Προς το περιεχόμενο

επιλογη αγορας μιας gaming-chair


powerblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σε παραθέσω σε αυτή την διεύθυνση από την επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας. Όπως θα δεις στον πίνακα κάθε "σειρά" της εταιρείας έχει συγκεκριμένες προδιαγραφές. Ρίξε μια ματιά εκεί δες και κανά βιντεάκι στο youtube και από εκεί και πέρα θα κρίνεις εσύ αν αξίζει την αγορά της και αν σου κάνει. Εγώ προσωπικά επειδή το έχω ψάξει θα την έπαιρνα με κλειστά μάτια αλλά το κόστος είναι απαγορευτικό για μένα. Έχει και άλλες εταιρείες οι οποίες είναι στα μισά λεφτά αλλά θα πρέπει και εκεί να το ψάξεις και δεις βίντεο στο Youtube αν υπάρχουν. Επίσης αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι ότι ο πίνακας που σε έδωσα είναι σε ίντσες και όχι σε εκατοστά οπότε θα πρέπει να κάνεις την μετατροπή για να καταλάβεις καλύτερα τις διαστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πια εινε η γνωμη σας για τις https://noblechairs.com/product/epic-pu-leather-black/

λενε οτι εινε παρα  πολυ καλες

πιστευεις οτι οι  gaming  chair ,μετα απο 2 ωρες   οτι εινε κουραστικες>>?? γιατι καπου διαβασα οτι μετα απο 2  ωρες δεν παλέυοντε και επισης οτι το κοστος τους εινε παρα  πολυ υψηλο//

ισχυει κατι τετοιο?

φιλε nikosthe15n το σχεδιαγραμμα με μπερδεψε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μπει μια τελεία από την δική μου πλευρά βλέπω ότι σου έχουν προταθεί αρκετά καλές σειρές της DX Racer. Κρίνεις και με βάση τις ανάγκες και το πορτοφόλι σου προχωράς. Καλές αγορές.

Επεξ/σία από SPANK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα δω τι θα κανω βασιλη  με την καρεκλα απλα και εγω ψαχνομε  για να  παρω κατι καλο καταλαβες? μπορει να ειμε κουραστικος αλλα δεν το κανο επιτηδες και περα απο αυτο δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου.

απλα  αυτο που με ανησυχει με τις  gaming καρεκλες οτι καπου διαβασα οπως ειπα πιο πανω οτι   μετα απο 2  ωρες δεν παλέυοντε  και γινοντε παρα  πολυ κουραστικες εννοω  για την  χρηση πανω απο 3 ωρες. δεν  γνωριζω αν ισχυει κατι  τετοιο. και γι αυτο θελω να ακουσω και απο αλλα ατομα που εχουν αγορασει gaming καρεκλες να μου πουν την γνωμη τους

επισης η αγορα  της gaming καρεκλας θα  γινει σε κανενα μηνα ,,,να δω να ακουσω και αλλες γνωμες  απο αλλα παιδια  που εχουν αγορασει και τις εχουν δοκιμασει,και μετα θα αποφασισω θελω να πω ολα τα πραγματα θελουν τον  χρονο  τους.

πρεπει να ακουσω και αλλες γνωμες και απο αλλα παιδια  . και μετα  θα κανω την  αγορα. ισως να υπαρχουν θετικα και αρνητικα με τις   gaming καρεκλες δεν πρεπει να τα  γνωριζω ολα αυτα τα πραγματα? πιστευω δεν εχω αδικο σε ολα αυτα  που  λεω.

μπορει να  υπαρχουν και καλυτερες και  πιο  πιοτικες μαρκες απο την  dxracer

 

πια εινε η γνωμη σας για τις https://noblechairs.com/product/epic-pu-leather-black/

λενε οτι οι  noblechairs εινε παρα  πολυ καλες.

Επεξ/σία από powerblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν έχω καταλήξει αν τρολλάρεις ή όχι και επειδή πρόσφατα αγόρασα καρέκλα θα σου προτείνω μια που δεν είναι gaming αλλά τα σπάει τόσο σε άνεση όσο και σε τιμή : ikea markus. Έχει άψογη πλάτη , χωράω εγώ που είμαι λεπτός και 1.75, ο πατέρας μου που είναι 1.85 και χοντρούλης και η μάνα μου που είναι 1.60 και μινιόν. Είχα το ίδιο θέμα, δεν ήξερα κατα πόσο θα με βολέψει μια καρέκλα που δεν μπορώ να δοκιμάσω απο κοντά. Και επειδή περνάω πολλές ώρες στον υπολογιστή λόγω μεταπτυχιακού χρειαζόμουν κάτι που να είναι οικονομικό (την πήρα σε προσφορά τελευταία κομμάτια απο Κηφισό 125 αντί για 179), καλή κατασκευή και στυλάτο ταυτόχρονα. Κάτι που κάποιους μπορεί να μην ενοχλεί αλλα για εμένα ήταν απαγορευτικό όσον αφορά τις gaming καρέκλες ήταν ο συνδιασμός πλαστικού με δερματίνη. Ακόμα και στις πιο ακριβές που κοίταξα δεν το αποφεύγει κάποιος. Ενώ η markus έχει 3 μοντέλα σε ύφασμα και ενα σε δέρμα. Δες την, είναι καρεκλάρα τόσο άνετη που δεν θέλω να σηκώνομαι ούτε για νερό. Καλή τύχη φίλε powerblade.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε  ευχαριστω  φιλε μου 

για  την  βοηθεια σου.

