Προς το περιεχόμενο

Αγορα smartphone βοηθεια


silenoz66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Το ποσό που διαθέτουμε: εως 300€ το πολυ 150-200€ κατα προτιμηση
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): viber, messenger, Facebook, maps
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε:5"-5.5"
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.):αδιαφορο
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Παρα πολυ σημαντικο (ισως το ν1 κριτηριο)
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM;αδιαφορο
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; αδιαφορο
8) Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; τι ειναι αυτο ?? :D
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; οχι ιδιαιτερα
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; android
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Απο οπου ναναι
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); αδιαφορο
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινουριο
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html

Στα 186 είναι κλεψιά. ΑΝ δεν σε τρομάζει η 5.99 οθόνη που έχει, πάρτο άφοβα. 

Αλλιώς πάρε αυτό https://www.skroutz.gr/s/12709085/Xiaomi-Mi-A1-64GB.html αν και δεν αξίζει να μη δώσεις την διαφορά για το note.. 

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, UsualSuspect__ είπε

Έχεις κάποιο νοητικό πρόβλημα; 
Θες να καλέσουμε καναν ψυχίατρο; 

Άδειασε μας την γωνιά σε παρακαλώ πολύ που σπαμμάρεις το thread του παιδιού εδώ που θέλει βοήθεια. 

Έχεις κουράσει αφάνταστα από χθες. Πάρτο χαμπάρι. @SeNNinhA @saruman123 Να και οι μάρτυρες (δώστε και εσείς καμιά πρόταση στο παιδί από πάνω) 

Σε ευχαριστω πολυ παντως για την προταση.ειδα και μεγαλο review για το note 5 τπ ερωτευτηκα.ο μονος μου προβλματισμος ειναι εαν το 6" θα το συνηθισω και εαν η καμερα θα ειναι αυτο που θελω.ενας φιλος μου ειχε το lg g5 ερωτας η καμεραα.. Εαν καποιος εχει αλλη προταση ας την πει αλλιως λογικα παω για το note 5.

Επεξ/σία από silenoz66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, silenoz66 said:

Σε ευχαριστω πολυ παντως για την προταση.ειδα και μεγαλο review για το note 5 τπ ερωτευτηκα.ο μονος μου προβλματισμος ειναι εαν το 6" θα το συνηθισω και εαν η καμερα θα ειναι αυτο που θελω.ενας φιλος μου ειχε το lg g5 ερωτας η καμεραα.. Εαν καποιος εχει αλλη προταση ας την πει αλκιως λογικα παω για το note 5

Σε κάμερα να βρεις κάτι καλύτερο σ αυτά τα λεφτά (186), δεν παίζει. 

Εκτός αν θες να πας στο LG G6 στα 280κάτι που έχει 5.7 οθόνη https://www.bestprice.gr/item/2155010991/lg-g6-32gb.html (απ το GadgetLab ΑΝ το πάρεις)

 

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, UsualSuspect__ είπε

Σε κάμερα να βρεις κάτι καλύτερο σ αυτά τα λεφτά (186), δεν παίζει. 

Εκτός αν θες να πας στο LG G6 στα 280κάτι που έχει 5.7 οθόνη https://www.bestprice.gr/item/2155010991/lg-g6-32gb.html (απ το GadgetLab ΑΝ το πάρεις)

Ωραιος εγινε!!. Στον αδερφο μου ειχα παρει το mi5s και αυτο καλη καμερα απο οσο θυμαμαι. Αλλα απεχω πλεον απο τα κινητα και δεν ξερω πλεον τι αξιζει και τι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, silenoz66 said:

Ωραιος εγινε!!. Στον αδερφο μου ειχα παρει το mi5s και αυτο καλη καμερα απο οσο θυμαμαι. Αλλα απεχω πλεον απο τα κινητα και δεν ξερω πλεον τι αξιζει και τι οχι.

