Προς το περιεχόμενο

This accessory may not be supported


Pantelispt98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα αγόρασα έναν OEM φορτιστή γιατί ο αυθεντικός τα κακάρωσε.Οταν τον συνδέω μου εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα.Υπάρχει καμία λύση;

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το καλώδιο είναι original, που σημαίνει ότι ευθύνεται αποκλειστικά ο φορτιστής, τότε η λύση είναι μια: Άλλος, καλύτερος/δοκιμασμένος φορτιστής.

Το βγάζει πάντα το μήνυμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Αν το καλώδιο είναι original, που σημαίνει ότι ευθύνεται αποκλειστικά ο φορτιστής, τότε η λύση είναι μια: Άλλος, καλύτερος/δοκιμασμένος φορτιστής.

Το βγάζει πάντα το μήνυμα;

Η συσκευασία είχε δυο φορτιστές ένα του ενός μέτρου και έναν 16 εκ.Το πρωί φόρτισα κανονικά με τον μεγάλο και πριν από λίγο που ξανά δοκίμασα μου έβγαζε συνέχεια το μήνυμα.Μετα έβαλα τον άλλο και φόρτισε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μισό για να συνεννοηθούμε, φορτιστής είναι το «πριζάκι» που μπαίνει στην πρίζα και καλώδιο... το καλώδιο που ενώνει τον φορτιστή με τη συσκευή.

Οι «φορτιστές» που λες, έχουν το καλώδιο ενσωματωμένο; Αν όχι, ο φορτιστής είναι original ή τον πήρες μαζί με τα καλώδια;

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Μισό για να συνεννοηθούμε, φορτιστής είναι το «πριζάκι» που μπαίνει στην πρίζα και καλώδιο... το καλώδιο που ενώνει τον φορτιστή με τη συσκευή.

Οι «φορτιστές» που λες, έχουν το καλώδιο ενσωματωμένο; Αν όχι, ο φορτιστής είναι original ή τον πήρες μαζί με τα καλώδια;

Συγνώμη δικό μου λάθος.Καλώδιο εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελεις καλωδιο με πιστοποιηση MFI..Ολα τα αλλα καλωδια θα δημιουργουν πρόβλημα.

Μόλις τώρα, PantelisPt είπε
Μόλις τώρα, PantelisPt είπε

Σήμερα αγόρασα έναν OEM φορτιστή γιατί ο αυθεντικός τα κακάρωσε.Οταν τον συνδέω μου εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα.Υπάρχει καμία λύση;

Ευχαριστω.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, PantelisPt said:

Όχι.

Ή θα ρισκάρεις να φορτίζεις με το μικρό, εφόσον δεν σου βγάζει μήνυμα και φορτίζει σωστά στον προβλεπόμενο χρόνο ή θα πάρεις ένα καλύτερο καλώδιο και θα δεις αν είναι οκ. Αν στο ξαναβγάλει, πας και για καλύτερο φορτιστή αν και όπου έχω δει το πρόβλημα, πάντα το καλώδιο έφταιγε. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο να ασχοληθείς (γενικώς) με έναν «Κούκου Ρούκου» φορτιστή και όχι εξαρχής έναν γνήσιο ή κάποιον επώνυμο τρίτης εταιρίας που πιστοποιείται και δεν παρουσιάζει αντίστοιχα προβλήματα;

Αν το πρόβλημα είναι οικονομικό τους το δίνεις και παίρνεις ένα Android από το βα ρισκάρεις πολλά...(χρόνο, χρήμα, πιθανή ζημιά στη συσκευή, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...