Προς το περιεχόμενο

Εγκαίνια πλαίσιο Αγίας Παρασκευής


Giannis Vasi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SPANK είπε

Παγίδα δεν μπορεί να είναι σε μεγάλα τέτοια μεγάλα μαγαζιά και εφόσον το έχει σε επίσημο φυλλάδιο , απλά όπως και με την go pro που έπρεπε να πάω απο εκει για να την βρώ και για το laptop πρέπει να πάς να το προλάβεις απο εκει

Σ ευχαριστω για το απάντηση, παγίδα δεν εννοούσα να λένε ψέμματα , αλλα πχ να ,γνώμη αξίζει και τοσο το λαπτοπ αυτο η να μην ειναι κ τοσο εντυπωσιακή η τιμη για την ποιοτητα κ τα χαρακτηριστικά του λαπτοπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι προσφορές εγκαινίων έληξαν.

Off topic.

Spoiler

 

Λίγα λόγια να αναφέρω για το κτίριο. 

Ήταν κτίριο επιπλάδικου περασμένων δεκαετιών.  Δεν το γκρέμισαν γιατί έχει αλλάξει ο συντελεστής δόμησης και θα έπρεπε να χτίσουν μικρότερο. Συν ότι στην οροφή είναι η κατοικία του ιδιοκτήτη.  Νομίζω ότι γκρέμισαν όλα τα δάπεδα πλην του επάνω, έβαλαν μανδύα στις κολώνες και ουσιαστικά έβαλαν έναν μεταλλικό σκελετό, νέους υαλοπίνακες κλπ κλπ.  Τα δάπεδα είναι κούφια.  Με αυτό τον τρόπο μπορούν να αλλάξουν την διαρρύθμιση κάθε ορόφου περνώντας καλώδια κλπ απλά σηκώνοντας τα πλακίδια του δαπέδου.

Υποθέτω ότι λόγω πολύ κόσμου αυτά λειτουργούσαν προς το άνω όριο αντοχής για αυτό και η "σεισμική" εμπειρία μου. 

Το κατάστημα είναι στα πρότυπα και των άλλων μεγάλων καταστημάτων που έχω δει, όπως π.χ. στον Άλιμο.  Δίνει μια αίσθηση μεγαλείου.  Όπως και τα κοντινά του Κωτσόβολος και M/M τον περισσότερο καιρό θα είναι άδεια από κόσμο.  Προφανώς και βγάζουν τα λεφτά τους, τα έξοδα πρέπει να είναι τεράστια.  Αυτό δικαιολογεί και τις σχετικά ακριβές τιμές που έχουν σε σχέση με άλλα μικρότερα καταστήματα.

Δυστυχώς από τη στιγμή που άνοιξε (άνοιξαν) οι μεγάλοι, έφυγαν από την περιοχή μικρότερα καταστήματα και έγινε μονόδρομος η αγορά από αυτούς αν βιάζεσαι για κάτι (που είναι τις περισσότερες φορές).  Τα μικρότερα καταστήματα που εμφανίστηκαν τοπικά (κυρίως με την λογική του repair shop) δυστυχώς έχουν ακριβές τιμές στα υλικά (κατανοητό).

Μπορεί το πλαίσιο να το βλέπω με μισό μάτι, από την άλλη μου έτυχε το εξής, δίσκος SSD μου παρουσίασε συμπτώματα αμνησίας την τελευταία βδομάδα πριν λήξει η 3χρονη εγγύηση.  Μου τον άλλαξαν παρόλο που το πρόβλημα ήταν εξαιρετικά δύσκολο να εντοπιστεί (έπρεπε να γεμίσεις το δίσκο και μετά να κάνεις MD5 μετά από μερικές μέρες έξω από ρεύμα για να δεις ότι αρκετά αρχεία είχαν αυτοκαταστραφεί) 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

*Μέσα στο κεφάλι των υπεύθυνων οποιασδήποτε μεγάλης αλυσίδας στην Ελλάδα διαβάζοντας τα τελευταία ποστ*

"Αυτοί οι τύποι του insomnia έχουν ανέβει επίπεδο.Αντέξαμε να μας εκθέτουν για τις ψευτοπροσφορές μας,αντέξαμε το κράξιμο για τα απαρχαιωμένα συστήματα μηχανογράφησης/τιμολόγησης που έχουμε,αντέξαμε μέχρι και τις κατηγορίες οτι τα μπουμπούκια μας εκμεταλλεύονται αθέμιτα τα δήθεν ξεστοκαρίσματα. Αλλά πλέον μας την λένε και για τις μηχανικές αντοχές και τα υλικά δόμησης των καταστημάτων μας...Παραδινόμαστε!!!"

 

😂🤣😁

Επεξ/σία από pedrojay
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...