Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού (ο μεγάλος τελικός)


Panoramix27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους,

μόλις πρόσφατα αποφάσισα να το παίξω έξυπνος και να βγάλω κάποιες φωτογραφίες με το LG G6 μου... κάτω από το νερό μιας πισίνας. μπορείτε να φανταστείτε τι έγινε. επομένως ψάχνω για το επόμενο κινητό μου και μετά από έρευνα κατέληξα στα εξής (budget 300 ευρώ): Νοκια 8, Xiaomi Mi A2, Samsung Galaxy A8 Dual (2018) (αυτό μπορώ να το βρω και μεταχειρισμένο) και Redmi Note 5. Με ενδιαφέρει προτίστως το κινητό να βγάζει καλές φωτογραφίες και δεύτερον να έχει πολύ καλή μπαταρία (σε αναλογία 75% κάμερα και 25% μπαταρία ως προς τη σημαντικότητά τους. Την μπαταρία τη βάζω στο 25% γιατί υπάρχει quick charge ενώ επιδόσεις δε με ενδιαφέρουν τόσο πολύ μιας και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ πιο πολύ είναι chrome, viber, messenger lite, gmail). Σε περίπτωση που υπάρχουν και άλλα μοντέλα που δεν λάβει υπόψη, παραθέτω και τη γνωστή φόρμα ώστε να έχετε όλη την εικόνα:

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε: 300 ευρώ 
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): chrome, viber, messenger lite, gmail. Δεν παίζω παιχνίδια.
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: 5.5 - 6
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): όχι
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; πάρα πολύ ναι
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; καθόλου
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM;
😎 Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; όχι
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; ναι
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; όχι
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; πολύ ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Ελλάδα
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); όχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; και με μετεχειρισμένο είμαστε οκ

οποιοδήποτε feedback καλοδεχούμενο! ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Α8 το ξεχνας μιας και ειναι πολυ μετριο και ακριβο για αυτα που προσφερει.

Nokia 8 εαν σε ενδιαφερει η καλη καμερα το ξεχνας γιατι εχει μετρια καμερα αλλα πολυ δυνατο ομως επεξεργαστη.

To Mi A2 οπως και το Nokia 8 εχουν 3.000mAh μπαταρια αλλα καλυτερη καμερα το Α2.

Το Note 5 εχει και αξιολογη καμερα και μπαταρια 4.000mAh.

Συμφωνα με τα κριτηρια σου η επιλογη ειναι ευκολη: Note 5

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση. μιας όμως και ανέφερες πως το Α2 έχει καλύτερη κάμερα μπορείς σε παρακαλώ να μου κατατάξεις τα κινητά ως προς τις φωτογραφικές τους δυνατότητες;

Α8, Α2, 8, νοτε 5 παει η σειρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Panoramix27 είπε

καλησπέρα σε όλους,

μόλις πρόσφατα αποφάσισα να το παίξω έξυπνος και να βγάλω κάποιες φωτογραφίες με το LG G6 μου... κάτω από το νερό μιας πισίνας. μπορείτε να φανταστείτε τι έγινε. επομένως ψάχνω για το επόμενο κινητό μου και μετά από έρευνα κατέληξα στα εξής (budget 300 ευρώ): Νοκια 8, Xiaomi Mi A2, Samsung Galaxy A8 Dual (2018) (αυτό μπορώ να το βρω και μεταχειρισμένο) και Redmi Note 5. Με ενδιαφέρει προτίστως το κινητό να βγάζει καλές φωτογραφίες και δεύτερον να έχει πολύ καλή μπαταρία (σε αναλογία 75% κάμερα και 25% μπαταρία ως προς τη σημαντικότητά τους. Την μπαταρία τη βάζω στο 25% γιατί υπάρχει quick charge ενώ επιδόσεις δε με ενδιαφέρουν τόσο πολύ μιας και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ πιο πολύ είναι chrome, viber, messenger lite, gmail). Σε περίπτωση που υπάρχουν και άλλα μοντέλα που δεν λάβει υπόψη, παραθέτω και τη γνωστή φόρμα ώστε να έχετε όλη την εικόνα:

1) Το ποσό που διαθέτουμε: 300 ευρώ 
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): chrome, viber, messenger lite, gmail. Δεν παίζω παιχνίδια.
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: 5.5 - 6
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): όχι
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; πάρα πολύ ναι
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; καθόλου
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM;
😎 Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; όχι
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; ναι
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; όχι
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; πολύ ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Ελλάδα
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); όχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; και με μετεχειρισμένο είμαστε οκ

οποιοδήποτε feedback καλοδεχούμενο! ευχαριστώ!

