Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 9


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, totalius είπε

Και γιατι πρεπει να το ξερω εγω οτι το εχει ανακοινώσει ? Συγνώμη που σε ενοχλήσαμε .😱

Γιατί είχε αναφερθεί και στο θέμα της προηγούμενης season. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Kαπου ειδα οτι θα παιξει σε 3 ταινιες ο Ρικ xD

Ισχύει. Το ανακοίνωσε στο Talking Dead ένας από τους υπεύθυνους της σειράς. Είπε για 3 ταινίες νομίζω οι οποίες θα συνεχίσουν την ιστορία του Ρικ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω πολυ καλα ratings της τελευταιας σεζον και σκεφτομαι να δω κανα επεισοδιο. Δεν εχω δει κανενα απο την 8 σεζον εχω δει μεχρι το τελος της 7 σεζον. Να παω κατευθειαν στην 9 παραλειποντας την 8? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wtf εγινε στο τελος

Spoiler

εκει που πεφτει το τηλ της τζανις στην αρχη βρωμισε  οτι κατι τετοιο θα βλεπαμε για τον Ρικ αλλα οταν ανατιναχτηκε η γεφυρα λεω παει τελος 

 

 

39 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βλεπω πολυ καλα ratings της τελευταιας σεζον και σκεφτομαι να δω κανα επεισοδιο. Δεν εχω δει κανενα απο την 8 σεζον εχω δει μεχρι το τελος της 7 σεζον. Να παω κατευθειαν στην 9 παραλειποντας την 8? 

νο θα χασεις διαφορα ναι μεν δεν πολυαξιζει η 8η αλλα αμα θες να δεις 9η δες και την 8

και δεν νομιζω οτι εχει καλα ratings πτωτικα παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Pitzimpitzidis είπε

wtf εγινε στο τελος

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

εκει που πεφτει το τηλ της τζανις στην αρχη βρωμισε  οτι κατι τετοιο θα βλεπαμε για τον Ρικ αλλα οταν ανατιναχτηκε η γεφυρα λεω παει τελος 

νο θα χασεις διαφορα ναι μεν δεν πολυαξιζει η 8η αλλα αμα θες να δεις 9η δες και την 8

και δεν νομιζω οτι εχει καλα ratings πτωτικα παει

Το τελευταιο επεισοδιο της 9 βλεπω 9.6 βαθμολογια ενω η 8 ξεκιναει με 6αρια και παει μεχρι 7.5. Ισως δω το πρωτο το mid season της 8 σεζον και το τελευταιο και παω κατευθειαν στην 9. Επεισοδια με 6 rating λογικα θα ειναι υπνος. 

 

 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τα βλεπεις τα ratings 

εγω νομιζα εννοεις τηλεθεαση που πιανει στην Αμερικη :lol:

 

δεν ξερω αμα θες να το προχωρησεις και στην 9η κανε θυσια δες τα ολα εστω και ff καποια

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pitzimpitzidis είπε

που τα βλεπεις τα ratings 

εγω νομιζα εννοεις τηλεθεαση που πιανει στην Αμερικη :lol:

δεν ξερω αμα θες να το προχωρησεις και στην 9η κανε θυσια δες τα ολα εστω και ff καποια

Οχι ρε συ απο imdb βλεπω συνηθως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Βλεπω πολυ καλα ratings της τελευταιας σεζον και σκεφτομαι να δω κανα επεισοδιο. Δεν εχω δει κανενα απο την 8 σεζον εχω δει μεχρι το τελος της 7 σεζον. Να παω κατευθειαν στην 9 παραλειποντας την 8? 

εγω λεω αφου δεν εχεις δει την προηγουμενη, μην δεις ουτε αυτη. Τζαμπα χρονος αφου την σταματησες ηδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει καμία σχεση η 8η σεζόν με την 9η . Η μεγαλη διαφορά ειναι οτι στην 9η ασχολουνται με κατι πολυ συγκεκριμενο που αφορά το κεντρικό χαρακτήρα της σειράς και εχουν ένα στόχο στο γράψιμο οποτε δεν εχουμε βόλτες στο δάσος χωρίς λογο και αιτία . Τα ratings του IMDb μπορεί να ειναι λίγο ταιμπιμενα αλλα γενικά η 9η ειναι του 8 σε σχεση με το 6 της 8ης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, totalius είπε

Δεν εχει καμία σχεση η 8η σεζόν με την 9η . Η μεγαλη διαφορά ειναι οτι στην 9η ασχολουνται με κατι πολυ συγκεκριμενο που αφορά το κεντρικό χαρακτήρα της σειράς και εχουν ένα στόχο στο γράψιμο οποτε δεν εχουμε βόλτες στο δάσος χωρίς λογο και αιτία . Τα ratings του IMDb μπορεί να ειναι λίγο ταιμπιμενα αλλα γενικά η 9η ειναι του 8 σε σχεση με το 6 της 8ης .

