Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο αμάξι γύρω στα 150 άλογα - προτάσεις


new_guy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, opcorsa είπε

τυπε πρεπει καπως να δουλεψουν και τα συνεργεια.. εχουμε μεγαλη ανεργια

Ναι ρε τυπε τα γαλλικά χαλάνε τα ιταλικά σκουργιαζουν και όλο βγάζουν θέματα με τα ηλεκτρικά. Άντε να δούμε αν την επόμενη δεκαετία το 1980 θα τα φτιάξουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, amagawd είπε

Ναι ρε τυπε τα γαλλικά χαλάνε τα ιταλικά σκουργιαζουν και όλο βγάζουν θέματα με τα ηλεκτρικά. Άντε να δούμε αν την επόμενη δεκαετία το 1980 θα τα φτιάξουν 

τυπε εσυ τι φιατ οδηγεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχε ένα μιραφιορι ο father πριν κάτι χρόνια και μια fulvia 1.6 hf.. από τότε έχουμε να δούμε ιταλό 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, De@th L0rd είπε

Δεν πάτε παλι πισω στο Μπουρνάζι καλύτερα;

Επίσης αυτή η μαλακια με το βάρος του αυτοκινήτου ειναι εθνική πρωτοτυπια. " Ειναι βαρύ αυτοκίνητο , παει καλά στο δρόμο". Λίγο μόρφωση ρε μλκς. Δεν εχει σχέση το βαρος. Η γεωμετρία, η ακαμψία η στοιβαροτητα εχουν.

Μην χαλας το παραμυθι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/7/2018 στις 2:59 ΜΜ, new_guy είπε

Το αμάξι το θέλω για καθημερινή χρήση προς και από εργασία περί τα 10 χλμ απόσταση και για μεγαλύτερες διαδρομές 1-2 φορές το μήνα μαξ 100 χλμ. Χώροι αδιάφοροι, σπάνια να πάω για διακοπές με το δικό μου αμάξι. 

Μάλλον με ενδιαφέρει κάποιο πιο ελεγκαντ αμάξι, αλλά απ' ότι βλέπω πρέπει να ανέβω λίγο σε κασέ :)

Aν δεν έχεις πρόβλημα με parking και τεκμήρια, κοιτα για κάνα Saab 9-3 1800cc (ατμοσφαιρικό)  με 122 hp μοντέλο >2003.  Ασφάλεια και άνεση, καλό πάτημα στο δρόμο, μοτέρ σκυλί, ηλεκτρικά απροβλημάτιστα, οι δε τιμές είναι εξευτελιστικά χαμηλές για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και το service σε λογικές τιμές.  Το μόνο πρόβλημα είναι μην στο χτυπήσουν,  γιατί ίσως θα δυσκολευτείς για ανταλλακτικά αν και έχουν κυκλοφορήσει πολλά στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη.

Επεξ/σία από molot12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος με κάνα bravo, mito & guilieta να μας πει τι προβλήματα του έχουν βγάλει ? Πολύ καραμέλα για τα ζημιαρικα θα θελα πολύ κάποιος να μας πει στα 5 χρόνια πχ  εκτός από λάδια φίλτρα τι άλλο έχει δώσει κ τι βγήκε εγγύηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, amagawd είπε

Είχε ένα μιραφιορι ο father πριν κάτι χρόνια και μια fulvia 1.6 hf.. από τότε έχουμε να δούμε ιταλό 

Fulvia 1.6 HF !!!

Και την έχει πουλήσει ο φαδερ, ...ή μήπως όχι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aGka8l είπε

Υπάρχει κάποιος με κάνα bravo, mito & guilieta να μας πει τι προβλήματα του έχουν βγάλει ? Πολύ καραμέλα για τα ζημιαρικα θα θελα πολύ κάποιος να μας πει στα 5 χρόνια πχ  εκτός από λάδια φίλτρα τι άλλο έχει δώσει κ τι βγήκε εγγύηση 

Σε giulietta εκτός από τα σέρβις δεν έχω πάει ποτέ συνεργείο. 0 προβλήματα ούτε σταγόνα- λάδι νερό δεν έχω προσθέσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, aGka8l said:

Υπάρχει κάποιος με κάνα bravo, mito & guilieta να μας πει τι προβλήματα του έχουν βγάλει ? Πολύ καραμέλα για τα ζημιαρικα θα θελα πολύ κάποιος να μας πει στα 5 χρόνια πχ  εκτός από λάδια φίλτρα τι άλλο έχει δώσει κ τι βγήκε εγγύηση 

Είχα bravo sport από 2010 ως 2015. Το είχα πάρει μετάχειρο. Ήταν του 2008 με λίγα χιλιόμετρα. Εκτός της κανονικής συντήρησης πλήρωσα έξτρα μια μπαταρία και μια λάμπα πίσω σε αυτά τα 5 χρόνια. Είχε ξεφτισει λίγο και το τιμόνι, γνωστό θέμα. Κατά τα άλλα τίποτα, σούπερ ευχαριστημένος. Το έδωσα σε φίλο λόγω μετανάστευσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, aGka8l είπε

