Προς το περιεχόμενο

Η Apple ενδέχεται με τα νέα μοντέλα iPhone να προσφέρει υποστήριξη Dual SIM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, alprio είπε

 

Θα σου κάνω μια δώρο εγω γιατί 5 συσκευές cubot θε έχεις αλλάξει εσυ. Το ποιος είναι κακομοίρης φαίνεται εξάλλου που όπου βρει είδηση της Apple μπαίνει να κράξει. Έχεις πρόβλημα με την εταιρία ,δεκτό δείξε το με ωραίο τρόπο.ειστε η μόνη φάρα οι androidakides που κράζετε ασύστολα την Apple και στον ύπνο σας θα θελετε να έχετε όλο το οικοσύστημα.

 

Καλα τραβα μπες σε κανα προφιλ ακομα και μετα γραψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυατηχως η ευτυχως το android εχει δρομο ακομη για να ωριμασει και να γινει resource friendly. Το μονο που βλεπουμε ειναι μεγαλυτερες οθονες και μεγαλυτερες μπαταριες. Ναι ολοι μας θελουμε ιδανικα να εχουμε μια συσκευη για ολες τις δουλειες (και ακομη ποιο ιδανικα εχουμε την απαιτηση να μην κανουμε παραδοχες σε features) αλλαη αληθεια ειναι οτι ολα εχουν βαση των χειρισμο των   resources μιας συσκευης.

ΕΙμαι οντος απολυτα ικανοποιημενος απο τον xiaomi mi max 2 (προσεχως 3 ) που εχω αλλ απο την αλλη αυτο το κατι στην λειτουργια που εχει το iphone X μου (ασχετα εαν το θεωρω ενα ακριβο πειραμα το οποιο πληρωσα) ή ακομη και το iphone 6s plus μου , δεν τα εχω δει στο android. Και μιλαω μονο για χειρισμο resources. Τιποτε περισοτερο.

Κανεις απο οτι φαινεται δεν εχει κατσει να κανει σοβαρο R&D στο andtoid παρα μονο το φορτωνουν με bloatware .

Απο οσο φαινεται η apple και καθε apple πηρε το BSD το βασανισε και εβγαλε ενα mobile phone OS το οποιο ειναι πολυ μακρια (δυστηχως για μενα) απο καθε android blotwared  device os που κυκλοφορει. 

Οποτε εαν θελουμε να χαιρομαστε με μεγαλες οθονες , μπαταριες και πολαπλες sim  (μεταξυ αυτων και εγω) ας το κανουμε αλλα το θεμα ειναι να φτιαχτει η βαση ολων αυτων : το λειτουργικο της συσκευης.  

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πλεον εχασε και την δευτερη θεση που ειχε καποτε η apple.

Ετσι συνεχισε apple.

Και που είσαι ακόμα πιστεύω 5 6 θέση θα είναι οκ. Μετά από Samsung Huawei xiaomi OPPO. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mjaros είπε

Κεραμική επίστρωση;
1816-356-riess-pan-750x750.jpg

Ναι και αυτη κεραμικη επιστρωση ειναι αλλα σε τηγανι,βγαζει και σε μαχαιρια και σε κατσαρολες.Οταν δεν μπορεις να ξεχωρισεις ενα τηγανι απο ενα κινητο.Ειναι κατι που οι αλλες εταιρειες θα βγαλουν σε 7 χρονια

xiaomi-mi-mix-2-8.jpg

2017-09-11-image-3.png

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, alprio είπε

Καλές μπαταρίες εννοείς ; Τι ακριβώς ; 

7 ώρες ενεργή οθονη δεν σου φτάνουν ; 

Έχεις δει πολλά κινητά με 2600mah να βγάζουν 7 ώρες και 8 με ενεργή οθονη.  

Ούτε με 4000 πολλά δεν τα καταφέρνουν.

με δεδομένα , WiFi , gps και Bluetooth για το ρολόι. 

Σοβαρευτειτε  με τα Android μπαζοκινητα

FA744D6B-2C96-4FE1-9245-229898BB2532.png

Εδω θα μου επιτρεψεις να παρατηρησω το εξης :

Οσο ειχα το apple watch series 7000 (ναι το πρωτο αρχαιο αλλα πληρως λειτουργικο μοντελο) η μπαταρια του iphone X μου αναλωνοταν στους ρυθμους που περιγραφεις. Προσφατα απεκτησα το apple watch series 3 gps/cellular (χωρις χρηση cellular ελλειψη δυνατοτητας παροχου- Αγγλια -->3 ) και αυτο που παρατηρω ειναι οτι η μπαταρια του Iphone X δεν βγαζει μερα με το ρολοι στο χερι. Δεν υπαρχει καποια προφανης ρυθμιση αλλα για καποιο λογο το Iphone X τρωει πολυ μπαταρια με το συγκεκριμενο apple watch στο χερι... 

