Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μπαταρίας σε istorm


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι για να υπάρχει πλήρης εικόνα. 

Πήγα αρχές Ιουνίου το κινητό στη Μεσογείων για αλλαγή μπαταρίας. Επειδή δεν μπορούσα να το στέιλω με ACS και να περιμένω 3 μέρες, πήρα τηλ. κι έκλεισα ραντεβού (είμαι από Κόρινθο). Πήγα στην ώρα μου, παρέδωσα το κινητό, σε μία ώρα (και λιγότερο) το είχα πίσω. Απόλυτος επαγγελματισμός. Να λέμε και τα καλά για το Ελλαδιστάν. Κόστος 39Ε και πλέον ξεχνάω να φορτίσω το κινητό (iphone 6). 

* Όποιος ενδιαφέρεται να μην το αμελεί, ας το κάνει άμεσα.

* 6 μήνες εγγύηση

* Παρατηρήσεις παραλαβής: Σημάδια περιμετρικά στο πλαίσιο. Τα σημάδια - συνεχίζω εγώ - είναι από το bumper που έχω βάλει κατά την αγορά του κινητού. Το κινητό δεν πρόλαβε να χρησιμοποιηθεί χωρίς προστασία + ζελατίνες μπρος - πίσω. Παρόλ'αυτά, μου το είπαν όταν το παρέδωσα, τους εξήγησα τί είναι και μου απάντησαν πως απλά το σημειώνουν για να είναι αυτοί εντάξει. 

* Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι πως πλέον στο battery health (beta) αναγράφεται το 'service' και δεν αναφέρει στοιχεία για την κατάσταση της μπαταρίας. Για την ακρίβεια λέει 'This iPhone is unable to determine battery health. An Apple Authorised Service Provider can service the battery.' Το έψαξα. Το βγάζει και πολλούς χρήστες που έκαναν αντικατάσταση μπαταρίας. Είπα να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αλλά ειλικρινά δεν με νοιάζει και πολύ. Το κινητό πλέον δουλεύει άψογα οπότε... #yolo. (είμαι σε ios 11.3, δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί το bug σε 11.4.1).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, mistr4l είπε

Παρόλ'αυτά, μου το είπαν όταν το παρέδωσα, τους εξήγησα τί είναι και μου απάντησαν πως απλά το σημειώνουν για να είναι αυτοί εντάξει. 

 

Αυτο ομως η προστασια τους για κατι που δεν υπαρχει δεν ειναι παρανομη ?

 

Στο δελτιο που το ειχαν παραλαβει εγραφε κατι τετοιο ? Στο δικο μου οχι και μονο στην αποδειξη το εγραφε.

100.jpg

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αυτο ομως η προστασια τους για κατι που δεν υπαρχει δεν ειναι παρανομη ?

Στο δελτιο που το ειχαν παραλαβει εγραφε κατι τετοιο ? Στο δικο μου οχι και μονο στην αποδειξη το εγραφε.

100.jpg

Γενικά ισχύει ότι έχει αναφερεθεί. Στη δική σου μεμονομένη περίπτωση ίσως είναι "φαουλ" που το αναγράφουν στην απόδειξη ενώ στην παραλαβή όχι.

*αν σε βγάλει ο δρόμος πάλι θα σου πρότεινα να περάσεις από εκεί να το θίξεις το θέμα και να διορθωθεί (αν είναι εφικτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kormos είπε

Γενικά ισχύει ότι έχει αναφερεθεί. Στη δική σου μεμονομένη περίπτωση ίσως είναι "φαουλ" που το αναγράφουν στην απόδειξη ενώ στην παραλαβή όχι.

*αν σε βγάλει ο δρόμος πάλι θα σου πρότεινα να περάσεις από εκεί να το θίξεις το θέμα και να διορθωθεί (αν είναι εφικτό).

θα τους στειλω με email την πληρη αποδειξη και θα ζητησω απαντηση με email και οχι τηλεφωνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...