100 ευρώ για ένα κινητό μια χαρά που κάνει όλα όσα θες εκτός από το να έχει καλή κάμερα, και άλλα 200 για μια γαμάτη κάμερα που δεν έχει κανένα κινητό, και είσαι άρχοντας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτηκα (για λίγο είναι η αλήθεια) αλλά δεν μπορώ να κουβαλάω δύο συσκευές πάνω μου και να βγάζω πχ την κάμερα όποτε θέλω να τραβήξω μια φωτογραφία. Ευχαριστώ για το input!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Panoramix27 είπε

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση. μιας όμως και ανέφερες πως το Α2 έχει καλύτερη κάμερα μπορείς σε παρακαλώ να μου κατατάξεις τα κινητά ως προς τις φωτογραφικές τους δυνατότητες;

Α8, Α2, 8, νοτε 5 παει η σειρά;

Note5 - A2 - A8 - 8 η σειρα στις καμερες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σου κάνει κόπο μπορείς να μου  πεις τα επόμενα καλύτερα κινητά του Note 5 πάντα όσον αφορά την κάμερα μήπως και προκύψει κάποια επιπλέον χρηματοδότηση; δηλαδή μέχρι στα 300 ευρώ το note 5 έχει την καλύτερη κάμερα και αμέσω μετά πάμε σε ποιο μοντέλο; thanks again.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ριξε πρωτα μια ματια εδω

Εαν και θεωρω μεγαλο λαθος να αγοραζεις κινητο με βασικο κριτηριο την καμερα μιας που ακομη και οι καλυτερες παραμενουν πολυ μετριες εαν τις κρινεις με απολυτα φωτογραφικα κριτηρια. Σε καλο φωτισμο ολες ειναι πια καλες. Σε κακο φωτισμο ολες ειναι μετριο-κακες εκτος κι αν μιλαμε για ακινητα θεματα και εχεις το κινητο σε τριποδο!

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kalispera se olous kai sorry ek twn proterwn gia ta greeklist all to pc pou xrisimopoiw einai tis douleias kai den exei ellinika. 

 

Ena pragma apla giati vlepw pollous kai aporiptoun to Nokia 8 logo Cameras. Nai i camera den einai tipota to idiaitero pou kanonika tha eprepe na itan gia ta lefta pou ekane ( oxi gia auta pou kanei twra). Alla? Me to camera pro update i katastasi exei veltiothei arketa alla oxi dramatika. An thelete na deite gia to ti fwtografies einai ikanos o sensoras tou Nokia 8 apo tin Zeiss pigainete sto XDA kai katevaste to Google Camera Mod ( camera application tou Google Pixel 2 XL. ) kai traviskte kai deite fwtografies na pathere plaka. 

Proswpika to Nokia 8 to theorw thirio apo apopsi pefomance per buck auti ti stigmi me polu kala specks gia tin timi kai me Gcam Mod travaei kai apisteutes fwtografies mporw na pw akoma kai idiou epipedou me twrina flagships. 

Kai to Gcam Mod the xreiazetai unlocking i root apla to kaneis sideload. 

Egw den to allazw to Nokia 8 gia kanena logo. Stathero kinito xwris provlimata wraia piotita kataskeuis perfomance pou den kolaei pouthena. Mono i camera me xalouse alla ekana strofi 180 molis anakalipsa to Gcam mod. 

Egw proswpika tha to ksanagoraza an gia kapoio logo kati ginotan sto diko mou. 

 

P.S. Mia gnwmi apo Notia Afriki. Kali tuxi me tin epilogi sou. 