Η Xiaomi έκανε το μεγάλο βήμα με την κάμερα απ το Note 5 πάντως (έτσι ξέρω εγώ τουλάχιστον) οπότε θα είναι η μέρα με την νύχτα. 

Δεν ξέρω ρε γαμώτο αν μπορείς να τα δεις από κοντά αυτά τα κινητά ώστε να αποφασίσεις πιο να πάρεις. 

Εγώ θα πήγαινα στο Lg πάντως αν ήταν στα 250-260 (είχε φτάσει τόσο κάποια περίοδο)

Τώρα λέω να πας στο note μιας και το ερωτεύτηκες :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, UsualSuspect__ είπε

Η Xiaomi έκανε το μεγάλο βήμα με την κάμερα απ το Note 5 πάντως (έτσι ξέρω εγώ τουλάχιστον) οπότε θα είναι η μέρα με την νύχτα. 

Δεν ξέρω ρε γαμώτο αν μπορείς να τα δεις από κοντά αυτά τα κινητά ώστε να αποφασίσεις πιο να πάρεις. 

Εγώ θα πήγαινα στο Lg πάντως αν ήταν στα 250-260 (είχε φτάσει τόσο κάποια περίοδο)

Τώρα λέω να πας στο note μιας και το ερωτεύτηκες :P 

Χαχα εγινε.θα προσπαθησω εαν ειναι εστω να βρω φιλο με 6ρι οθονη να το δω στο ματι.και θα κοιταξω reviews κ για το g6. Να σαι καλα φιλε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, silenoz66 said:

Χαχα εγινε.θα προσπαθησω εαν ειναι εστω να βρω φιλο με 6ρι οθονη να το δω στο ματι.και θα κοιταξω reviews κ για το g6. Να σαι καλα φιλε :)

Εγώ πήρα το Galaxy S9 που έχει 5.8 οθόνη.

Πριν απ αυτό είχα ένα HTC u ultra που είχε 5.7 οθόνη αλλά ήταν τελείως ογκώδες το οποιο το έδωσα επειδή ήταν "ΜΕΓΑΛΟ" στο χέρι  μου.

Το s9 με βόλεψε αφάνταστα σκέψου και ήρθα από Nexus 5X που είναι 5.2 

Το κρατάω άνετα με το 1 χέρι και κάνω τα πάντα.  Δώσε βάση στον όγκο. 

Επεξ/σία από UsualSuspect__
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν μπορεις να φτασεις τα 300€ του LG G6 τοτε θα ελεγα οτι ειναι ιδανικο και σαν επιδοσεις και σαν καμερα και σαν μεγεθος. Απο εκει και κατω στα ~200€ το Redmi Note 5 ειναι το vfm.

Το εξαιρετικο σαν καμερα ειναι βεβαια το Xiaomi Mi Note 3 που το βρισκεις απο Banggood συνηθως γυρω στα 265€ (με κουπονι) και εχει μακραν την καλυτερη καμερα της κατηγοριας. Δεν εχει ομως την 800αρα μπαντα (για ληψη 4G σε καποιες περιοχες).

1 ώρα πριν, ad276 είπε

Στο παληκαρι που εχει προβλημα με το miA1 γιατι δεν δινεις λυση;

Μονο για συμβουλες για νεο κινητο ξερετε;

@ad276

Ρε φιλε παιρνεις τιποτε; Να μας δωσεις και εμας ομως! Πραγματικα δεν σε καταλαβαινω αυτη την στιγμη!!!

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Εαν μπορεις να φτασεις τα 300€ του LG G6 τοτε θα ελεγα οτι ειναι ιδανικο και σαν επιδοσεις και σαν καμερα και σαν μεγεθος. Απο εκει και κατω στα ~200€ το Redmi Note 5 ειναι το vfm.

