Προς το περιεχόμενο

vodafone router (πέθανε το παλιό)


slvsnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα ένα netfaster iad 2, δε θυμάμαι από πότε.... νομίζω από το 2010 (εποχή hol).

δυστυχώς όμως μας άφησε χρόνους.  το τροφοδοτικό του μόνο που δεν έλιωσε, κάτι πρέπει να πέχτηκε με το ρεύμα και πλέον δεν ανοίγει.

αν βρω άλλο τροφοδοτικό θα το δοκιμάσω αλλά δεν ελπίζω.

Λογικά αν ενημερώσω τη vodafone θα μου το αλλάξει δωρεάν, σωστά; τι router δίνουν τώρα; μπορώ να επιλέξω ανάμεσα σε κάποια;  το netfaster με είχε βολέψει διότι είχε ενσωματωμένο το noip. αυτό το χαρακτηριστικό το χρειάζομαι.

τώρα έβαλα προσωρινά ένα παλιό linksys wag200g αλλά από εκεί κλείδωνα στα ~15  τώρα είμαι στα μισά (7126 kbps down και 640 kbps Up). τι διάολο γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είχες νέα με το θέμα?

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (κάηκε το ρουτερ) και μου λένε ότι έχουν έλειψη στα ρουτερ και πρέπει να έρθει τεχνικός από το σπίτι.....(?????.......)

Περιμένω και καλά να με καλέσουν για ραντεβού εδώ και 3-4 μέρες και τίποτε.

Στο linksys έβαλες τπτ username / password ή δουλεψε έτσι καρφι? (έχω κ εγώ ένα παλιό κ ίσως το δοκιμάσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν ελειψη στα zte zxhn h267a που δίνουν στα vdsl αλλά τα δίνουν και στης adsl γραμμές 

Εγώ περίμενα 9 μέρες για να με καλέσουν για να έρθει ο τεχνικός  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, bill2015 είπε

Έχουν ελειψη στα zte zxhn h267a που δίνουν στα vdsl αλλά τα δίνουν και στης adsl γραμμές 

Εγώ περίμενα 9 μέρες για να με καλέσουν για να έρθει ο τεχνικός  

τρομερό!

Ο τεχνικός που ήρθε τελικά τι έκανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, bill2015 είπε

Αππα παρελαβε το παλιο και μου αφησε το νεο 

Το συνδεσε ειδε οτι οοα δουλευουν καλα και εφυγε

Ποιο modem σου έβαλε; γιατί περιμένω και εγω να έρθει απο εβδομάδα να μου φέρει modem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ZTE βάζουν αλλά όπως σωστά ειπώθηκε είχαν έλλειψη τις προηγούμενες μέρες.

Δες και πες μας, σε ένα γνωστό μου του έδωσαν προσωρινά ένα μεταχειρισμένο με το σήμα της HOL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά το Αμερικανικό εμπάργκο στην ΖΤΕ που κράτησε 2 μήνες και κόντεψε να αναγκάσει την ZTE να βάλει λουκέτο

Φαίνεται οτι οι Κινέζοι τα βρήκαν με τον Τράμπ και σιγά σιγά θα εξομαλυνθεί η κατάσταση και θα επανέλθει η τροφοδοσία με συσκευές στους παρόχους...

 

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. 

Να ενημερώσω πως μετά από επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα της vodafone μου έδωσαν κωδικούς για το ρούτερ. 
username: [email protected]

password: guest

Τους είπα πως δεν ήρθε ποτέ μήνυμα που να δίνει τους κωδικούς και μου απάντησαν πως επειδή είναι το ίδιο σε όλους γι'αυτό. (!) Εν τω μεταξύ ούτε στο site της vodafone υπάρχει η παραμικρή πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω άπειρες αποσυνδέσεις εδώ και 5 μέρες που πήγα σ'αυτούς και μου λένε ότι μπορεί να φταίει κι αυτό. Μου άλλαξαν δύο φορές προφίλ. Το μόνο καλό με το τελευταίο είναι ότι ξανασυνδέεται μόνο του το ρούτερ όταν πέφτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/07/2018 at 00:39, slvsnt said:

είχα ένα netfaster iad 2, δε θυμάμαι από πότε.... νομίζω από το 2010 (εποχή hol).

δυστυχώς όμως μας άφησε χρόνους.  το τροφοδοτικό του μόνο που δεν έλιωσε, κάτι πρέπει να πέχτηκε με το ρεύμα και πλέον δεν ανοίγει.

αν βρω άλλο τροφοδοτικό θα το δοκιμάσω αλλά δεν ελπίζω.

Λογικά αν ενημερώσω τη vodafone θα μου το αλλάξει δωρεάν, σωστά; τι router δίνουν τώρα; μπορώ να επιλέξω ανάμεσα σε κάποια;  το netfaster με είχε βολέψει διότι είχε ενσωματωμένο το noip. αυτό το χαρακτηριστικό το χρειάζομαι.

τώρα έβαλα προσωρινά ένα παλιό linksys wag200g αλλά από εκεί κλείδωνα στα ~15  τώρα είμαι στα μισά (7126 kbps down και 640 kbps Up). τι διάολο γίνεται;

firmware update στο linksys και Operation mode : adsl2+ καρφωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...