Επεξ/σία από AthanC
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη Νότια Αφρική και ευχαριστώ για το σχόλιο. Η αλήθεια είναι πως στο skroutz κάποιος έχει σχολιάσει το ίδιο ακριβώς σχετικά με την gcam. συνολικά όμως δεν μπορώ να πω πως έχω ακούσει/διαβάσει/δει τα καλύτερα για την κάμερα οπότε μάλλον 

23 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Ριξε πρωτα μια ματια εδω

Εαν και θεωρω μεγαλο λαθος να αγοραζεις κινητο με βασικο κρητιριο την καμερα μιας που ακομη και οι καλυτερες παραμενουν πολυ μετριες εαν τις κρινεις με απολυτα φωτογραφικα κριτηρια. Σε καλο φωτισμο ολες ειναι πια καλες. Σε κακο φωτισμο ολες ειναι μετριο-κακες εκτος κι αν μιλαμε για ακινητα θεματα και εχεις το κινητο σε τριποδο!

Το βασικό κριτήριο είναι πάντα τα χρήματα, πως θέλω να κοστίζει κάτω από 300 ευρώ. Από εκεί και πέρα αγοράζω ότι καλύτερο υπάρχει σε κάμερα και μπαταρία που με ενδιαφέρουν περισσότερο έστω και αν είναι μικρές οι διαφορές. Είναι όμως; στο πρώτο σχόλιο σου μου φάνηκε πως άνετα ξεχώρισες ποια κινητά έχουν καλή κάμερα και ποια όχι που σημαίνει πως υπάρχουν αξιοπρόσεκτες διαφορές μεταξύ τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Parakalw euxaristisi mou. Den gnwrizw poso exei to Nokia 8 stin  ellada. Stin Notia Afriki kostizei peripou 350 euro. Apo mpataria mporw na pw oti me vgazei sxetika aneta mia mera den kserw vevaia gia ti xrisi to proorizeis. Proswpika exei 4-5 wres on screen time kai ftanw spiti to vradu me 20-30% mpataria. Diavase edw kai des deigmata apo fwtografies : https://forum.xda-developers.com/nokia-8/themes/modded-google-camera-hdr-nokia-8-t3713411.

Apo perfomance to Nokia 8 en sxesi me ta upoloipa pou exeis anaferei einai mera nuxta. Ase pou einai kai clean android ola ta updates ta exw parei stin wra tous. 

 

Me ta xiaomi eimai euxaristimenos exw ena Note 4 alla i camera einai katw tou metriou. Dokimasa ena Mi A1 me dual cam episis oxi oti kalutero oson afora tin camera. Diavazw alla den exw dei stin praksi oti i Xiaomi exei ftiaksei ton algorithmo gia tis cameres. Kai einai arketa kalutera twra. To Mi A2 isos einai kalutero alla episis auto pou me ksenerwse me to Mi A1 einai oti ta updates kathisterousan en sxesi me to Nokia ( Maresei to pure android ) to Nokia 8 eixe oreo 8.1 to Mi A1 ekane konta 8 mines na to parei. To Note 5 tha mou arese san kaluteri epilogi oxi logou logismikou alla logo mpatarias. kratane gia panta. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Panoramix27 είπε

Καλησπέρα στη Νότια Αφρική και ευχαριστώ για το σχόλιο. Η αλήθεια είναι πως στο skroutz κάποιος έχει σχολιάσει το ίδιο ακριβώς σχετικά με την gcam. συνολικά όμως δεν μπορώ να πω πως έχω ακούσει/διαβάσει/δει τα καλύτερα για την κάμερα οπότε μάλλον 

Το βασικό κριτήριο είναι πάντα τα χρήματα, πως θέλω να κοστίζει κάτω από 300 ευρώ. Από εκεί και πέρα αγοράζω ότι καλύτερο υπάρχει σε κάμερα και μπαταρία που με ενδιαφέρουν περισσότερο έστω και αν είναι μικρές οι διαφορές. Είναι όμως; στο πρώτο σχόλιο σου μου φάνηκε πως άνετα ξεχώρισες ποια κινητά έχουν καλή κάμερα και ποια όχι που σημαίνει πως υπάρχουν αξιοπρόσεκτες διαφορές μεταξύ τους.