Το εξαιρετικο σαν καμερα ειναι βεβαια το Xiaomi Mi Note 3 που το βρισκεις απο Banggood συνηθως γυρω στα 265€ (με κουπονι) και εχει μακραν την καλυτερη καμερα της κατηγοριας. Δεν εχει ομως την 800αρα μπαντα (για ληψη 4G σε καποιες περιοχες).

@ad276

Ρε φιλε παιρνεις τιποτε; Να μας δωσεις και εμας ομως! Πραγματικα δεν σε καταλαβαινω αυτη την στιγμη!!!

Ενα φιλαρακι που ξερει απο καμερες ειπε να περιμενω το mi a2 που θα βγει καο ουι θα πεσει στα 200€ γρηγορα(δεν ξερω ποσο γρηγορα εννοει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Ενα φιλαρακι που ξερει απο καμερες ειπε να περιμενω το mi a2 που θα βγει καο ουι θα πεσει στα 200€ γρηγορα(δεν ξερω ποσο γρηγορα εννοει)


To Mi A2 λογικα θα εχει και αυτο Android One κατι που ειναι το ατου του Mi A1. Η γυναικα μου εχει το Mi A1 και ειναι καλο τηλεφωνο αλλα δεν διακριθηκε για την καμερά του (χωρις να ειναι κακη). Σαφεστατα θα εχει βελτιωμενη σιγουρα αλλα δεν νομιζω να ειναι απο τις κορυφαιες οπως το Mi Note 3. Σε καθε περιπτωση για να πεσει στα 200 ευρω δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση για κατι τετοιο πριν απο τα Χριστουγεννα (ισως ειπα και νωρις). Ακομη το Mi A1 κραταει την τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, silenoz66 είπε

1) Το ποσό που διαθέτουμε: εως 300€ το πολυ 150-200€ κατα προτιμηση
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): viber, messenger, Facebook, maps
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε:5"-5.5"
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.):αδιαφορο
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Παρα πολυ σημαντικο (ισως το ν1 κριτηριο)
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM;αδιαφορο
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; αδιαφορο
8) Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; τι ειναι αυτο ?? :D
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; οχι ιδιαιτερα
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; android
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Απο οπου ναναι
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); αδιαφορο
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινουριο
 

Lg G6,Xiaomi mi note 3,Htc U Ultra,Xiaomi Redmi Note 5 αυτά είναι μέχρι στιγμής τα πιο "οικονομικα" με καλή κάμερα αυτή την στιγμή.

Βέβαια υπάρχουν τα θετικά και τα αρνητικά στο κάθε κινητό.

Επεξ/σία από saruman123
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε


To Mi A2 λογικα θα εχει και αυτο Android One κατι που ειναι το ατου του Mi A1. Η γυναικα μου εχει το Mi A1 και ειναι καλο τηλεφωνο αλλα δεν διακριθηκε για την καμερά του (χωρις να ειναι κακη). Σαφεστατα θα εχει βελτιωμενη σιγουρα αλλα δεν νομιζω να ειναι απο τις κορυφαιες οπως το Mi Note 3. Σε καθε περιπτωση για να πεσει στα 200 ευρω δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση για κατι τετοιο πριν απο τα Χριστουγεννα (ισως ειπα και νωρις). Ακομη το Mi A1 κραταει την τιμη του.

Εχεις δικαιο.θα εξετασω και το mi note 3 γιατι φαινεται να εχει πολυ δυνατη καμερα και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Lg G6,Xiaomi mi note 3,Htc U Ultra,Xiaomi Redmi Note 5 αυτά είναι μέχρι στιγμής τα πιο "οικονομικα" με καλή κάμερα αυτή την στιγμή.

Βέβαια υπάρχουν τα θετικά και τα αρνητικά στο κάθε κινητό.

Σε ευχαριστω σε καποια απο αυτα θα καταλειξω φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν δεν εχετε κατι χρησιμο να πειτε, ΜΗΝ παιρνετε μερος στο νημα. Το να χαλαει το νημα ενος χρηστη για καπριτσιο, δεν ειναι ανεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...