηκαν, λέει δε γίνεται είναι φιξ, μακάρι να στα δώσουν, αν έχεις ηδη γραμμή είναι στα 37€

Όταν εννοείς γραμμή, να έχει πρίζα τηλεφώνου έτσι;

Γιατί η hcn εννοούσε να είχε δίκτυο δικό της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δεν θα πηγαινα για κανενα λογο σε μια τετοια εταιρια οπως η HTELCO που απλα την βρηκα μεσω του forum εδω. Χωρις κριτικες και απλα ενα site ειναι προφανως αντιεπαγγελματικο να μου ζητανε στοιχεια μεσω email χωρις να υπαρχει ενα γραφειο να παω να συννενοηθω. Για την HCN που εχω θα πω ομως τα καλυτερα σε οποιον με ρωτουσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Λοιπόν η εταιρία είναι καινούργια οπότε λογικό να αντιμετωπίζει προβλήματα. Ναι, μπορεί να καθυστερούν. Ναι, μπορεί να αντιμετωπίζουν και άλλα προβλήματα. Αλλά παιδιά με 15€ αυτή την στιγμή πιάνω αυτό.   

Διαλέγεις και παίρνεις. ;)

Screenshot 2018-11-10 at 22.18.02.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ έντονη κινητικότητα στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης , αφού πρώτα πέρασαν καλώδια ( πορτοκαλί) που μάλλον πρόκειται για οπτική ίνα σήμερα είδα εργασίες και στην καμπίνα που απ' ότι κατάλαβα θα αντικαταστήσουν.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2018 στις 10:37 ΜΜ, sortep_17 είπε

Λοιπόν η εταιρία είναι καινούργια οπότε λογικό να αντιμετωπίζει προβλήματα. Ναι, μπορεί να καθυστερούν. Ναι, μπορεί να αντιμετωπίζουν και άλλα προβλήματα. Αλλά παιδιά με 15€ αυτή την στιγμή πιάνω αυτό.   

Διαλέγεις και παίρνεις. ;)

Screenshot 2018-11-10 at 22.18.02.png


Μπορείς, σε παρακαλώ, να δοκιμάσεις ένα:
 

ping 8.8.8.8 -n 100


και να μας πεις
το ποσοστό loss στα Packets
και τα Maximum κι Average;

(αν έχεις χρόνο να το τρέξεις για περισσότερες από 100 επαναλήψεις, θα ήταν ακόμα καλύτερα)


Επίσης θα είχε ενδιαφέρον και το αποτέλεσμα ενός:
 

tracert 8.8.8.8

για να δούμε την δρομολόγηση· πως βγαίνει στο εξωτερικό.
(κρύβοντας τις εσωτερικές σου IP)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει κανένας πληροφορίες για την nictech?

Ηρθε ένας άνθρωπος της εταιρείας τυχαία στο γραφείο μας και έτσι έμαθα την εταιρεία.

Μπηκα στο site και ειδα ότι έχει καλές τιμές. 

Χρησιμοποιεί κανείς αυτή την εταιρία; Είναι αξιόπιστη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα, επαναφέρω το θέμα λίγο καιρό μετα.
Ψάχνω  να αλλάξω εταιρεία μιας και λιγει το συμβολαιο μου. [cosmote 24αρα΄με 18 ευρω το μηνα, (ποιανω σταθερα 19 στο σπίτι) ]Μένω κέντρο καμάρα. 
Και ψάχνω να βρω εταιρεία με καλύτερη ταχύτητα, θα ήθελα να δοκιμάσω οπτική ίνα αν και δεν ξερω κατα πόσο θα είναι εφικτο, μου εχει ερθει ενα διαφημιστικο της htelco και αυτά που φαίνεται να προσφέρει είναι  αρκετά καλά για να είναι αληθινά. Τελικά έχετε δοκιμάσει καμία από αυτές τις εταιρείες? Μίλησαν κάποιοι για κεραία για συνδεση στο δικτυο της htelco, ισχύει? 
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, supernatural13 είπε