Ελπιζω οτι ειναι καποιο θεμα με την επικοινωνια και τις πιθανες ιδιαιτεροτητες της εκδοσης cellular (αν και δεν εχω διαβασει κατι αντισοιχο ποθυθενα ακομη) .

Αυτα μονο προς ανημερωση ολων - για τι καποιοι αγαπαμε τις συσκευες της Apple αλλα πρεπει να λεμε και για τις παραξενιες που βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nextp είπε

Εδω θα μου επιτρεψεις να παρατηρησω το εξης :

Οσο ειχα το apple watch series 7000 (ναι το πρωτο αρχαιο αλλα πληρως λειτουργικο μοντελο) η μπαταρια του iphone X μου αναλωνοταν στους ρυθμους που περιγραφεις. Προσφατα απεκτησα το apple watch series 3 gps/cellular (χωρις χρηση cellular ελλειψη δυνατοτητας παροχου- Αγγλια -->3 ) και αυτο που παρατηρω ειναι οτι η μπαταρια του Iphone X δεν βγαζει μερα με το ρολοι στο χερι. Δεν υπαρχει καποια προφανης ρυθμιση αλλα για καποιο λογο το Iphone X τρωει πολυ μπαταρια με το συγκεκριμενο apple watch στο χερι... 

Ελπιζω οτι ειναι καποιο θεμα με την επικοινωνια και τις πιθανες ιδιαιτεροτητες της εκδοσης cellular (αν και δεν εχω διαβασει κατι αντισοιχο ποθυθενα ακομη) .

Αυτα μονο προς ανημερωση ολων - για τι καποιοι αγαπαμε τις συσκευες της Apple αλλα πρεπει να λεμε και για τις παραξενιες που βλεπουμε.

Το Bluetooth το κλείνεις να μην ψάχνει για νέες συσκευές και σου τρώει μπαταρία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, angelwithyou είπε

Για μπαταρίες μόνο OnePlus παλικάρια και γρήγορη φόρτιση και 2 κάρτες σιμ .τιμη/2 

Τιμη /2 από τι?Μονο από το X αν το παρεις από τα πιο ακριβα μαγαζια...Αλλιως με άλλες ναυαρχιδες αυτά που λενε για μιση τιμη και τα λοιπα τα ακουω βερεσε όταν παιρνεις S9+ με 700ευρο ΚΑΙ με ατοκες δοσεις αν θες...Και αντιστοιχα πολλα iPhone. Απλα δεν το βαζω στην συγκριση μιας και είναι IOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Είμαι περίεργος. Η Apple ελεγε οτι πανω απο 4 ιντσες ειναι παντοφλες. Ελεγε οτι πενακια ειναι ιου. Ελεγε οτι δεν χρειάζεται διαφορετικές εκδόσεις της συσκευης γιατι ειναι fragmentation. Έλεγε οτι δεν χρειαζόμαστε widgets, control center, group notifications και τοσα αλλα. Πόσες ακομα κωλοτούμπες, ποσο ακόμα δούλεμα πρεπει να ρίξει στο κοινό της για να σταματήσουν να αγοράζουν; Κατηγορείτε τους Android users. Αλλά καποτε, πρώτη μούρη στο Android ήταν η htc. Μόλις αρχισε τις βλακείες, πρώτη μούρη εγινε η Samsung. Και οπως ειδαμε ο κοσμος που δεν ικανοποιήθηκε απο το S9 δεν το αγόρασε. Κατηγορείτε τους Android users αλλά αυτοι εχουν το μυαλό, οταν μια εταιρεία τους κοροιδευει να πάνε αλλου. Η Apple του χρονου θα βγάλει iPhone χωρίς οθόνη και θα πουλάει εξτρα οθονη με 800 Ευρω. Και ειμαι σιγουρος οτι πολλοί απο εσάς θα κυκλοφορείτε με μια 27αρα οθονη στην τσάντα και με υφάκι "πόσο cool και πόσο μπροστά ειμαι"...

