Προς το περιεχόμενο

Φθηνές περιοχές Αθηνά


Joana26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Joana26 είπε

   γτ0Είμαι στην δουλειά έχω ελαφρυντικό  😋

τύποι μυρίζομαι κλασσική περίπτωση γκομενέτου που θα κάνει τα γλυκά μάτια σε όλους μέχρι να πέσουνε οι επιθυμητές πλεροφορίες και μετά θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια

καλού κακού όμως να ξεκαθαρίσω ότι εγώ την είδα πρώτος, έστω και αν μένω σε τελείως άσχετη με το τόπικ περιοχή, δηλαδή στο Ψυχικό, σε ιδιόκτητη αχανή βίλα, τι να κάνουμε, δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε αυτην την ζωη

Επεξ/σία από le vent nous porterAAAA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

τα προάστια του Πειραιά είναι φθηνά και πολύ ήσυχα σε σχέση με Καλλιθέα. 

Κερατσίνι Ταμπούρια Δραπετσώνα για φθηνά και κυκλοφορείς άνετα.

Κορυδαλλόςγια ποιο ακριβά.

Ρέντη Νίκαια Πέραμα δεν θα πρότεινα αν και οι τιμές είναι χαμηλότερες

σε όλα αυτά όμως έχεις μόνο λεωφορεία. Μετρό στον Κορυδαλλό σε κάνα χρόνο+ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά στις μετακινήσεις σου σε βολεύει η γραμμή 2 πράσινη του ΗΣΑΠ, οπότε στον άξονα αυτό μπορείς να δεις απο ΑΝΩ Πατήσια μέχρι και Περισσό καλές περιπτώσεις. Οσο κοντά χρειάζεται στο κέντρο αλλά και σε κοντινές περιοχές με ζωή και ενδιαφέρον (Ν. Φιλαδέλφεια, Ν Ιωνία) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/8/2018 στις 3:56 ΜΜ, Dark_son20 είπε

ναι τις είδα και γω στο θεό τις τιμές,

υποψιάζομαι περιμένουν τους νέους φοιτητές τα κοράκια

αν περιμένω και αρχίσω να ψάχνω από τέλος Οκτωβρίου θα έχουν πέσει καθόλου πιστεύεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε χρειαζεται να πας να μεινεις διπλα στην σχολη σου.

η Αθηνα εχει μετρο παντου τωρα οποτε μπορεις να πας και λιγο παραεξω που δε θα σου πιασουν τον κωλο στο ενοικιο επειδη εισαι φρεσκια φοιτητρια. τσεκαρε παγκρατι, νεο κοσμο, καισαριανη, παλαιο φαληρο αλλα βορεια πανω ψηλα, τετοια φαση

Επεξ/σία από nipoa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθε πρώτα αν ειναι η δουλεια μοσχατο ή καπου αλλου για να δεις ποιες περιοχες σε βολευουν καλυτερα. καμινια/ρεντη δεν θα συνηστουσα λογω συγκοινωνιας προς πειραια. δες για νικαια, παλια κοκκινια, ασπρα χωματα (κ γενικα περιοχες κοντα στην Θηβων) γιατι αυτές οι περιοχες εχουν καλη συγκοινωνια και προς πειραια αλλα και προς αιγάλεω που εχει μετρό. Ησυχες περιοχες με καλά ενοικια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, nipoa είπε

δε χρειαζεται να πας να μεινεις διπλα στην σχολη σου.

