Προς το περιεχόμενο

Απάτη ? στα εισιτήρια της συναυλίας Scorpion 16 Ιουλίου 2018, 21:00 ΚΑΛΛΙΜΑΡΜΑΡΟ


MANOLIS50

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συναυλία Scorpions Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018, 21:00 ΚΑΛΛΙΜΆΡΜΑΡΟ
Αγόρασα από την πολυδιαφημισμένη εταιρεία viagogo (Ελβετική με εμφάνιση και ως viagogo.gr ) δυο εισιτήρια.
Η viagogo στις 16-6-2018 εισέπραξε από τραπεζικό λογαριασμό μου 111,71 evro για τα 2 εισιτήρια και μέχρι σήμερα 11-7-2018 παρά την διαβεβαίωση της πως θα τα έχω μια εβδομάδα πριν την συναυλία, δεν μου τα έστειλε.
Η ΟΡΓΆΝΩΣΗ /ΠΑΡΑΓΩΓΉ της συναυλίας
Κρατική Ορχήστρα Αθηνών (Μέγαρο Μουσικής) δήλωσε πως δεν έχει σχέση με την viagogo.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στο πρωτο αποτελεσμα :

viagogo Ανταλλαγή Εισιτηρίων: Εισιτήρια - Συναυλίες, Αγώνες & Θέατρο

νομιζω ηταν ξεκαθαρο πως αν δεν υπηρχαν διαθεσιμα εισιτηρια ή προς ανταλλαγη δε θα παραλαμβανες τιποτα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου φαίνεται απάτη η ιστοσελίδα. Τα αρνητικά σχόλια είναι επειδή οι τιμές που μεταπωλούνται τα εισιτήρια στο site είναι πολύ υψηλότερες από τις αρχικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MANOLIS50 είπε

Συναυλία Scorpions Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018, 21:00 ΚΑΛΛΙΜΆΡΜΑΡΟ
Αγόρασα από την πολυδιαφημισμένη εταιρεία viagogo (Ελβετική με εμφάνιση και ως viagogo.gr ) δυο εισιτήρια.
Η viagogo στις 16-6-2018 εισέπραξε από τραπεζικό λογαριασμό μου 111,71 evro για τα 2 εισιτήρια και μέχρι σήμερα 11-7-2018 παρά την διαβεβαίωση της πως θα τα έχω μια εβδομάδα πριν την συναυλία, δεν μου τα έστειλε.
Η ΟΡΓΆΝΩΣΗ /ΠΑΡΑΓΩΓΉ της συναυλίας
Κρατική Ορχήστρα Αθηνών (Μέγαρο Μουσικής) δήλωσε πως δεν έχει σχέση με την viagogo.

 

Δευτερεύουσα αγορά είναι πάντα επικίνδυνη. Μπορεί να βρεθείς μεν με τα εισιτήρια αλλά να μην μπορείς να μπεις μέσα γιατί δεν είναι στο όνομά σου. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αυτο που λεει ο φιλος με την τράπεζα

Εξηγησε τους τι ακριβως εγινε και ισως τα γλιτώσεις αλλα τουλάχιστον 1 με 2 μηνες θα περιμενεις και αννν τα παρεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάτη είναι να πας να δεις του Scorpions. Αν έπεσες σε μαϊμού site και σου εφαγαν λεφτά, σκέψου ότι πλήρωσες ~120€ για να ΜΗΝ δεις τους Scorpions. 

😛

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MANOLIS50 είπε

Συναυλία Scorpions Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018, 21:00 ΚΑΛΛΙΜΆΡΜΑΡΟ
Αγόρασα από την πολυδιαφημισμένη εταιρεία viagogo (Ελβετική με εμφάνιση και ως viagogo.gr ) δυο εισιτήρια.
Η viagogo στις 16-6-2018 εισέπραξε από τραπεζικό λογαριασμό μου 111,71 evro για τα 2 εισιτήρια και μέχρι σήμερα 11-7-2018 παρά την διαβεβαίωση της πως θα τα έχω μια εβδομάδα πριν την συναυλία, δεν μου τα έστειλε.
Η ΟΡΓΆΝΩΣΗ /ΠΑΡΑΓΩΓΉ της συναυλίας
Κρατική Ορχήστρα Αθηνών (Μέγαρο Μουσικής) δήλωσε πως δεν έχει σχέση με την viagogo.