Θα δω τα 3 επεισοδια δηλαδη πρωτο/mid/finale της 8 σεζον και θα δω απο την αρχη την 9. Και βλεπουμε. Μας ελειψαν λιγο τα ζομπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως περιμενε πως θα συνεχισει συνολικα καλυτερη φαινεται αλλα μπορει να κατρακυλησει στην συνεχεια 

 

Για οσους το ειδαν το 5 το βαζω σε σποιλερ

 

Spoiler

Μας κοροιδευαν λιγο με Ρικ<_< διαβαζω θαχει 3 ταινιες  

απο την μια δεν γουσταρα να πεθανει θετικο οτι το κραταει ανοιχτο να ξαναπαιξει στο μελλον 

Αλλα απο την αλλη φτηνιαρικο κολπο απο amc 

Αντε να δουμε πως θα το συνεχισει στο επομενο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler Alert :P
 

Spoiler

 

Στη σημερινή εποχή της (υπέρ)πληροφόρησης  διάφορα στούντιο συνηθίζουν να δίνουν εσφαλμένες πληροφορίες για να αντιμετωπίζουν τη μάστιγα των spoilers. Είναι και αυτό μια τακτική. Στο Deadpool 2 είχαν γυρίσει και "σκηνές" μόνο για το trailer!

Αν και απέφευγα να βλέπω νέα της σειράς, είχα "πληροφορηθεί" το "αντίο" του Rick από post τύπου "Μας σποίλαραν το θάνατο του Ρικ, κοιμόμαστε και με τα επεισόδια" και ήταν πολύ ευχάριστο που ενώ το περίμενα, τελικά δεν έγινε.

Εξαιρετικό το επεισόδιο, συγκινητικές  οι εμφανίσεις παλιών Hershel (o ηθοποιός έχει πεθάνει κιόλας) - Sasha. Έλεγα τώρα θα δούμε και Glenn (που ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας) αλλά δεν..

Το νέο μέτωπο που ανοίχθηκε, φαντάζει αρκετά υποσχόμενο ως προς τις πληροφορίες που μπορεί να δώσει για το τι συμβαίνει στον κόσμο - μπορεί και όχι βέβαια.

Τώρα για spin off (αν ισχύει) τριλογία Rick, δε μου φαίνεται και τόσο ενδιαφέρουσα ιδέα. Τέσπα, θα δούμε.

 

 

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Θα δω τα 3 επεισοδια δηλαδη πρωτο/mid/finale της 8 σεζον και θα δω απο την αρχη την 9. Και βλεπουμε. Μας ελειψαν λιγο τα ζομπια.

Μάστορα, δες τα όλα και παίζε FastForward όπου κρίνεις, θα χάσεις πράγματα αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tuned.gr/lifestyle/cinema/97234-walking-dead

 

Πιστεύατε ότι είδατε για τελευταία φορά τον Rick στο The Walking Dead; Όλος αυτός ο ντόρος σχετικά με την αποχώρηση του από την δημοφιλέστατη σειρά του AMC δεν ήταν κάτι παραπάνω από ένα διαφημιστικό κόλπο που έκρυβε από πίσω του μια μεγαλύτερη ανακοίνωση, σχετικά με το μέλλον του σύμπαντος του The Walking Dead, για το οποίο σας είχαμε ενημερώσει ότι είναι θέμα χρόνου να επεκταθεί περαιτέρω. Το AMC ξετύλιξε το κουβάρι του σχεδίου του ανακοινώνοντας την επιστροφή του Rick Grimes, η οποία θα γίνει με μια τριλογία(!) τηλεταινίων The Walking Dead, που θα έχουν κινηματογραφικής κλίμακας παραγωγή και budget."Η ιστορία του Rick Grimes θα συνεχιστεί" είπε ο επικεφαλής περιεχομένου του franchise, Scott Gimple και συνέχισε: 

Αυτή τη στιγμή εργαζόμαστε πάνω σε τρεις αλλά υπάρχει μια ευελιξία σε αυτό. Στα επόμενα χρόνια θα κάνουμε και special επεισόδια, οι νέες σειρές είναι μια μεγάλη πιθανότητα, υψηλής ποιότητας ψηφιακό περιεχόμενο και μετά κάποιο περιεχόμενο που δεν χρειάζεται περιγραφή τη δεδομένη στιγμή. Θα πάμε πίσω στο παρελθόν να δούμε κάποιους παλιούς χαρακτήρες. Θα σας συστήσουμε σε νέους χαρακτήρες και καταστάσεις. 

Η αποχώρηση του Andrew Lincoln από τη σειρά έγινε για προσωπικούς λόγους, καθώς ο ίδιος ήθελε να περάσει περισσότερο χρόνο με την οικογένεια του στην Μ. Βρετανία όπου είναι και η πατρίδα του. Σεναριογράφος της πρώτης τηλεταινίας θα είναι ο Scott Gimple, με σκοπό τα γυρίσματα της να ξεκινήσουν την επόμενη χρονιά.Έτσι, το πρόγραμμα του Lincoln θα ελαφρύνει κατά πολύ, καθώς θα χρειάζεται να βρίσκεται στο πλατό για μόλις δύο μήνες αντί για τους εννέα μήνες που χρειαζόταν για τις ανάγκες της σειράς. Οι ταινίες θα είναι υπό το banner του AMC Studios Original Films και θα κάνουν πρεμιέρα μέσα από το καλωδιακό κανάλι. 

Έτσι, το ίδιο το AMC "αυτο-spoilάρεται" για τη μοίρα του Rick μετά το τελευταίο του τηλεοπτικό επεισόδιο, καθώς θα επιβιώσει και θα τον δούμε σε νέες περιπέτειες. Πρόκειται για το πρώτο από τα μεγάλα βήματα επέκτασης που θα κάνει το TWD franchise υπό την ηγεσία του Gimple. 

Η πρώτη ατιτλοφόρητη τηλεταινία του The Walking Dead αναμένεται να ξεκινήσει τα γυρίσματα της το 2019, χωρίς να έχει δοθεί παράθυρο πρεμιέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...