Υπάρχει κάποιος με κάνα bravo, mito & guilieta να μας πει τι προβλήματα του έχουν βγάλει ? Πολύ καραμέλα για τα ζημιαρικα θα θελα πολύ κάποιος να μας πει στα 5 χρόνια πχ  εκτός από λάδια φίλτρα τι άλλο έχει δώσει κ τι βγήκε εγγύηση 

Giulietta 2012, το μόνο που μου εχει βγαλει σε σχεδον 6ετια ειναι καλωδίωση στο πορτπαγκαζ, με 20€ δηλαδη επισκευη. 95.000 χλμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, aGka8l είπε

Υπάρχει κάποιος με κάνα bravo, mito & guilieta να μας πει τι προβλήματα του έχουν βγάλει ? Πολύ καραμέλα για τα ζημιαρικα θα θελα πολύ κάποιος να μας πει στα 5 χρόνια πχ  εκτός από λάδια φίλτρα τι άλλο έχει δώσει κ τι βγήκε εγγύηση 

συναδελφος εχει αλλαξει μεσα στην εγγυηση ψυγειο στους 6 ή 7 μηνες σε MITO 1.4 με τα 170 αλογακια.

απο τοτε ομως οτι γραφει ο @adi32

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, aGka8l είπε

Υπάρχει κάποιος με κάνα bravo, mito & guilieta να μας πει τι προβλήματα του έχουν βγάλει ? Πολύ καραμέλα για τα ζημιαρικα θα θελα πολύ κάποιος να μας πει στα 5 χρόνια πχ  εκτός από λάδια φίλτρα τι άλλο έχει δώσει κ τι βγήκε εγγύηση 

Εγώ έχω bravo 10 χρόνια. Εντός εγγύησης μου έβγαλε ένα θέμα στον κλιματισμό. Εκτός εγγύησης μου έβγαλε φέτος ψυγείο.

Κατά τα άλλα σέρβις, μπαταρία, μια λάμπα, λίγη φθορά στα δέρματα λεβιέ και τιμονιού αλλά συνολικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αμάξι από όλες τις απόψεις. Εμφάνιση, δύναμη, χώρους, ποιότητα, μ'αυτό θα γεράσω μου φαίνεται, εκτός αν αξιωθώ να πάρω καμιά άλφα! :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, aGka8l είπε

Υπάρχει κάποιος με κάνα bravo, mito & guilieta να μας πει τι προβλήματα του έχουν βγάλει ? Πολύ καραμέλα για τα ζημιαρικα θα θελα πολύ κάποιος να μας πει στα 5 χρόνια πχ  εκτός από λάδια φίλτρα τι άλλο έχει δώσει κ τι βγήκε εγγύηση 

Της κουμπάρας μου η giulietta (1.4t, 2011) της έκαψε περίπου στην πενταετία το ένα μπροστινό led (αυτό την έτσουξε λίγο γιατί κόστισε λίγο πάνω από 200 αν θυμάμαι καλά), κάτι θέματα με τον λεβιέ της πόρτας της , τον οποίο τελικά τον άλλαξε (δεν θυμάμαι κόστος ακριβώς, ήταν τριψήφιο όμως) και πηγαίνει και της φτιάχνουν αρκετά συχνά το χειρόφρενο. Δεν ξέρω τι παίζει με αυτό, πάντα εντωμεταξύ σε επίπεδο δρόμο το έχει. Δεν πληρώνει κάτι αλλά αυτό για κάποιο λόγο απορρυθμίζεται σχετικά εύκολα.Αυτά, δεν θυμάμαι κάτι άλλο. Με περίπου 100.000 χλμ στα 7,5 χρόνια, το προσέχει γενικά, το υπερπροσέχει για γυναίκα θα έλεγα. Και το κόκκινο, στο σημείο που τελειώνει το αμάξωμα και αρχίζει η αεροτομή, έχει ξεθωριάσει λίγο. Δεν μπορείς να πεις ότι γενικά έχει βγάλει τίποτα φοβερά προβλήματα. Γενικότερα θα έλεγα ότι όλα πλέον τα καινούρια αυτοκίνητα έχουν καλή αξιοπιστία. Κάποιος μπορεί να μην το δέχεται, αλλά εγώ προσωπικά θεωρώ ότι εάν του κάνεις φυσιολογική χρήση και έχεις μοντέλο μετά το 2010, έχεις σοβαρές πιθανότητες μέχρι την πενταετία να μην έχεις σφίξει ούτε βίδα.

 

Εντωμεταξύ ο ts που είναι;Εξαφανίστηκε; ^_^

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...