Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A2 Lite (64GB) vs Xiaomi Redmi Note 5 (64GB)


niktac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφοσον είναι το lite πας για  redmi note 5  Εγώ νομίζω ότι το rn5 είναι κ πιο καλό συνολικά κ από το mi a2 γτ το miui δουλεύει μια χαρά κ θα πάρεις τα updates για πάνω από δύο χρόνια σίγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, niktac είπε

Μεταξύ των 2 πιο θα επιλέγατε? αποτι βλέπω στα spec το mi Α2 δεν έχει fmradio σωστά? η αγορά θα γίνει απο Ελλάδα 

Για 30€ διαφορά γιατί δεν κοιτάς το Mi A2 και κοιτάς το lite!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Για 30€ διαφορά γιατί δεν κοιτάς το Mi A2 και κοιτάς το lite!

Έχει μικρότερη μπαταριά, δεν έχει βιζμα ακουστικών και εχω την εντύπωση οτι ουτε αυτό έχει ραδιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, niktac είπε

Έχει μικρότερη μπαταριά, δεν έχει βιζμα ακουστικών και εχω την εντύπωση οτι ουτε αυτό έχει ραδιο 

Οπότε αν τα θες αυτά πας στο note 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GP46047 είπε

όμως  το mi a2 εχει καλύτερες επιδόσεις και κάμερες απο το note 5 ; ή δεν θα καταλάβεις διάφορα ;

Εχει αλλα δεν θα δεις μεγαλη διαφορα στην πραξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, GP46047 είπε

όμως  το mi a2 εχει καλύτερες επιδόσεις και κάμερες απο το note 5 ; ή δεν θα καταλάβεις διάφορα ;

Το μόνο που έχει είναι το stock android.

Δεν νομίζω να δεις και την τρελή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και  εγώ σκέφτομαι για νέο κινητό αλλά είμαι ανάμεσα Mi A2 και το Redmi Note5 αλλά με προβληματίζει η μικρότερη μπαταρία του Α2 και η "χειρότερη" κάμερα του Note5 με αυτά που έχω διαβάσει. Υπάρχει τόσο διαφορά τελικά στις κάμερες?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, jvaf είπε

Καλησπέρα και  εγώ σκέφτομαι για νέο κινητό αλλά είμαι ανάμεσα Mi A2 και το Redmi Note5 αλλά με προβληματίζει η μικρότερη μπαταρία του Α2 και η "χειρότερη" κάμερα του Note5 με αυτά που έχω διαβάσει. Υπάρχει τόσο διαφορά τελικά στις κάμερες?????

Ναι υπάρχει ειδικά σε low light καταστάσεις όπως κ στην σελφι . https://youtu.be/i2Ti8NsmVGE έχει σαφέστατα μικρότερη αυτονομία το mi a2 αλλά σου βγάζει μια μέρα με 6 και κάτι sot .Εμένα με καλύπτει αυτό . Άλλους δεν ξέρω . Τολμώ να πω ότι ίσως είναι καλύτερη από το mi 6 η μπαταρία  η τουλάχιστον στα ίδια επίπεδα γτ ο 835 είναι πολύ πιο ενεργοβορος από τον 660 

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

σκεφτόμουν κι εγώ αυτά τα δυο αλλά είχα δει κάτι σε ένα ελληνικό κανάλι YouTube που με προβλημάτισε . Επειδή χρησιμοποιώ ebanking κτλ έλεγε ο συγκεκριμένος ότι λόγω του stock android το mia2 είναι ασφαλές και ότι θα το προτιμούσε σε σχέση με το note 5. Ισχύει κάτι τέτοιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...