σε  ευχαριστω  φιλε μου 

για  την  βοηθεια σου.

θα παω  στο ικεα να  την  δω.

γι αυτο και ειπα οτι  θελω να  σχηματισω γνωμες.

παντως εινε μια παρα  πολυ  ομορφι καρεκλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν ποτε θελησω να παω σε gaming chair μπας και ανεβασω το win rate/fps μου στα games, θα κοιτουσα προς SecretLab μιας και εχω διαβασει θετικα σχολια στο αντιστοιχο θεμα του insomnia.
Φαινεται παρα πολυ καλη σε σχεση με τις dxracer. Δεν γνωριζω περαιτερω πληροφοριες, το δηλωνω απο τωρα.

Επεξ/σία από sistah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Τι εννοις Sirakousie; Για γηνε κατανοειτος γιατει δεν σε εκαταλαβαινουνμεν.

Άκου να σου πο, salvation81 ή carnation81 ή POP81 ήδεν ξέρο τι. Θέλω μια καρέκλα που να αντέχει το βάρος μου από τις 23:00 μέχρι τις 01:00 τις καθημερινές και ανοιχτό ωράριο τα Σαββατοκύριακα. Πια είνε ι καλίτερυ κατά τι γνώμι σου; Θέλω σχεδιάγραμμα, link, manual, 100 αξιολογήσεις και να με πάρη τηλέφωνο ο αντιπρόσωπος. Κι αν έχις πρόβλιμα θα σου δόσω το τηλ μου να με πάρεις salvation81.-

Επεξ/σία από siralexgio7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαλε χρηματικο οριο και διαβασε στο reddit/google για τις καλυτερες επιλογες σε αυτο το range.

Με ενα γρηγορο search οι εταιριες που κυριαρχουν σε mid range price ειναι οι DXRacer, SecretLab ,AKracing.
Mετα πας σε σοβαρες και πολυ ακριβες οπως Ergohuman και Herman Miller αλλα δεν ειναι gaming (oh god..).

Ειτε πας στην dx που σου προτειναν, ειτε στην χιλιοδοκιμασμενη και σιγουρη επιλογη της Ikea Marcus ειτε σε ενα απο τα (λιγα) μοντελα της SecretLab.
Tην Marcus μπορεις να την δοκιμασεις και οσον αφορα την DX, σιγουρα υπαρχει καποιο καταστημα με καρεκλες, περα απο τα διαθεσιμα του skroutz που θα την εχει για δοκιμη.
Κανε μια βολτα στα μαγαζια εσυ που βγαινεις και εξω.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/07/2018 at 18:54, stial said:

Εγώ που δεν έχω καταλήξει αν τρολλάρεις ή όχι και επειδή πρόσφατα αγόρασα καρέκλα θα σου προτείνω μια που δεν είναι gaming αλλά τα σπάει τόσο σε άνεση όσο και σε τιμή : ikea markus. Έχει άψογη πλάτη , χωράω εγώ που είμαι λεπτός και 1.75, ο πατέρας μου που είναι 1.85 και χοντρούλης και η μάνα μου που είναι 1.60 και μινιόν. Είχα το ίδιο θέμα, δεν ήξερα κατα πόσο θα με βολέψει μια καρέκλα που δεν μπορώ να δοκιμάσω απο κοντά. Και επειδή περνάω πολλές ώρες στον υπολογιστή λόγω μεταπτυχιακού χρειαζόμουν κάτι που να είναι οικονομικό (την πήρα σε προσφορά τελευταία κομμάτια απο Κηφισό 125 αντί για 179), καλή κατασκευή και στυλάτο ταυτόχρονα. Κάτι που κάποιους μπορεί να μην ενοχλεί αλλα για εμένα ήταν απαγορευτικό όσον αφορά τις gaming καρέκλες ήταν ο συνδιασμός πλαστικού με δερματίνη. Ακόμα και στις πιο ακριβές που κοίταξα δεν το αποφεύγει κάποιος. Ενώ η markus έχει 3 μοντέλα σε ύφασμα και ενα σε δέρμα. Δες την, είναι καρεκλάρα τόσο άνετη που δεν θέλω να σηκώνομαι ούτε για νερό. Καλή τύχη φίλε powerblade.

Τωρα το καλοκαιρι σε ζεσταινει καθολου; 

Επισης εχει καθολου στηριξη χαμηλα στη μεση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, redykt είπε

Τωρα το καλοκαιρι σε ζεσταινει καθολου; 

Επισης εχει καθολου στηριξη χαμηλα στη μεση; 

Όχι η έκδοχή με το ύφασμα δεν είναι κθόλου ζεστή ακόμα και γυμνός να κάθεσαι που λέει ο λόγος.
Ναι έχει στήριξη χαμηλά, είναι λίγο καμπυλωτή η πλάτη στο συγκεκριμένο σημείο. Χτυπάω 5ωρα χωρίς να σηκωθώ και δεν νιώθω τίποτα, σε άλλες καρέκλες σηκωνόμουν κομμένος στα 2 απο τον πόνο στην μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...