Καλησπερα, επαναφέρω το θέμα λίγο καιρό μετα.
Ψάχνω  να αλλάξω εταιρεία μιας και λιγει το συμβολαιο μου. [cosmote 24αρα΄με 18 ευρω το μηνα, (ποιανω σταθερα 19 στο σπίτι) ]Μένω κέντρο καμάρα. 
Και ψάχνω να βρω εταιρεία με καλύτερη ταχύτητα, θα ήθελα να δοκιμάσω οπτική ίνα αν και δεν ξερω κατα πόσο θα είναι εφικτο, μου εχει ερθει ενα διαφημιστικο της htelco και αυτά που φαίνεται να προσφέρει είναι  αρκετά καλά για να είναι αληθινά. Τελικά έχετε δοκιμάσει καμία από αυτές τις εταιρείες? Μίλησαν κάποιοι για κεραία για συνδεση στο δικτυο της htelco, ισχύει? 
Ευχαριστώ.

Απο οτι εχω καταλαβει, βαζουν κεραια μπαλκονι και κατεβαζει καλωδιο στο σπιτι σου. 60€ κοστος ( αν σκεφτει καποιος οτι 86€ ειναι η νεα συνδεση xdsl, πολυ καλη τιμη).
Στα 9,9€ και  15,9€ δεν εχει αριθμο τηλεφωνου και αν θελεις ειναι εξτρα το παγιο. Μπορεις να τους παρεις ενα τηλεφωνο και να δεις.

Εαν καλύπτεται η περιοχη, why not?

ΥΓ Λογικα το ping θα ειναι λιγο τσιμπημενο, μιας και μιλαμε για wireless. Τσιμπημενο σε σχεση με οπτικη ινα στο router, οχι με χαλκο.

Επεξ/σία από alkis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2019 στις 9:44 ΜΜ, supernatural13 είπε

Καλησπερα, επαναφέρω το θέμα λίγο καιρό μετα.
Ψάχνω  να αλλάξω εταιρεία μιας και λιγει το συμβολαιο μου. [cosmote 24αρα΄με 18 ευρω το μηνα, (ποιανω σταθερα 19 στο σπίτι) ]Μένω κέντρο καμάρα. 
Και ψάχνω να βρω εταιρεία με καλύτερη ταχύτητα, θα ήθελα να δοκιμάσω οπτική ίνα αν και δεν ξερω κατα πόσο θα είναι εφικτο, μου εχει ερθει ενα διαφημιστικο της htelco και αυτά που φαίνεται να προσφέρει είναι  αρκετά καλά για να είναι αληθινά. Τελικά έχετε δοκιμάσει καμία από αυτές τις εταιρείες? Μίλησαν κάποιοι για κεραία για συνδεση στο δικτυο της htelco, ισχύει? 
Ευχαριστώ.

Υποθέτω έχεις φοιτητικό adsl...

Δες για HCN με 26€ δίνει 120/120 fiber.

Αλλιώς μείνε εκεί που είσαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2018 στις 10:37 ΜΜ, sortep_17 είπε

Λοιπόν η εταιρία είναι καινούργια οπότε λογικό να αντιμετωπίζει προβλήματα. Ναι, μπορεί να καθυστερούν. Ναι, μπορεί να αντιμετωπίζουν και άλλα προβλήματα. Αλλά παιδιά με 15€ αυτή την στιγμή πιάνω αυτό.   

Διαλέγεις και παίρνεις. ;)

Screenshot 2018-11-10 at 22.18.02.png

Σε ποια εταιρία αναφέρεσαι;

Στις 26/11/2018 στις 10:45 ΜΜ, alex ch είπε

Παιδιά έχει κανένας πληροφορίες για την nictech?

Ηρθε ένας άνθρωπος της εταιρείας τυχαία στο γραφείο μας και έτσι έμαθα την εταιρεία.

Μπηκα στο site και ειδα ότι έχει καλές τιμές. 

Χρησιμοποιεί κανείς αυτή την εταιρία; Είναι αξιόπιστη; 

Έχω κάνει 6μηνο πρόγραμμα με το βασικό της πακέτο.

Με το καλώδιο έχω πολύ καλές ταχύτητες σχεδόν 20 σταθερά και ping κάτω απο 10, ένα ψιλοαρνητικό είναι ότι στο σπίτι σου κατεβάζουν ένα ethernet καλώδιο και πρέπει εσύ να συνδέσεις modem ή ap.

Εγώ σύνδεσα ένα παλιό εποχής connx και πιάνω στα υπόλοιπα δωμάτια 12-15mbs.

Ότι άλλο θες ρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...