Προς το περιεχόμενο

Λάστιχα αυτοκινήτου


GeorgeHellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο ένα θέμα για τα λάστιχα :) 

Από βδομάδα θα χρειαστεί λα αλλά ξω τα λάστιχα από το swiftaki, μετά από 4 χρόνια και 50.000 χιλιόμετρα.. 

Πάω σήμερα να πάρω τιμές, αν και είχα μια εικόνα από skroutz αλλά το ψιλοέπαθα το σοκ. Λόγω περίεργης διάστασης (185/55/16), οι τιμές είναι στα high τους.. Ενδεικτικά, goodyear efficientgrip performance 420 ευρώ (με ζυγοσταθμίσεις κλπ), toyo γύρω στα 330, και μια μάρκα που δεν ήξερα μου είπε γύρω στα 300.(νομίζω taurus)

Επίσης για περισσότερες επιλογές μου είπε να κοιτάξω και σε 195/50/16, καθώς είναι ποιο συνηθισμένο νούμερο αλλά και εκεί οι τιμές είναι παρόμοιες...

Έχετε καμιά ιδεά πάνω στον αν θα έπρεπε να αλλάξω διάσταση, ή για καμιά καλή οικονομική μάρκα? Αν και δεν βλέπω να τα γλυτώνω τα 350-400....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν είσαι γκαζόγκαυλος, βάλε τα "Nexen N Fera SU1".  Τα έχω ήδη 32000km και δεν έχω δει καμία διαφορά ούτε με τα Continental Premium Contact 5 που φορούσα ούτε και με τα Uniroyal Rainsport 3 (που μετά τα 30000km γλιστρούσαν).

Επεξ/σία από karateka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, karateka είπε

Αν δεν είσαι γκαζόγκαυλος, βάλε τα "Nexen N Fera SU1".  Τα έχω ήδη 32000km και δεν έχω δει καμία διαφορά ούτε με τα Continental Premium Contact 5 που φορούσα ούτε και με τα Uniroyal Rainsport 3 (που μετά τα 30000km γλιστρούσαν).

Ευχαριστώ, θα ρωτήσω και για αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο ίδιο αυτοκίνητο έβαλα τα Verdestein Sportrac 5, και είναι φοβερά. Ξέρω ότι σαν μάρκα δεν πείθει με το όνομά της στην Ελλάδα τουλάχιστον, αλλά εγώ τα έχω εδώ και αρκετούς μήνες και μπορώ να πω ότι ξεπέρασαν κάθε προσδοκία. Είναι απλά εκπληκτικά σε κατευθυντικότητα και αίσθηση υπό πίεση. Πριν είχα Goodyear Eagle που ήταν φοβερά, αλλά αυτά είναι το κάτι άλλο για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

Μια χαρά προτάσεις δίνετε, το θέμα είναι τι θα βρω και Λάρισα χαχα

Έλα Θεσσαλονίκη για εκδρομή και άλλαξε και τα λάστιχα. Κάτσε και το ΣΚ Χαλκιδική και είσαι άρχοντας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....αφου τα "λιώνεις" τα λάστιχα πριν τα αλλάξεις, δε χρειάζεται να κάνεις πειράματα ούτε με τη διάσταση, ούτε με κινέζικες μάρκες. Ακόμα και 100 ευρώ να είναι η διαφορά, είναι αστεία, όταν μιλάμε για περίοδο τεσσάρων χρόνων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Rzarector είπε

Έλα Θεσσαλονίκη για εκδρομή και άλλαξε και τα λάστιχα. Κάτσε και το ΣΚ Χαλκιδική και είσαι άρχοντας. 

Να του βγει κανένα χιλιάρικο η αλλαγή! :D

Εγώ πρόσφατα έβαλαν maxxis, μέχρι τώρα πολύ ευχαριστημένος.

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω τη Δευτέρα και σε μερικούς ακόμα..

Δυστυχώς δεν το κοίταξα όταν πήρα το αυτοκίνητο.. τέλος πάντων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, zio10 είπε

Να του βγει κανένα χιλιάρικο η αλλαγή! :D

Εγώ πρόσφατα έβαλαν maxxis, μέχρι τώρα πολύ ευχαριστημένος.

Σιγά να μην του βγει και ένα εκατομμύριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Rzarector είπε

Σιγά να μην του βγει και ένα εκατομμύριο. 

Πλάκα έκανα αλλά αν τα υπολογίσεις 6-7 κατοστάρικα τα θέλει όλα μαζί!

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...