Προς το περιεχόμενο

Κρασι ασχημη μυρωδια


Mr V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

γενικα οι συνθηκες φυλαξης κρασιων στα super market ειναι πολυ κακες, εγω μετα απο μια αναλογη εμπειρια σε κρασι των 20 ευρω που δεν ειχε καλη γευση (αρκετα διαφορετικη απο καβας) δεν ξανααγοραζω απο super market κρασια αν υπαρχει η επιλογη καβας καπου κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nick_gr2 είπε

Δεν είπε για τα εμφιαλωμένα γενικώς. Είπε "εμφιαλωμένα κρασιά απο γνωστούς παραγωγούς". 

Γνωστοί παραγωγοί κορυφαία κρασιά και ράφια Ελληνικών σούπερ μάρκετ δε νομίζω ότι είναι και ο καλύτερος συνδυασμός.

Επίσης να σου πω ότι όλες καλές και κακές κάβες   πωλούν και χύμα κρασί γνωστών και καλών παραγωγών που δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από αρκετά εμφιαλωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, papoys1 said:

Γνωστοί παραγωγοί κορυφαία κρασιά και ράφια Ελληνικών σούπερ μάρκετ δε νομίζω ότι είναι και ο καλύτερος συνδυασμός.

Επίσης να σου πω ότι όλες καλές και κακές κάβες   πωλούν και χύμα κρασί γνωστών και καλών παραγωγών που δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από αρκετά εμφιαλωμένα.

Δεν μπορείς να ανακαλύψεις πολύπλοκα αρώματα και γεύσεις στο χύμα κρασί. Είναι καλό για καθημερινή κατανάλωση προφανώς το χύμα αλλά μην περιμένεις και συγκλονιστικές εμπειρίες... :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και ένα κρασί των 6-7 ευρώ το μπουκάλι είναι καλύτερο από το χύμα. Πόσο μάλλον για πιο ακριβά που κάνουν από 10 ως και εκατοντάδες ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...