Προς το περιεχόμενο

Νεος τυπος μαγαζιου στην Ελλαδα


NemeSis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Βασιλη29 ειμαι σιγουρος οτι εισαι περιπτερας. Τετοιο παθος να τα υπερασπιστεις μονο εσυ στο φορουμ :)

Κάτσε να νομίζεις οτι θέλεις, δεν ασχολούμαι άλλο. Τα ίδια είχα ακούσει όταν είχα πει κάτι θετικό για τα windows vista και μου έλεγαν οτι μόνο εγώ τα υπερασπίζομαι στο φόρουμ. Το οτι σημαντικό ποσοστό ελλήνων διακατέχονται από οχλοκρατική διάθεση είναι προφανές πλέον.

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Δεν μου είπες όμως γιατί πήρες κάρτα nvidia και όχι amd μιας και τρέχεις linux

γιατί στα 70€ που την πήρα ήταν η πιο vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Επίσης στην ελλάδα πληθυσμιακά έχουμε χαμηλότερο IQ 

iq_by_country.png?_g_build_=153253069966

Και αυτό κατα μία σχολή σκέψης θα μπορούσε να οφείλεται στην παιδεία (υπάρχουν δύο σχολές στο συγκεκριμένο θέμα δεν υπάρχει consensus η μια θέλει το IQ να ειναι στάνταρ εκ γενετής και να φτάνει στο peak του στα 30 σου η άλλη λέει πως ειναι κάτι που μπορείς μέσα σε ένα εύρος φυσικά να το βελτιώσεις αν κάνεις την κατάλληλη προσπάθεια) 

Οπότε λογικό ειναι να φοβούνται ή να απεχθάνονται πιο πολύπλοκα σχέδια  απο το να πουλάς καφέ και τυρόπιτα η πλειοψηφία των πολιτών. 

Τις σαχλαμαρες με τα iq, ειχα ενα προαισθημα, οτι αν καποιος τις ελεγε, θα ησουν εσυ.

Δεν υπαρχει iq. Οι αναπτυγμενες χωρες εχουν υποτιθεται ψηλοτερο “iq”μονο και μονο γιατι ο κοσμος εχει περισσοτερα ερεθισματα.

Ουτε και επιστημονικα στεκει, για πολλους. 

https://www.digitaltrends.com/cool-tech/now-scientists-want-to-tell-you-that-iq-doesnt-exist/

Η θεωρια οτι υπαρχει iq ανα χωρα δεν στεκει καν επιστημονικα. Μια καθυστερημενη επιστημονας που τα ελεγε(η ιδια ειχε χαμηλο iq)εφαγε γιουχα. Δεν μπορεις να μετρησεις iq σε διαφορετικες χωρες...τι να συγκρινεις ακριβως; Και πως;

o Steven hawking οταν τον ρωτησαν αν ξερει το iq του, απαντησε οτι ειναι loosers οσοι μετρανε iq.

https://www.indy100.com/article/stephen-hawking-donald-trump-boast-iq-losers-7997276

10 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Επίσης πρόσεξε πως τα κράτη με χαμηλότερο IQ έχουν και χαμηλότερη ποιότητα ζωής.. δεν ειναι τυχαίο. 

Τυχαιο οχι, απλα η εξηγηση απεχει παρασαγκας απο την δικη σου. Η υψηλοτερη ποιοτητα ζωης δινει ψηλοτερο iq, οχι το αναποδο. Δεν δινει το iq καλυτερη ποιοτητα ζωης στους πολιτες.... η κοτα ειναι το iq οχι το αυγο. Καλλιεργειται. Μαθε τα βασικα πριν σπαμαρεις ολο το insomnia

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@TopicStrarter χωρίς να έχω τη παραμικρή διάθεση να αναφερθω σε iq κ.ο.κ. πιστεύω κι εγω οτι χειρίστηκες λανθασμένα το θέμα. Έχασες το δίκιο σου.

TS όπως με χιουμοριστικο τρόπο σου απάντησαν, τα περίπτερα στην Ελλάδα έχουν αυτό το ρόλο. Σαφώς και τα μαγαζιά που αναφέρεις ειναι πιο ασφαλή και ισως σε μια περιοχή με υψηλή εγκληματικότητα να έπιαναν, στην Ελλάδα όμως, ο κόσμος θέλει να έχει προσωπική επαφή με τον μαγαζάτορα. οπότε πιστεύω οτι τέτοιου είδους κατάστημα μάλλον δε θα τράβαγε.

Επεξ/σία από pontez2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...