Μπορει να ξεχωριζεις ποια κινητα εχουν καλυτερη καμερα σε ενα σχετικό συγκριτικο αλλα σε απολυτη κριτικη σου ειπα την γνωμη μου για τις φωτογραφιες γενικά των smartphones. Οι διαφορες τους ειναι κυριως στο HDR οπου γι αυτο με τους αλγορυθμους της Google με την gcam οι μετριες καμερες βελτιωνονται πολυ ενω οι καλες εχουν μικρες διαφορες καθως και στο low light performance οπου εκει εχουν το προβαδισμα παντα οι αισθητηρες με μεγαλυτερα pixels και παλι μπαινει θεμα λογισμικου. Σε καθε περιπτωση μιλαμε για στατικες φωτογραφίες και ειδικα το βραδυ με σταθερη την συσκευη. Οποτε φωτογραφιες καθημερινες που περιλαμβανουν κινηση υποκεινται στους κλασικους περιορισμους ποιοτητας λογω του μικρου αισθητηρα. Και εμενα μου αρεσουν οι καλες καμερες στα κινητα αλλα δεν το εχω αναγαγει σε πρωταρχικο παραγοντα. Βλεπω το συνολο του κινητου εαν μου κανει. Μετα απο καιρο ξαναπηρα στα χερια μου μια απο τις φωτογραφικές και μαλιστα την bridge και οχι την DSLR και πραγματικά ήταν τεράστια η αλλαγη σε ποιοτητα φωτογραφιας οσο κι αν οι εξελιγμενοι αλγορυθμοι των κινητων δινουν ενα κλικ παραπανω σε καποιες καταστασεις μερικες φορες. Οποτε θα συμφωνησω οτι το Nokia 8 ειναι μια καλη αγορα σαν συνολο τηλεφωνου οπως και το LG G6 που ειχες.

Το Mi Note 3 εχει ακομη καλυτερη καμερα και ειναι στα 260-300 ευρω (64-128gb)

https://www.banggood.com/buy/mi-note-3.html?utm_source=google&utm_medium=cpc_elc&utm_campaign=ds-cpa3-holder-rm-Pur-170914&utm_content=Bay&gclid=CjwKCAjwtvnbBRA5EiwAcRvnpp5_8t3BXIYAaG8NfNArVAllMIRl0VNDD7ZiG9kWukHzuL0JhXKAwRoCoMMQAvD_BwE&sbc=1

Επισης πολυ καλο σε καμερα αλλα και συνολικα ως τηλεφωνο (επεξεργαστης, οθονη) και εξαιρετικο vfm ειναι το Meizu Pro6 Plus στα 170€ αλλα δεν εχει την 800αρα μπαντα. Μπαταρια στο ενδιαμεσο στα 3.400mAh.

https://www.banggood.com/buy/meizu-pro-6-plus.html?utm_source=google&utm_medium=cpc_elc&utm_campaign=ds-cpa3-holder-rm-Pur-170914&utm_content=Bay&gclid=CjwKCAjwtvnbBRA5EiwAcRvnpmo1RXy8ZVkNAj0KTl7rUBfunxo_-_RXS5Q0kXn3ZWY9PkdxAG2AOxoC_UQQAvD_BwE&sbc=1

 

Αληθεια δεν ειναι πια σε εγγυηση το G6? Διοτι θεωρητικα ειναι πληρως αδιαβροχο.

The LG G6 is certified with an IP68 protection standard. These IP grades belong to EIC standards, an international standard, and are used to check the resistance of industrial electronic equipment. Συμφωνα με το site της LG:

"The letters IP came from the acronym in English: Ingress Protection. In the case of the LG G6 we are told:       

  • The first digit is 6: highest degree of protection against dust. Dust can not get into a device under any circumstances.
  • The second digit is 8: protection against water in complete and continuous immersion. Device  will withstand a complete immersion in water up to 1.5 meters for 30 minutes. Water temperature can vary from 15 to 35ºC."
Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Panoramix27 είπε

το σκέφτηκα (για λίγο είναι η αλήθεια) αλλά δεν μπορώ να κουβαλάω δύο συσκευές πάνω μου και να βγάζω πχ την κάμερα όποτε θέλω να τραβήξω μια φωτογραφία. Ευχαριστώ για το input!

