Προς το περιεχόμενο

Αδιάβροχη θήκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα έχω μπερδευτει. Θέλει απλή θήκη για προστασία ή αδιάβροχη θήκη για υποβρύχιες λήψεις ?

Για το δεύτερο, τα πάντα είναι πανακριβα. Είναι κάτι πολύ εξεζητημένο και ακριβό οπότε θα πρότεινα να μην το πολυσκεφτεσαι (εκτός αν έχεις το ποσό για την αγορά μιας, γιατί βασίζομαι στον γεγονός πως θέλει μια φθηνή θήκη)

Τώρα για το πρώτο, αν θέλεις κάτι το οποίο θα την προστατευτεί από βροχές και νερά, έχω να σου προτείνω κάτι αστείο, που όμως δουλεύει. Υπάρχουν πλαστικές σακούλες για τρόφιμα που κλείνουν με zip lock. Εμένα με έχουν σώσει. Μέχρι και την DSLR έχω βάλει μέσα γιατί ήθελα να την προφυλάξω σε περίπτωση βροχης όταν δεν την χρησιμοποιουσα. Άλλη πειλογη είναι οι ισοθερμικές σακούλες για να μην βράσει η μηχανή.

Το ξέρω όλα αυτά είναι λίγο μπακαλιστικα αλλά είναι οι πιο φθηνές επιλογες!

Κάτι άλλο που μπορείς να δεις είναι τέτοια site: https://blog.photoshelter.com/2010/08/keeping-your-camera-gear-safe-in-the-heat/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2018 στις 4:55 ΜΜ, vasilissouvlaki είπε

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποια φθηνή θήκη για dslr (d3200)? Θέλω να πάρω τη μηχανή μαζι μου σε κάποια μέρη που μπορεί να βράζουμε. 

Οχι, δεν υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δε φοβάσαι...

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=dslr+waterproof+case+underwater&_sacat=0&rt=nc&LH_PrefLoc=5

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, stratigos24 είπε

Εχω πολλες ενστασεις οχι για την αδιαβροχοποιηση των συγκεκριμενων αλλα για την ποιοτητα του τζαμιου του φακού καθως και την σωστη εφαρμογή του στον φακο σου (εννοειται οτι εχεις και περιορισμενο ελεγχο των λειτουργιων της μηχανης σου). Παιζει να εχεις πολλες αντανακλασεις και προβληματα με το τζαμακι μποστα απο τον φακο οποτε ειναι απλα μια λυση αναγκης. Ειναι ομως μια επιλογη και δεν χανεις και τιποτε εαν την δοκιμασεις. Να γιατι μου αρεσουν οι weatherproof καμερες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...