Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 9


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, gavros10 είπε

Τι spoiler free μαστορα; Εχουν ανακοινωσει επισημα οτι στο 6ο θα τον σκοτωσουν. Το καναλι, οι παραγωγοι, ο ηθοποιος, το συνεργειο, απαντες. Το διαφημιζουν σαν τρελοι 

Αντί να γράψουν κανά σενάριο της προκοπής να πούμε, πάνε και γράφουν ανακοινώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω ότι απλά δεν θα πεθάνει. Θα αφήσουν ανοιχτό το ενδεχόμενο για να αναμένουμε κάποια πιθανή επιστροφή του στη τελευταία σεζόν/επεισόδιο τηε σαπουνοπερας ή στην TWD ταινία που θέλουν να φτιάξουν εδώ και τόσα χρόνια. Πιθανότατα θα διασωθεί από τους τύπους με το ελικόπτερο, ίσως τον βρει στο δρόμο η άλλη η σκουπιδιαρα και τον ανταλλάξει ως '' ticket " . Μη ξεχνάτε το όλο σκηνικό με το "Α", "Β" στο διάλογο με το ελικόπτερο<3ο επ>. " Α " είχε σχηματίσει με μια κιμωλία στην 7η σεζόν όταν τον είχε αιχμάλωτο στο κοντέινερ. "Α" θέλει για να την "μαζέψουν" οι ελικοπτεραδες. Μας πριζουν και τα συκωτια με το ελικόπτερο από τη 1η σεζόν συνεχώς.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως 1000 φορές καλύτερα να βλέπω αυτή την ιστορία με τους κεντρικούς χαρακτήρες παρά ολόκληρο επεισόδιο με τη Χοντρή να κάνει βόλτες στο δάσος η το Bob Marley να μονολογεί τα ίδια κ τα ίδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το WD ξεκινησε με τον Ρικ... Ολη η ιστορια εξελιζεται γυρω απο τις αποφασεις του και καλα! Δεν ξερω τι και πως αλλα ειναι τρομερα τραγικη η παραγωγη στο να χανει εκτος προγραμματος τετοιους χαρακτηρες ηθοποιους καθε σεζον! Ειναι σαν για παραδειγμα να λεγαν σε σειρες του τυπου Superntural ή Breaking Bad κοβονται-πεθαινουν οι πρωταγωνιστες.. Σορρυ κιολας αλλα ή αλλαζεις τον ηθοποιο και δημιουργεις νεο χαρακτηρα και αμα εισαι Shonda Rhimes κλεινεις στοματα ή ριχνεις τιτλους τελους στην σειρα!

Επεξ/σία από tz3s
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ βαρετο βρηκα το επεισοδιο, και το τελος οτι να ναι. Εχει βρεθει σε πολυ χειροτερα σκηνικα και τη γλυτωνε για πλακα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Πολυ βαρετο βρηκα το επεισοδιο, και το τελος οτι να ναι. Εχει βρεθει σε πολυ χειροτερα σκηνικα και τη γλυτωνε για πλακα....

Το άλογο ειναι νεαρό και δεν είχε συνηθήσει σε τετοιες καταστάσεις :D

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Ο ιδιος ειχε δηλωσει πως ψαχνει νεες προκλησεις και καπου ειναι και λογικο. Δεν ξερω τι διαφορετικο θα μπορουσε να κανει η παραγωγη

Τι προκλήσεις ψάχνει δηλαδή? 10 χρονια τωρα ουτε μια προταση για ταινια δεν του έγινε. Ολοι οι αλλοι καπου εχουν παιξει αυτος πουθενά... Στη ψάθα θα πεθάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Ο ιδιος ειχε δηλωσει πως ψαχνει νεες προκλησεις και καπου ειναι και λογικο. Δεν ξερω τι διαφορετικο θα μπορουσε να κανει η παραγωγη

Δεν νομιζω οτι και αλλο σεναριο να παιζει (πχ να μην τα βρηκε με παραγωγη) θα εβγαινε ετσι ευκολα παραεξω αμα ειναι σωστος επαγγελματιας. 
Και παλι... πολυ ξενερα και απο τον ιδιο και απο την παραγωγη να γινονται τετοιες κινησεις. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικώς θέλει να φύγει γιατί η οικογένεια του ή γύρισε ή διαμένει στην Αγγλία. Νομίζω το δεύτερο από την αρχή της σειράς. Ουσιαστικά για ένα μεγάλο διάστημα του χρόνου δεν τους βλέπει καθόλου. Όπως και ο ίδιος έχει πει βλέπει τα παιδιά του να μεγαλώνουν και νιώθει ότι χάνει στιγμές μαζί τους. Λογικό ρε παιδιά. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Πολυ βαρετο βρηκα το επεισοδιο, και το τελος οτι να ναι. Εχει βρεθει σε πολυ χειροτερα σκηνικα και τη γλυτωνε για πλακα....

