Προς το περιεχόμενο

Η τελική έκδοση του Android 9 Pie κατέφθασε


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

''Επιπλέον το Android 9.0 Pie θεωρητικά είναι σε θέση να μαντεύει την επόμενη λειτουργία που θέλετε να εκτελέσετε''

Μου μυρίζει spectre και meltdown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Πρώτη φορά σε samsung μετά από 8 χρόνια iPhone βλέπεις... Είμαι αμαθος.

Από τον Οκτώβριο ΠΟΤΕ ξανά! 😉🤣

haha σε νιωθω φιλε, android P το S8 θα παρει λογικα του χρονου τετοιο καιρο.. γενικα για android εμπειρια πρεπει να πας η σε Pixel η σε oneplus :( με samsung εχεις samsung experience.. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ είμαστε σε τεχνολογικό site και είναι λογικό να βλέπουμε τόσο διαφορετικές απόψεις και να φτάνουν σε σημείο κάποιοι να «Διυλίζουν τον κώνωπα και να καταπίνουν την κάμηλον».

Ναι, μπορεί να συμβαίνουν όλα αυτά που γράφει ο καθένας και σε προσωπικό επίπεδο, αλλά μπορεί κάποιος να μου πει τι ποσοστό των χρηστών Android  ή Iphone γνωρίζουν τόσο καλά τις συσκευές τους και τα λειτουργικά τους, ώστε να τους ενδιαφέρει η παραμετροποίηση ή η αναβάθμιση τους; Νομίζω η συντριπτική πλειοψηφία, έχει άγνοια:

- τι εκδοση λειτουργικού έχει

- τι εφαρμογές υπάρχουν ώστε να κάνουν τι ζωή τους πιο εύκολη

- τι hardware διαθέτουν κλπ κλπ κλπ

Πέρα από ένα Google search, Facebook, twitter, Instagram και φωτογραφική μηχανή, υπάρχει το χάος και η άγνοια.

Ο πόλεμος εντυπώσεων κάθε φορά με ανάλογα θέματα και τα στρατόπεδα Android  και Iphone, καταντά κουραστικό για τους υπόλοιπους απλούς χρήστες που τελικά δεν παίρνουν κάτι θετικό από την συζήτηση, παρά μόνο hate, φανατίλα και υπεροψία. Μιλήστε μόνο για Android και ότι σχετικό με αυτό, ωστε να πάρουμε και μεις οι "κοινοί θνητοί" κάτι θετικό.

Ξεκινά ενα θέμα με νέα εκδοση Android και αρχίζει το πάρτι, για να πείσουν οι μεν τους δεν πόσο καλή είναι η επιλογή τους. Το ίδιο με AMD και Intel. Έλεος μερικοί καταντήσατε κουραστικοί.

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, MontzOlee said:

Σε Samsung s8 πήρε κάνεις την αναβάθμιση?

Θα περιμένεις αρκετά. 
Εδώ εμείς με τα S9 δεν ξέρουμε πότε θα την πάρουμε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xaerialtwistx είπε

Από εκεί και περα θεωρω ενα Android κινητο των 250 ευρω αξιοπρεπέστατο, και δεν θέλει και κόπο να το κάνεις ένα factory reset κάθε λίγους μήνες αν θες να το δεις να πηγαίνει σαν καινούργιο (κάτι που προσωπικά κάνω και στον υπολογιστή και σε όλα μου τα κινητά πολλά χρόνια τώρα). Οι περισσότεροι δεν συντηρούν ιδιαίτερα τις συσκευές τους, σε αυτήν την κατηγορία ανθρώπων σίγουρα ένα κλειστό λειτουργικό είναι πιο φιλικό.

Δε θέλει κόπο να κάνεις factory reset κάθε λίγους μήνες; Μόνο εγώ το βρίσκω μεγάλο μπελά; Και καλά στο κινητό. Αλλά στον υπολογιστή που πρέπει να τον ξαναστήσεις από την αρχή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, loypis είπε

τα root σας μαραναν...αντε δωσε ενα αρχειο με bluetooth σε αλλο κινητο android αν μπορεις χωρις  Jailbreak κι εσυ...

Ελέος πια με αυτό το γελοιο τσιτάτο, όσοι έχουν στοιχειώδη νοημοσύνη, γελάνε με τέτοιες ανοησίες...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, boulevar είπε

haha σε νιωθω φιλε, android P το S8 θα παρει λογικα του χρονου τετοιο καιρο.. γενικα για android εμπειρια πρεπει να πας η σε Pixel η σε oneplus :( με samsung εχεις samsung experience.. 

να προσθεσω στο ποστ σου, πλεον υπαρχουν και αρκετες android one συσκευες που πιστευω αξιζουν τα λεφτα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nhzt είπε

Οκ είμαστε σε τεχνολογικό site και είναι λογικό να βλέπουμε τόσο διαφορετικές απόψεις και να φτάνουν σε σημείο κάποιοι να «Διυλίζουν τον κώνωπα και να καταπίνουν την κάμηλον».

