Προς το περιεχόμενο

Αγορα smartphone βοηθεια


silenoz66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Εαν μπορεις να φτασεις τα 300€ του LG G6 τοτε θα ελεγα οτι ειναι ιδανικο και σαν επιδοσεις και σαν καμερα και σαν μεγεθος. Απο εκει και κατω στα ~200€ το Redmi Note 5 ειναι το vfm.

Το εξαιρετικο σαν καμερα ειναι βεβαια το Xiaomi Mi Note 3 που το βρισκεις απο Banggood συνηθως γυρω στα 265€ (με κουπονι) και εχει μακραν την καλυτερη καμερα της κατηγοριας. Δεν εχει ομως την 800αρα μπαντα (για ληψη 4G σε καποιες περιοχες).

@ad276

Ρε φιλε παιρνεις τιποτε; Να μας δωσεις και εμας ομως! Πραγματικα δεν σε καταλαβαινω αυτη την στιγμη!!!

Εχω μπερδευτει λιγο εδω με το note 5.  Αλλα site λενε οτι ειναι το redmi 5 plus αλλα βλεπω το note 5 pro.να υποθεσω εμεις μιλαμε για το redmi note 5 dual camera version.το οποιο ειναι η αναβαθμηση ποιας εκδοσης?? Απο οσο εχω δει με ικανοποιει η καμερα του εκτος και ενας φιλος απο Κινα με μονταρει για το mi note 3 που η καμερα του φαινεται πιο δυνατη (η απουσια jack ομως με ξενερωνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, silenoz66 said:

Εχω μπερδευτει λιγο εδω με το note 5.  Αλλα site λενε οτι ειναι το redmi 5 plus αλλα βλεπω το note 5 pro.να υποθεσω εμεις μιλαμε για το redmi note 5 dual camera version.το οποιο ειναι η αναβαθμηση ποιας εκδοσης?? Απο οσο εχω δει με ικανοποιει η καμερα του εκτος και ενας φιλος απο Κινα με μονταρει για το mi note 3 που η καμερα του φαινεται πιο δυνατη (η απουσια jack ομως με ξενερωνει)

https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html εδώ είσαι φίλε μου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Redmi 5 Plus ειναι διαφορετικη συσκευη απο το Redmi Note 5

Το Redmi Note 5 Pro ειναι μεν σχεδον το «ιδιο» μοντελο με το Note 5 αλλα δεν ειναι glibal edition και δεν εχει την 800αρα μπαντα οποτε μην το παρεις.

Redmi Note 5 και εισαι ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε και παρουσιαση του mia2 θα περιμενω να δω κανα καμερα review  αυτη την week εαν ειανι πολυ καλτερη θα δωσω 250€ για αυτο.αλλιως note 5..και σημερα εβαλα 200€ στην καρτα για το note αλλα φαινεται πολλα.υποσχομενη η καμερα του mia2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SeNNinhA@Usual_Suspectτο αποφασησα.θα παραγγειλω αυριο το πρωι το Note 5! Κουραστηκα με το ψαξιμο τπυ mi a2., ας ελπισουμε οτι κανω την καλυτερη επιλογη και η καμερα να με ικανοποιησει!! Ευχαριστω για την βοηθεια παιδια :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιον που θελει η καμερα να ειναι το δυνατο σημειο του κινητου, πρεπει να βαλει το χερι βαθια στην τσεπη

τα 200 ευρο ειναι πολυ λιγα...

Σε αυτες τις τιμες παιζουν απλα ικανοποιητικες καμερες και αυτο στις πολυ καλες περιπτωσεις 

εγω απο αυτο που ειδα εδω https://www.kimovil.com/el/xiaomi-redmi-note-5/kamera μπορω να πω οτι η καμερα ειναι στα ιδια επιπεδα με τα προηγουμενα budget xiaomi

 

meizu pro 7 ισως να εχει την καλυτερη καμερα για κατω απο 300...  και μαλλον ειναι το μοναδικο ατου της συσκευης

αλλιως εισαι για  coolpix A100

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη, υπάρχει συσκευή που με 180€ έχει τρομερή κάμερα με ois και αυτή είναι το meizu pro 6 plus, το έχω 4 μήνες το τηλέφωνο ναι είναι άψογο σε όλα του και η κάμερα του δεν συγκρίνεται με κανένα note 5 και γενικά xiaomi σε αυτό το εύρος τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, chios είπε

Δεν χρειάζεται να βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη, υπάρχει συσκευή που με 180€ έχει τρομερή κάμερα με ois και αυτή είναι το meizu pro 6 plus, το έχω 4 μήνες το τηλέφωνο ναι είναι άψογο σε όλα του και η κάμερα του δεν συγκρίνεται με κανένα note 5 και γενικά xiaomi σε αυτό το εύρος τιμής.

Σωστο ειναι αυτο. Ξεχασες να πεις και για την εξαιρετικη οθονη του. Το ειχα ξεχασει σαν μοντελο. Αλλα δεν εχει την 800αρα και το flyme δεν ειναι κακο αλλα δεν ειναι και το καλυτερο βεβαια. Αξιζει σαφεστατα να υπολογιστει ως καλη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SeNNinhA

Μην τα λέμε και όλα;; αυτό το τηλέφωνο είναι για λίγους  χαχαχα

Το flyme μια χαρά είναι δεν έχω κανένα παράπονο (προτιμώ miui βέβαια) σταθερό χωρίς κολλήματα, η 800αρα είναι ένα θέμα εμένα δεν με απασχολεί την δουλειά μου την κάνω.

Μην ξεχνάμε ότι τι τηλέφωνο αυτό όταν βγήκε έκανε κοντά στα 500€, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελος τωρα, παρηγγειλα το note 5. Μην λετε αλλα κινητα τωρα γιατι στεναχωριεμαι εαν δεν κανω την καλυτερη επιλογη για τα λεφτα που δινω,ειδικα σε τεχνολογικα προιοντα!! Ευχαριστω για τις συμβουλες μακαρι να το χαρω αρκετα οταν το παρω στα χερια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Παιδια τελος τωρα, παρηγγειλα το note 5. Μην λετε αλλα κινητα τωρα γιατι στεναχωριεμαι εαν δεν κανω την καλυτερη επιλογη για τα λεφτα που δινω,ειδικα σε τεχνολογικα προιοντα!! Ευχαριστω για τις συμβουλες μακαρι να το χαρω αρκετα οταν το παρω στα χερια μου

Μην τρελαθουμε κι ολας για ενα κινητο. Παντα θα υπαρχει καλυτερο (αναλογως τι ζηταει και ο καθενας) και καθε εξι μηνες θα βγαινουν καλυτερα (ισως και φθηνοτερα). Το θεμα ειναι να επιλεγεις κατι που καλυπτει τις αναγκες σου. Ολα τα αλλα ειναι απλα καταναλωτισμος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, silenoz66 said:

Παιδια τελος τωρα, παρηγγειλα το note 5. Μην λετε αλλα κινητα τωρα γιατι στεναχωριεμαι εαν δεν κανω την καλυτερη επιλογη για τα λεφτα που δινω,ειδικα σε τεχνολογικα προιοντα!! Ευχαριστω για τις συμβουλες μακαρι να το χαρω αρκετα οταν το παρω στα χερια μου

Καλορίζικο φίλε !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...