Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Ενεργοποίηση πρώτης FTTH σύνδεσης για οπτική ίνα στο σπίτι με ταχύτητες 100 και 200Mbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Fotis13 said:

Για το χιλιαρι  λεω ρε συ ...

Νομίζω ότι για μέχρι 200αρι πακέτο λέει η ανακοίνωση του ΟΤΕ.

https://www.cosmote.gr/fixed/documents/10280/237357508/anakoinosh_diathesis_ftth.pdf/d9908faf-c8ee-455b-86b8-75b3660cc8aa

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 χρονια περιμενω ακομα το vdsl να περασει απο αγιους αναργυρους γελιοτητες ιντερνετ για 10000 χιλιαδες σπιτια.Στα @@ μας τι βγαζετε οταν θα χω 50αρι ιντερνετ στα 40 μου ειμαι 31 και απο τα 26 μου λενε στο οτε συντομα κοντα σας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, ravensin said:

4 χρονια περιμενω ακομα το vdsl να περασει απο αγιους αναργυρους γελιοτητες ιντερνετ για 10000 χιλιαδες σπιτια.Στα @@ μας τι βγαζετε οταν θα χω 50αρι ιντερνετ στα 40 μου ειμαι 31 και απο τα 26 μου λενε στο οτε συντομα κοντα σας.

To VDSL στους Αγ.Αναργύρους το έχει αναλάβει η Wind νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ravensin είπε

4 χρονια περιμενω ακομα το vdsl να περασει απο αγιους αναργυρους γελιοτητες ιντερνετ για 10000 χιλιαδες σπιτια.Στα @@ μας τι βγαζετε οταν θα χω 50αρι ιντερνετ στα 40 μου ειμαι 31 και απο τα 26 μου λενε στο οτε συντομα κοντα σας.

Λαθος τοπικ ,βρες ενα της Wind και κραξε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paladin-}LoA{- είπε

Ουγκάντα.... Έχω 500Mbps download / upload με FTTH Νορβηγία, υπάρχει εκεί κοντά δεκαετία και ο ΟΤΕ πανηγυρίζει που το φέρνει το 2018... ή μηπως να πω το 22...Και κόβει και το upload στο ένα δέκατο... Ότι να ναι πραγματικά.... Οτι σαβούρα εχει η Deutsche Telecom την φερνουν Ελλάδα και μετά όταν παρουσιάζουν τεχνολογίες δεκαετίας και πάνω κάνουν και ειδική εκδήλωση λες και ανακάλυψαν τον τροχό... 

Οτι και να εχεις μεσα στο κρυο εισαι και στην μιζερια και φοβασαι μην σε απολυσουν τωρα που εκατσε η βαρκα με τα πετρελαια. Α και αμα θες να δεις ουγκαντα κοψε βολτες σε κατι γειτονιες στο Οσλο....   

Επεξ/σία από makedon1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Ασφαλώς κι όχι, 1 byte = 8bit κι από εκεί και πέρα τα Kilo/Mega/Giga είναι 1024 κι όχι 1000 μιας και είμαστε binary...

Ρε φιλε εχεις πλακα.. δηλαδη σε πειραξε που παρελειψα 120 κιλομπαιτ ενω εσυ ας πουμε το εβγαλες 1.5 μεγαμπαιτ λιγοτερο το download.. οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, exor said:

Ρε φιλε εχεις πλακα.. δηλαδη σε πειραξε που παρελειψα 120 κιλομπαιτ ενω εσυ ας πουμε το εβγαλες 1.5 μεγαμπαιτ λιγοτερο το download.. οκ 

Εγώ έχω πλάκα ή εσύ που δεν ξέρεις ότι τα 5.5Mbyte/sec είναι 44Mbit/sec (1Mbyte=8Mbit) και πιστεύεις ότι είναι 54-56, το οποίο είναι και πάνω από το ονομαστικό πακέτο σύνδεσης? ROFL

Επεξ/σία από ThReSh
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Εγώ έχω πλάκα ή εσύ που δεν ξέρεις ότι τα 5.5Mbyte/sec είναι 44Mbit/sec και πιστεύεις ότι είναι 54-56, το οποίο είναι και πάνω από το ονομαστικό πακέτο σύνδεσης? ROFL

Εξηγησα οτι πιανει μεχρι και 5.9 download .. αρα γυρω στα 46mbit .. 50 μεγκαμπιτ ειναι 6.5 μεγκαμπαιτ εχεις δικιο αρα η πλακα ειναι σε μενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, exor said:

Εξηγησα οτι πιανει μεχρι και 5.9 download .. αρα γυρω στα 46mbit .. 50 μεγκαμπιτ ειναι 6.5 μεγκαμπαιτ εχεις δικιο αρα η πλακα ειναι σε μενα 

Τώρα βάζεις τις τελείες...

1 hour ago, exor said:

Φιλε μου εννοω 54 με 56 και 59 εχω δει... 5.5 mb download ..το 5.1 με 5.4 ειναι παντα

Εδώ έγραφες 54, 56, 59, όχι 5.4 5.6 ή 5.9...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ThReSh είπε

*Στα οικιακά πακέτα ισχύει μηνιαία χρήση 10% του συνολικού όγκου χρήσης του δικτύου (3,5TB Download/ 3,5TB Upload). 

αυτο εδω τι εννοει ?

οτι μπορεις να κανεις χρηση μεχρι 3,5tb download και upload ??? κατι σαν την ογκοχρεωση που ειχαμε

παλια στο δορυφορικο ιντερνετ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμενομενες οι αντιδρασεις των μελων εδω, ακομη και 1Gbps να δωσουν παντα καποιος θα πει οτι στο γαλαξια της Ανδρομεδας ξεκινησαν το πιλοτικο στο 1Tbps.

Να υπενθυμισω μονο οτι για να κανεις το ταξιδι για τον γυρο του κοσμου ΠΑΝΤΑ θα ξεκινησεις με ενα πρωτο μικρο βημα, εαν με το πρωτο βημα ξεκινας να λες οτι δεν θα φτασεις ποτε στον προορισμο σου, τοτε αστο καλυτερα.

ΥΓ Θελουμε προσφορα σε σκληρους δισκους, πρεπει να κατεβασουμε ΟΛΟ το ιντερνετ

Επεξ/σία από orck
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...