Ναι, μπορεί να συμβαίνουν όλα αυτά που γράφει ο καθένας και σε προσωπικό επίπεδο, αλλά μπορεί κάποιος να μου πει τι ποσοστό των χρηστών Android  ή Iphone γνωρίζουν τόσο καλά τις συσκευές τους και τα λειτουργικά τους, ώστε να τους ενδιαφέρει η παραμετροποίηση ή η αναβάθμιση τους; Νομίζω η συντριπτική πλειοψηφία, έχει άγνοια:

- τι εκδοση λειτουργικού έχει

- τι εφαρμογές υπάρχουν ώστε να κάνουν τι ζωή τους πιο εύκολη

- τι hardware διαθέτουν κλπ κλπ κλπ

Πέρα από ένα Google search, Facebook, twitter, Instagram και φωτογραφική μηχανή, υπάρχει το χάος και η άγνοια.

Ο πόλεμος εντυπώσεων κάθε φορά με ανάλογα θέματα και τα στρατόπεδα Android  και Iphone, καταντά κουραστικό για τους υπόλοιπους απλούς χρήστες που τελικά δεν παίρνουν κάτι θετικό από την συζήτηση, παρά μόνο hate, φανατίλα και υπεροψία. Μιλήστε μόνο για Android και ότι σχετικό με αυτό, ωστε να πάρουμε και μεις οι "κοινοί θνητοί" κάτι θετικό.

Ξεκινά ενα θέμα με νέα εκδοση Android και αρχίζει το πάρτι, για να πείσουν οι μεν τους δεν πόσο καλή είναι η επιλογή τους. Το ίδιο με AMD και Intel. Έλεος μερικοί καταντήσατε κουραστικοί.

 

 

 

Ισχύει άπειρα αυτό που λες. Τρανό παράδειγμα ο κολλητός μου. Μηχανολόγος μηχανικός που δουλεύει πάνω σε RnD στη Siemens στη Ζυρίχη και ΔΕΝ εχει την παραμικρή ιδέα τι παίζει με το κινητό του. Θέλει απλά να τραβάει καμία φωτογραφία και να στέλνει μηνυματα και όπως πολύ καλά έθεσες υπάρχει άγνοια γιατί δεν εχει ο καθένας τη διάθεση να ασχοληθεί με αυτά τα θέματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

να προσθεσω στο ποστ σου, πλεον υπαρχουν και αρκετες android one συσκευες που πιστευω αξιζουν τα λεφτα τους

Ναι ενοειτε, m1 a2 ειναι μια απο αυτες, απλα για να ανταγωνιστει στα ισα με τις apple συσκευες που στοιχιζουν πανω απο 600€, πρεπει να το κανεις με συσκευες ιδιας τιμης τουλαχιστον. Αλλιως δεν ειναι δικαιο. Το OP6 παντως αυτην την στιγμη ειναι μακραν το καλυτερο VFM σε ολες τις κατηγοριες, το εχω απο την ημερα που βγηκε και ειναι σφαιρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Με μια οικονομοτεχνική ανάλυση επιπέδου γυμνασίου, μπορεί ο καθένας να υπολογίσει ότι το να έχεις Android κινητό με σοβαρό performance και συνεχόμενα, κοστίζει ακριβότερα/έτος από το να έχεις iphone.

Δε νομίζω να ξοδεύτηκα με Asus Zenfone2 551ML με 4GB RAM, είτε με Android 5 είτε με 6, το κινητό "πετάει" όσες εφαρμογές και να έχεις ανοιχτές και με μπαταρία να κρατάει μια μέρα. Κόστος: 350 ευρώ αρχικά και το επόμενο 280 ευρώ (έχω δύο). Ούτε στενοχωριέμαι αν δεν έχω την τελευταία έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

Ελέος πια με αυτό το γελοιο τσιτάτο, όσοι έχουν στοιχειώδη νοημοσύνη, γελάνε με τέτοιες ανοησίες...

κι εσυ μαλλον..ουτε καν γελασες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CyanBlue είπε

Δε νομίζω να ξοδεύτηκα με Asus Zenfone2 551ML με 4GB RAM, είτε με Android 5 είτε με 6, το κινητό "πετάει" όσες εφαρμογές και να έχεις ανοιχτές και με μπαταρία να κρατάει μια μέρα. Κόστος: 350 ευρώ αρχικά και το επόμενο 280 ευρώ (έχω δύο). Ούτε στενοχωριέμαι αν δεν έχω την τελευταία έκδοση.

Ένα και μόνο μέρος της οικονομοτεχνικής ανάλυσης είναι η αρχική τιμή απόκτησης. Ξέχασες στην εξίσωση την αξία μεταπώλησης και την πτώση αξίας ανά έτος. Προσπάθησε λίγο ακόμα στα μαθηματικά αν θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...