To site δεν μου βγάζει στοιχεία απάτης ( της έννοιας οτι πουλά χωρίς να στελνεις τιποτα) αλλά μεταπωλητη είτε μεμονωμένων εισητηρίων ή μαζικής έκπτωσης (στην αγορά χονδρικής απο τον προμηθευτή, οχι στον πελάτη) και για τη δική σου περιπτωση μπορώ να υποθέσω :

  • Οταν εβαλες παραγγελία δεν ειχαν καν τα εισιτήρια και θα τα αγοραζαν μετα
  • Πηγαν να αγοράσουν και δεν υπήρχε διαθεσιμοτητα απο τη διοργανώτρια και περιμένουν μηπως κάτσει καμια ακύρωση. Ζήσε Μάη...
  • Περιμένουν να μαζευτουν πολλές παραγγελίες και να ζητήσουν έκπτωση απο τη διοργανώτρια για μαζική παραγγελία. ΧΛΩΜΟ το βλέπω να το επιτυχουν (για την έκπτωησ) λόγω τεράστιας ζήτησης και ήδη ελάχιστης διαθεσιμοτητας.
  • Θεωρώ το πιο πιθανό 2-3 ημέρες (μπορεί και την παραμονή) να σε ενημερώσουν οτι λόγω τεχνικου προβλήματος δεν εχουν εισιτήρια και θα σου κάνουν refund (κάποια στιγμή)

Στη θέση σου θα άρχιζα να προετοιμάζομαι οτι μαλλον δε θα παω στη συναυλία, εκτος αν βρω αλλου εισιτηρια (και μαλιστα ακριβα).

Απο εκει και πέρα στειλε ενα email/φαξ γενικά γραπτό στην εταιρεία οτι αν δεν εχεις εντός 24 ωρων τα εισιτηρια, να σου κανουν αμεσο refund. Επειδή δεν θα σου απντησουν (ή θα σου πουν οτι τωρα τα τυπωνουμε) την επομενη θα πας στην τραπεζα για αμφισβητη συναλλαγης, τουλαχιστον να παρεις πισω τα λεφτά σου.

sorry bro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, firewalker είπε

Ακύρωσε το σε συνεννόηση με την τράπεζα.

κατ'εμε η τραπεζα κανονικα σε τετοιες περιπτωσεις δε πρεπει να ασχολειται. δηλαδη μπαινει ο αλλος σε ενα σαιτ που λεει "δευτρευσααα αγραα εισητρων ανα τ κοστμο" , η σε αλλο ξερω γω που πουλαει asdiddas με 15 ευρω και μετα φωναζει γιατι περιμενε original adidas  η εισιτηρια και η τραπεζα πρεπει να κατσει να σπαταλησει εργατοωρες για να μαζευει τις δικες του μαλακιες? την πατησες, καταπιε το και συνεχισε.

Επεξ/σία από duende
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, duende είπε

κατ'εμε η τραπεζα κανονικα σε τετοιες περιπτωσεις δε πρεπει να ασχολειται. δηλαδη μπαινει ο αλλος σε ενα σαιτ που λεει "δευτρευσααα αγραα εισητρων ανα τ κοστμο" , η σε αλλο ξερω γω που πουλαει asdiddas με 15 ευρω και μετα φωναζει γιατι περιμενε original adidas  η εισιτηρια και η τραπεζα πρεπει να κατσει να σπαταλησει εργατοωρες για να μαζευει τις δικες του μαλακιες? την πατησες, καταπιε το και συνεχισε.

Λάθος.

Η τράπεζα θα επιληφθεί την μη παραδοση το προιοντος, ειναι στα πλαισια των υποχρεώσεων της και δρα καλή τη πίστει του πελάτη. Αν ομως αφορά αγορά προϊόντων, πχ αγορασα adidas με 15 ευρω απο ενα ανωνυμο κινεζοσάιτ και ήρθαν, ακομα και μπαμ να κάνει οτι ειναι μαιμου, θα μου ρίξει άκυρο. Εννοείται οτι η τράπεζα κοιτά και τις 2 πλευρές και αμα τελικά διαπιστωσει πως ο πελάτης έκανε απάτες (π.χ. το παρελαβα και λεω οτι δεν ήρθε) θα στραφεί εναντιον μου με μήνυση που θα αξιώνει και τις εργατώρες και τον καφέ του ανθρώπου που ασχολήθηκε με το θεμα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...