Οτι και να κάνανε για το τελος του Ρικ θα είχαμε να λέγαμε . Το χειρότερο θα ειναι με κάποιο τροπο να τη γλυτωσει κ να εξαφανιστεί απο τη σειρά με σκοπό να κανει ένα πέρασμα αργοτερα . Το καλυτερο για εμένα θα ειναι να περάσει απο μπροστα του όλη η ζωή του με μια μικρη αναδρομή 2-3 λεπτών στα οσα έζησε και αμέσως μετα να φαγωθεί απο τα ζόμπια . Και να αποφασίσει η παραγωγή οτι σιγά σιγά πρεπει να σκεφτεί ένα τελος για τον επομενο κύκλο . 

Το επεισόδιο ειχε μια πολυ δυνατή σκηνή στο τετ-α-τετ του Ρικ με το Νταρυλ κ τα οσα ειπωθείκαν μεταξυ τους . Αν κάποιος βλεπει ολα αυτα τα χρόνια τη σειρά και δε του εκανε κλικ αυτη η φάση νομιζω οτι πλεον την απεχθάνεται τοσο οσο δε χρειάζεται να χαλιεται με το να τη βλεπει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, totalius είπε

Οτι και να κάνανε για το τελος του Ρικ θα είχαμε να λέγαμε . Το χειρότερο θα ειναι με κάποιο τροπο να τη γλυτωσει κ να εξαφανιστεί απο τη σειρά με σκοπό να κανει ένα πέρασμα αργοτερα . Το καλυτερο για εμένα θα ειναι να περάσει απο μπροστα του όλη η ζωή του με μια μικρη αναδρομή 2-3 λεπτών στα οσα έζησε και αμέσως μετα να φαγωθεί απο τα ζόμπια . Και να αποφασίσει η παραγωγή οτι σιγά σιγά πρεπει να σκεφτεί ένα τελος για τον επομενο κύκλο . 

 Το επεισόδιο ειχε μια πολυ δυνατή σκηνή στο τετ-α-τετ του Ρικ με το Νταρυλ κ τα οσα ειπωθείκαν μεταξυ τους . Αν κάποιος βλεπει ολα αυτα τα χρόνια τη σειρά και δε του εκανε κλικ αυτη η φάση νομιζω οτι πλεον την απεχθάνεται τοσο οσο δε χρειάζεται να χαλιεται με το να τη βλεπει .

Ηταν παρα πολυ χαζο και εννοειται θα την γλυτωσει. Τον εχουμε δει να επιζει απο τραγικες καταστασεις, και τωρα αυτος επεσε κατω ατσουμπαλα σαν πρωταρης. Η σειρα ειναι τολμη και γοητεια πλεον, ολο το επεισοδιο ανουσιο εκτος απο το σκηνικο στη λακουβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου αρέσει που σε αυτο το κύκλο στρέφονται κεντρικοί παλιοί χαρακτήρες της σειράς ο ενας εναντίον του άλλου . Συν του οτι δεν εχω δει ανούσιο επεισόδιο του στυλ περιφέρομαι μεσα στο δάσος άσκοπα και χωρίς λογο και καθαρίζω κ κανα ζόμπι οπως βλέπαμε πολλες φορες σε προηγούμενους κύκλους . Ολα οσα εχω δει εως τωρα εχουν ένα νόημα και γινονται για κάποιο λογο . Όμως πιστεύω οτι ολα αυτα γινονται λογω του τέλους του Ρικ . Είμαι σίγουρος οτι θα ξαναδούμε τέτοιου είδους ανούσια επεισόδια μεχρι το τελος του κύκλου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Γενικώς θέλει να φύγει γιατί η οικογένεια του ή γύρισε ή διαμένει στην Αγγλία. Νομίζω το δεύτερο από την αρχή της σειράς. Ουσιαστικά για ένα μεγάλο διάστημα του χρόνου δεν τους βλέπει καθόλου. Όπως και ο ίδιος έχει πει βλέπει τα παιδιά του να μεγαλώνουν και νιώθει ότι χάνει στιγμές μαζί τους. Λογικό ρε παιδιά. 

Το να βγάζεις τοσα λεφτά και να ειναι αλλου η οικογενεια σου και αλλου εσυ, το θεωρώ ανόητο. Παρε την οικογένεια μαζι σου. Δεν σου λειπουν τα λεφτα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...