Φίλε μου πάντως για κινητό δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις. Στην ουσία μια καλή κάμερα θέλεις. Εγώ έχω φίλους που ασχολούνται με την φωτογραφία και ενώ έχουν μαζί τους το iPhone που βγάζει πολύ καλές photos όπως και να το κάνουμε δεν διστάζουν να κουβαλάνε μαζί τους και μια καλή κάμερα. Ανάλογα και τι κάνεις. Όταν πάμε για αστρονομική εξόρμηση όλοι παίρνουν μαζί τους τα Canon - Nikon μπουριά. Όταν πάμε για μπύρα και βόλτα έχουν μια πιο compact mirrorless. Έχεις πάντα μαζί σου ένα τσαντάκι και είσαι ωραίος. Αυτά για όσους τους ενδιαφέρει η φωτογραφία πραγματικά. Τα κινητά είναι περιορισμένα σε αυτόν τον τομέα ο,τι και να πάρεις, και όσο νυχτώνει τόσο χειρότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sumfwnw me ton SeNNinhA oson afora tis cameres se kinita oti eipe apo panw. To Nokia 8 exei to hardware alla tou eleipe to software kai auto fainetai sto HDR+ tis Gcam kai low light. Alla se endiaferei toso polu i fwtografia kalo einai na exeis mia sovari mixani kai oxi kinito. An kai to mobile photography einai arketa aperxomeno pagkosmios. Low light photography auti ti stigmi mono to P20 Pro kanei sxetika me aksioprepeia. Otidipote gia ta lefta pou suzitame einai tis seiras. Me to kathena na uperexei ligo apo to epomeno se leptomereies alla ola tha pasxoun sto idio pou einai xamilou fotismou fotografies. 

Edit : Na prosthesw oti to P20 pro kanei sxetika kales fwtografies se xamilo fwtismo se kontini apostasi kai statika. An milame gia megaluteri apostasi tou metrou kai motion. Den exei to idio kala apotelesmata. Real usage en sugkrisi me to ti leei o kathenas panta diaferei. 

Επεξ/σία από AthanC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Panoramix27 είπε

καλησπέρα σε όλους,

μόλις πρόσφατα αποφάσισα να το παίξω έξυπνος και να βγάλω κάποιες φωτογραφίες με το LG G6 μου... κάτω από το νερό μιας πισίνας. μπορείτε να φανταστείτε τι έγινε. επομένως ψάχνω για το επόμενο κινητό μου και μετά από έρευνα κατέληξα στα εξής (budget 300 ευρώ): Νοκια 8, Xiaomi Mi A2, Samsung Galaxy A8 Dual (2018) (αυτό μπορώ να το βρω και μεταχειρισμένο) και Redmi Note 5. Με ενδιαφέρει προτίστως το κινητό να βγάζει καλές φωτογραφίες και δεύτερον να έχει πολύ καλή μπαταρία (σε αναλογία 75% κάμερα και 25% μπαταρία ως προς τη σημαντικότητά τους. Την μπαταρία τη βάζω στο 25% γιατί υπάρχει quick charge ενώ επιδόσεις δε με ενδιαφέρουν τόσο πολύ μιας και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ πιο πολύ είναι chrome, viber, messenger lite, gmail). Σε περίπτωση που υπάρχουν και άλλα μοντέλα που δεν λάβει υπόψη, παραθέτω και τη γνωστή φόρμα ώστε να έχετε όλη την εικόνα:

1) Το ποσό που διαθέτουμε: 300 ευρώ 
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): chrome, viber, messenger lite, gmail. Δεν παίζω παιχνίδια.
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: 5.5 - 6
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): όχι
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; πάρα πολύ ναι
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; καθόλου
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM;
😎 Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα; όχι
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; ναι
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; όχι
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; πολύ ναι
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Ελλάδα
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); όχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; και με μετεχειρισμένο είμαστε οκ

οποιοδήποτε feedback καλοδεχούμενο! ευχαριστώ!

Αν ήσουν ικανοποιημένος με το G6 γιατί δεν το ξανά παίρνεις .....284€ κάνει.

Εκτός και αν βρήκες ευκαιρία για αλλαγή.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...