η Αθηνα εχει μετρο παντου τωρα οποτε μπορεις να πας και λιγο παραεξω που δε θα σου πιασουν τον κωλο στο ενοικιο επειδη εισαι φρεσκια φοιτητρια. τσεκαρε παγκρατι, νεο κοσμο, καισαριανη, παλαιο φαληρο αλλα βορεια πανω ψηλα, τετοια φαση

Δεν είμαι φοιτήτρια για εργασία έρχομαι, με ενδιαφέρει να είναι ήσυχη και οικονομική περιοχή κατά 90% θα δουλεύω Πειραιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kallair είπε

Μαθε πρώτα αν ειναι η δουλεια μοσχατο ή καπου αλλου για να δεις ποιες περιοχες σε βολευουν καλυτερα. καμινια/ρεντη δεν θα συνηστουσα λογω συγκοινωνιας προς πειραια. δες για νικαια, παλια κοκκινια, ασπρα χωματα (κ γενικα περιοχες κοντα στην Θηβων) γιατι αυτές οι περιοχες εχουν καλη συγκοινωνια και προς πειραια αλλα και προς αιγάλεω που εχει μετρό. Ησυχες περιοχες με καλά ενοικια.

Γενικά ψάχνομαι η αλήθεια είναι ότι έχω λάβει πρόταση για δουλειά Πειραιά άλλα δεν είμαι 100% σίγουρη ότι θέλω να την δεχτώ προτιμώ να μείνω ένα μήνα χωρίς δουλειά και να μπω κάπου που τελικά να μείνω μακροπρόθεσμα σε θέμα εργασίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά σιγουρα θα ειναι προς πειραια, νοτια προαστεια η δουλεια;

γτ αν ειναι σε τελειως αλλο μερος που ισως δεν εχει καλη συγκοινωνια, θα εχεις μεγαλο θεμα στο πηγαινε/ελα. επισης μην ξεκινησεις τα παγια εξοδα κ δεσμευτεις καπου με συμβολαιο κ μετα τρεχεις κ δεν φτανεις(στο θεμα σπιτι παντα) αν δεν εισαι σιγουρη για την περιοχη εργασιας. 

 

δες πρωτα την περιοχη που θα δουλευεις κ μετα ελα να σου προτεινουμε περιοχες βαση συγκοινωνιας προς εκει. Οι περιοχες που ανεφερα εχουν ενοικια 150-300, αναλογα το σπιτι, παλαιοτητα και και και. μεση τιμη για αξιοπρεπες 2αρι ειναι καπου 200-250 κ επειδη μενω κ εχω μεγαλωσει σε αυτες, τηρουν τα κριτηρια που εθεσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kallair είπε

Αλλά σιγουρα θα ειναι προς πειραια, νοτια προαστεια η δουλεια;

γτ αν ειναι σε τελειως αλλο μερος που ισως δεν εχει καλη συγκοινωνια, θα εχεις μεγαλο θεμα στο πηγαινε/ελα. επισης μην ξεκινησεις τα παγια εξοδα κ δεσμευτεις καπου με συμβολαιο κ μετα τρεχεις κ δεν φτανεις(στο θεμα σπιτι παντα) αν δεν εισαι σιγουρη για την περιοχη εργασιας. 

δες πρωτα την περιοχη που θα δουλευεις κ μετα ελα να σου προτεινουμε περιοχες βαση συγκοινωνιας προς εκει. Οι περιοχες που ανεφερα εχουν ενοικια 150-300, αναλογα το σπιτι, παλαιοτητα και και και. μεση τιμη για αξιοπρεπες 2αρι ειναι καπου 200-250 κ επειδη μενω κ εχω μεγαλωσει σε αυτες, τηρουν τα κριτηρια που εθεσες.

Έχεις δίκιο έχω αποφασίσει να κάνω μια επίσκεψη μέσα Σεπτεμβρίου πριν μετακομίσω τελικά για να δω τι θα κάνω με την δουλειά σίγουρα γενικά δεν με απασχολεί τόσο η απόσταση σπίτι δουλειά έχω συνηθίσει και τώρα 1 ώρα μου παίρνει αρκεί να έχει ΜΜΜ η περιοχή και να είναι ήσυχη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nipoa είπε

α σορυ καπου ειδα φοιτητρια και μπερδευτηκα.. πανω κατω τα ιδια ισχιουν με οτι σου ειπα στο πμ

gypas.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...