Με τη σημαντικότατη διαφορα που ολως τυχαίως τη ξεχνάς, οτι αν θες να πας σε android εχεις επιλογές ενώ αν θες ios όχι. Αν δεν σου αρέσει η samsung πας στην htc, στην sony κλπ. Αν δεν σου αρέσει η apple που αλλού θα βρεις smartphone με ios; Και μη πιάσουμε τη συζήτηση για κωλοτούμπες γιατί εν αντιθέσει με τις αρχαιολογίες που θυμηθηκες, έχουμε την προσφατη κωλοτουμπα της google που κοροιδευε την apple για την αφαίρεση του headphone jack στα διαφημιστικά σποτ του πρώτου google pixel και στο 2 το αφαιρεσε! Ναι αλλά οι iphone users είναι χαζοί και πρόβατα, αλλά οι android users έχουν μυαλό απλά και μόνο επειδή έχουν android smartphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, alprio είπε

Καλές μπαταρίες εννοείς ; Τι ακριβώς ; 

7 ώρες ενεργή οθονη δεν σου φτάνουν ; 

Έχεις δει πολλά κινητά με 2600mah να βγάζουν 7 ώρες και 8 με ενεργή οθονη.  

Ούτε με 4000 πολλά δεν τα καταφέρνουν.

με δεδομένα , WiFi , gps και Bluetooth για το ρολόι. 

Σοβαρευτειτε  με τα Android μπαζοκινητα

FA744D6B-2C96-4FE1-9245-229898BB2532.png

ετσι και το πιασω εγω στα χερια μου το σκιζω σε 3 ωρες μαξ. εχω το ΣΕ και το σκιζω για πλακα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, alprio είπε

Είναι όλοι όσοι δεν μπορούν να το αποκτήσουν. Και παίρνουν κινητά κινεζικά με 100 ευρώ και χαίρονται. Πχ κάτι σαν cubot. Που το γράφημα δείχνει ότι κάνει βουτιά η μπαταρία ενώ τα στατιστικά ότι βγάζει 2 μέρες. Δεν παίζει και ποτέ. Και εγω μπορ να το βάλω να φορτίζει μέχρι το 90% και να το αφήσω μέχρι 20 και μην μηδενιστούν τα στατιστικά. Κλασικό bug Android 

Πραγματικα λες οτι να'ναι φιλε!

16 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Οι χωρητικότητες flash storage αυξάνονται αργά αλλά σταθερά. Έτσι κι αλλιώς πολλοί κατασκευαστές Android δεν παρέχουν αυτή τη δυνατότητα (μέχρι και η ίδια η Google) και όσοι απομένουν πιστεύω ότι το κάνουν προσωρινά λόγω πιθανού backlash αλλά σιγά σιγά θα το εγκαταλήψουν κι αυτοί. 

 

Η υπαρξη micro sd δεν εξυπηρετει μονο την επεκταση της χωρητικοτητας.

Ειναι μεγαλη ευκολια για καποιον που κανει μεταφορα αρχειων πχ φωτογραφιες, για καποιον που θελει ενα back up on the go.

Eπισης σκεψου οτι μπορεις να αλλαζεις επιτοπου sd αν εχεις διαφορετικο περιεχομενο σε καποια αλλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Πρέπει να πάσχεις από σύμπλεγμα ανωτερότητας αν πιστεύεις ότι η αιτία της κατάντιας της HTC ήταν επειδή οι Android users έχουν υψηλότερο IQ. Περισσότερες επιλογές έχουν. Καμία σχέση με την διανοητική ικανότητα. Εφόσον σου αρέσει το οικοσύστημα του Android και θέλεις να παραμείνεις σε αυτό, έχεις αρκετές επιλογές για κατασκευαστές. Όταν δεν είσαι ευχαριστημένος με κάποιον, πας στον επόμενο. Δεν νομίζω ότι αυτό χρειάζεται πολύ μυαλό... Όταν είσαι χρήστης iOS όμως, προφανώς οι επιλογές σου περιορίζονται μόνο στην Apple. Εάν δεν σε ικανοποιεί, αλλάζεις εντελώς οικοσύστημα. 

Δεν είναι έτσι. Σε άλλο θέμα μάθαμε ότι οι καταναλωτικές συνήθειες είναι θέμα νοημοσύνης. Και πώς τυχαίνει πάντα οι νοήμονες να επιλέγουν Android...; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...